Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én nem azt mondom h egy szülő...

Senior24 kérdése:

Én nem azt mondom h egy szülő ne szeresse a gyerekét, de érdemes átgondolni azt a k'rva nagy IGAZSÁGOT és TAPASZTALATOT amit a kedves doktor úr elmondott! Pedig mennyire igaza van, nem?

Figyelt kérdés

"Jó az, ha a gyermeknek minden gondolatát lesik, és még ki sem mondta, máris minden óhaja teljesül? Véleményem szerint nem. A gyermek, akinek nincs módja szívből vágyakozni valami után, mert mindent megkap, mielőtt a kívánság határozott formát öltene benne, nem ismeri meg azt a tiszta örömet, amit az ajándék jelent, és igazán értékelni sem lesz képes a tárgyakat, amelyek körülveszik őt."

Dr. Ranschburg Jenő



#gyerek #luxus #család #kényeztetés #gondtalanságszülők
2013. jan. 6. 21:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Én is igazat adok neki.

Főleg ha mindent megkap, és egyszer csak felnő, és az élet nem lesz többé olyan gördülékeny, hatalmas pofára esés, a már Nagyobb betűs életben.

2013. jan. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 yuda ***** válasza:
94%

Szerintem is igazság van a dokinál, de valljuk be őszintén: keveseknek adatik meg az a kiváltság, hogy a gyerek, amire kinyitja a száját, már sültgalambként bele is repül.

Persze magyarországon is óriási kontrasztok vannak megélhetésben, de legtöbb ember még csak meg sem teheti, hogy mindent megadjon a gyerekének. Szóval amit a doki írt, leginkább a maradék egy százalékra vonatkozik..őket pedig nem biztos érdekli.

Mi hümmögünk, hogy mekkora igazság- pedig meg sem tehetnénk. Ez van.

2013. jan. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Igaza van, de ő nem csak anyagi dolgokra értette ezt! Ma nagyon sok anya majomszeretettel csüng a gyerekén. Csak vele törődik, nem hagyja önállónak lenni, magához köti, és ezzel sokat árt a gyerekének. Ezek az anyukák nem tudnak elszakadni (vagy nem engedik meg nekik) a gyereküktől.
2013. jan. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Kérdező Te hány éves vagy?
2013. jan. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Hû, te miért haragszol ennyire az emberekre?
2013. jan. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%
szerintem tök igaza van!Bár,valóban meg sem tehetném,de félek ha lenne rá keret én is ilyenné válnék.
2013. jan. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%

Második, az egy százalék nevében köszönöm a beskatulyázást!!!

De áruljátok már el nekem, ezen az oldalon miért mindig az jön le, hogy akinek több pénze van, az ezerszázalék biztos, hogy elkényezteti a gyerekét és tutibiztos, hogy mindent az első szóra megad neki??????????? És ezt miből következtetik ki?

Attól, hogy én meg tudom venni a drágább, minőségibb játékot a gyereknek, az nem egyenlő azzal, hogy az első szóra, vagy nem is inkább első gondolatra rohanok az első játékboltba és megveszem neki mindegy, hogy mennyibe kerül.


Egyébként nagyon egyetértek a Doktor úrral, és még sok más okos gondolatával, minden szülő előtt követendő példa lehetne az összes könyve és tanulmánya.

