Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvos szeretnék lenni. Melyik...

Orvos szeretnék lenni. Melyik könyvből érdemes bioszt tanulni?

Figyelt kérdés
Állítólag jó a mozaikos könyv. De nem tudom, az jó emelthez is? Közel 100%-ot kell írnom.
2011. nov. 19. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a mozaikosból tanultam. Megvolt még a zöld színű panemsulis könyv is, de azt elő se vettem. Engem csak összezavart h két könyvből kellett tanulnom.

Az a lényeg, hogy tanuld meg alaposan a könyvet, és egy-egy nagyobb fejezet után, csinálj hozzá RENGETEG feladatot, leginkább régi érettségikből.

És ha ez megvan, akkor vedd elő a megmaradt régi érettségiket (az angol és német nyelvűeket is töltsd le, fenn van a magyar fordításuk) és csináld meg az összeset. Ha valamit nem értesz, nézz utána.

Ez baromi sok idő lesz, úgyhogy időben és tudatosan kell rá készülni, különben nem fog menni az a közel 100%-os emelt.

Nekem ez vált be.

2011. nov. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mozaikos, az felkészít emeltre.
2011. nov. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

A mozaikos könyvekben jó sok kép van. Viszont a képeken is meg a szövegben is vannak olyan dolgok, amiket nem kell tudni. Attól függetlenül tök jók - főleg, ha orvosira meg OKTV-re mész.

A mozaikos Biológia Érettségizőknek 1-2-t ajánlom nagyon:) Az csak 2 kötet, nem is vastagok, és minden bennük van, ami az érettségi követelmények szerint kell. Persze nem árt tankönyvvel együtt használni, viszont mivel lényegre törően, pontok szerint le van írva minden - külön kiemelve az emelt szintűeket -, ezért ha már tanultad a dolgokat, átnézésre, ismétlésre, közvetlenül az érettségi előtt átolvasásra szerintem tökéletes!:)

2011. nov. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ja és persze a mozaikos Biológia Feladatgyűjtemény 11-12 is jó! Tele van feladatokkal - szövegértelmezősökkel is - témákra bontva, végén vannak megoldások és rendszerező táblázatok azokról a dolgokról, amiket tudni kell. De igen, emellett sok érettségis feladatlapot csinálj, mert főleg az emeltes feladatokhoz hozzá kell szokni!
2011. nov. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem mindenhol a mozaikos könyveket ajánlották. Meg is vettem az összeset, sőt, még két érettségire felkészítő, összefoglaló kötetet is, de..


Találtam benne egy csomó butaságot és hiányosságot.. Ami nem feltétlenül a könyv hibája, hanem talán a követelményrendszeré.. Szóval nem is tudom..

2011. nov. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!