2013. jan. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nos igazábol fogalmam sincs hogy némelyik szülő miért ilyen i'ióta.Azt hiszik hogyha megvesznek neki mindent,ami csak ohaja sohaja a gyereknek akkor elmondhatják magukrol hogy jo szülők?Egyébként meg is látszik és nekem már nagyon jo orrom is van ahhoz hogy meglássam ki az a gyerek aki el van kényeztetve és aki nem tudja hogy hová rakja az energiáit,mert általában k'rva nagy képüek az ilyen gyerekek és az ilyenek tartják poénosnak azt hogy minden nap megvernek valakit az iskolában,mert ugye anyuci ügyvéd apuci meg orvos vagy éppen ott van az igazgatoiban.Minden egyes 4-esért az iskolában x ezer forint jár?Ha hazahoz egy 5-öst akkor legalább 20000 Ft jár neki?Ha jol belegondolunk az a kötelessége hogy tanuljon.Mert mindenki maga tudja és semmi közöm hozzá hogy milyen szokást alakitanak ki otthon,DE AKKOR NEKEM NE PANASZKODJON EGYIK KEDVES SZÜLŐ SEM!!!Adjanak neki pénzt jegyért,lesz'rom,de utána ne csodálkozzanak hogy az érettségire majd egy BMW-t fog követelni,vagy a legközelebbi 5-ért már a fél fizetését fogja követelni a kedves flash-haju kivasalt kis k'csög és apuciék meg majd nem látszanak ki a tulórákbol hogy finanszirozhassák a gyerekük ohajait.Az ilyen azt hiszi majd késöbb meg már most is hogy minden az ölébe hullik meg sem kell semmiért küzdeni és még sorolhatnám.Én ismerek olyan 5 éves kislányt akihez odamennék szolni hogy adjon pénzt egy házra,simán ki tudná nekem fizetni kp-be.Nem vicc.Születése ota félre van neki rakva minden honapban 30ezer forint,most kiskirály élete van és sehol máshol nem hajlando enni csak a Mc Donalds-ban.A szülinapja a Westend-ben van megtartva és ha nem ottr akkor a kislány bevágja a hisztit és szoba sem áll veled.Normálisak az emberek?A kislány már most milliomos.Ha majd felnő kap ajándékba pár száz millio ft-ot meg egy céget.Mert ha van rá pénze hát csinálja,de milyen emberek lesznek az ilyenek,meg milyenek már most,de akkor ne jöjjenek panaszkodni hogy ilyen a gyerek meg olyan a gyerek.Ez a ti hibátok kedves szülők hogy nem embert faragtok a gyerekeitekből ha egy KÉTLÁBON JÁRÓ SZ'RKUPACOT!
2013. jan. 8. 11:13
 9/18 anonim ***** válasza:
Honnan van benned ennyi keserűség? Miért törvényszerű, hogy ha valaki gazdag, akkor bunkó és szemét ember lesz a gyereke, ha megnő? Te nem vennél meg mindent a gyerekednek, ha megtehetnéd? Én is félrerakok a gyerekemnek minden hónapban 40 ezret, de ebből még nem tudna házat venni! Szerintem te nagyon el vagy tévedve itt az arányokkal! Különben miért nem válaszolsz a kérdésekre?
2013. jan. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Igazad van még nem tudna majd egy kis idő mulva.Ha arra nő fel egy gyerek hogy anyuci odasétál odaad neki x millio ft-ot hogy nesze ezt neked gyüjtöttem vegyél egy házat meg itt a cégem,akkor ez a gyerek hogy fog hozzáállni a dolgokhoz?Pontosan ugy h semmiért nem kell megküzdenie majd szólok anyunak és majd ö elintézi.Nem azt mondom h ne adjon az ember pénz de rengeteg olyan i'itóta tudatlan anyuci van akik az érzelmeik mámorában azt sem tudják hogy hol a határ amikor még megmenthető a gyerek személyisége.Egy idő után meg panaszkodnak hogy nem birnak a gyerekkel,mert megjelentek az elkényesztetettség jelei,hogy pl.arra nem képes hogy magának elrakja az ágyat,elkészitse a saját kajáját vagy hogy vegyen magának egy cipőt és még ugyi sbeszél az emberrel mint egy utolso koszos kutyával.Semmire nem lesz hajlando mert megszokja hogy ki van nyalva a p'csája.Ráadásul következik majd a hülyének nézés,mert annyira elpofátlanodnak,ami szintén az elkényesztetettség jelei közé tartozik.Ha nem tünt volna fel általában ez a jellemző.Mert általában a gazdag emberek gyerekei hiszik azt h övék az egész világ és mindent megtehetnek,beleértve a másik gyerekének a bántalmazását is,mert ügyvéd apuci majd elintézi.Felsőbbrendü lénynek hiszi magát.Te nem jártál suliba pl.?Viszont vannak olyan emberek akik gazdagok de akkor sem csinálnak a gyerekikből kétlábon járó sz'rkupacot hanem megtanitják normális emberi modon viselkedni és nem nyalják ki s'ggét brutális szinten.Arany középut, tudod.Tudod hány mostani kis titnics'trit lehet látni az utcán akik 13 évesen(lehet h sokat mondtam)már kirakrák azt is ami még nincs meg nekik,mert jobb dolguk nincsen mint a pláza elött r'bancoskodni de ez jellemző az idősebb korosztályra is,akik ott sirnak rinak a pláza elött a barátoknak,mert kaptak egy sárga szinü csekket(amit persze még életükben nem láttak,mert a szülők polyában tartják még 19 éves korára is)és fel kellett adnia 5ezer ft-ot,és hogy honnan lesz neki annyi. Lehet h elég nagylányok vagy nagyfiuk már ahhoz hogy elmenjenek dolgozni,de ö nem lesz hajlando ,mert elvárja h szolgálják ki és pénzeljék ezerrel,mert ezt szokta meg anyucitól.És ha apuci meg anyuci megvonja a BMW kulcsot vagy nem ad neki pénzt,mondván hogy menjen el dolgozni most már ö is,ezzel olyan lesz mintha az anyját szidnád.Ekkor jön az h inkább elköltözik vmilyen diszkós drogos k'csöggel,aki persze pénzes hogy eltartsa valaki,de persze nem ezt mondaná hanem azt hogy azért van vele mert szereti.Figyu ha gazdag lennék nem azt mondom hogy nem adnék meg neki dolgokat,de megtanitanám arra is hogy hogyan kell bánni a pénzel,hogy ne azt tanulja meg hogy semmiért nem kell megküzdenie az életben,hogy a pénzt azt nem kell megkeresni,mert itt van anyuci meg apuci aki ugyis a s'ggem alá rakja,nekem csak az a dolgom hogy elverjem a kezük által kőkeményen megkeresett pénzt,aztán ha elfogy akkor majd bevágom a hisztit,meg a jopofit és kapok megint xtizezer ft-ot.Tudod általában az ilyenek csüngnek még 40 évesen is a szüleik nyakán mert nem képesek magukat eltartani,sőt ismerek olyan embert(nöt is) aki 45 éves és anyuci rakja el minden nap neki a kaját és ha hiszed ha nem,beszéltem vele és nem tud kv-t főzni,kaját főzni meg pláne,majd ott van anyuci pénze és irány a Mc Donalds.Ez igen!!Soha nem lesznek önállóak az olyan gyerekek akik a semmiért kapnak több tizerer ft-ot.

Ismersz néhány hoolywood-i szárt cs'trit?vagy plash-haju kivasalt diszk'csögöt?Jön a kérdés hogy mit keres itt hollywood.Eltekintve attol hol hiresek ha tudnád kevés kivétellel mindegyiknek arany gyerekkora volt olyan értelemben hogy ki volt és mai napig is kökeményen brutális szinten ki van nyalva a p'csája.Jellemezd már a személyiségüket,szerinted?Persze ha az ember rajong vmelyikükért akkor nyilván nem fogja szidni öket.

2013. jan. 9. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!