Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy jött az első babátok?...

Hogy jött az első babátok? Megvártátok míg teljes anyagi biztonságban vagytok, vagy nem? Hogy alakultak a dolgok utána? Most máshogy csinálnátok?

Figyelt kérdés
2009. aug. 27. 18:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A teljes anyagi biztonság sosem jön el, de persze törekszik rá az ember. Én azt vártam meg, hogy állandósítsanak a munkahelyemen -középiskolai tanár vagyok és 5 év után véglegesítettek-, de előbb nem is nagyon szerettem volna, nem anyagi okok miatt.
2009. aug. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem terveztem, csak úgy döntöttük, hogy megtartjuk (főleg az apuka kardoskodott mellette, bár én is így gondoltam), aztán szépen egyedül is maradtam terhesen. Anyagi biztonságról beszélni sem lehet nálam, egy minimálbéres melóból mentem GYED-re, nincs saját lakás, se kocsi, se semmi. De megvagyunk a kisfiammal immár 2 éve kettesben, bár egyenlőre a szüleim támogatnak még (gyerektartást nem kapok), ez mostmár 1-2 hónapon belül változni fog :)
2009. aug. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
huuu...az durva!!
2009. aug. 27. 19:57
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban nincs teljes anyagi biztonság az átlagembernek.Mi vettünk egy házat(a fele hitel),elkezdtük teljesen felújjítani,rá 1 évre(okt.-ben) úgy dontöttünk,hogy abbahagyom a tabit(+1 hónapot várunk,hogy ürüljön a szervezetemből).Mivel sok mindenkinek (sajnos)nehezen jön össze a baba,mi fél évet "számoltunk",hogy addig tegyük fel nem sikerül,tehát legalább 1.5 év mire megszületik és akkor a felújjítás nagy részét befejezzük.Nem így lett,februárban már nem jött meg :-)Úgyhogy itt vagyunk egy félig felújjított házban(komplett burkolás hiányzik,a kert romokban ),de együtt vagyunk és lassan haladunk előre.Természetesen normális(bejelentett) állásom volt,tehát jár minden,ez fontos volt.Azért így is hónapról hónapra élünk, max.gyedet kapok és spórolok,amin lehet.Ja,még 1 autóhitelünk is van.Nagyon várom már ,hogy mehessek dolgozni,nagy a kiesés.Azt tudom,hogy oda nem vesznek vissza valószínű dolgozni,ahonnan eljöttem,de biztos találok munkát,optimista vagyok normál kereteken belül, nem vagyok válogatós munka szempontból.Megyek angolt tanulni,hogy nagyobb lehetőségem legyen munka szempontból

Nehéz,de nem csinálnék máshogy semmit,30 éves vagyok 4 éve vagyunk együtt,hova vártam volna még az első gyerekre.

2009. aug. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk eleve úgy alakult, hogy 30 évesek voltunk, mire találkoztunk a férjemmel. Addigra egyrészt nagyjából kialakult egzisztenciával rendelkeztünk, másrészt tudtuk, mit akarunk az élettől, és mindketten úgy éreztük, megtaláltuk a másik felünket. Majd a találkozásunk harmadik évfordulóját már hárman ünnepeltük. Természetesen semmiben nem dúskálunk, de van lakásunk, kocsink. Ebből a szempontból mondjhatjuk, hogy anyagi biztonságban voltunk a gyerekvállaláskor, de ez főleg manapság egy labilis fogalom.
2009. aug. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A teljes anyagi biztonság csak álom,én 32 évesen szültem,addigra kifizettem a lakásom(ez csak az enyém),az autóm.A párom jól keres így élvezzük nagyon a babázást.
2009. aug. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mikor tavaly ősszel teherbe estem, jól ment a dolgunk, volt pénzünk, tudtunk nyaralni. Bár a háznak csak a fele volt kész, reméltük, hogy ilyen anyagi helyzet mellett hamar befejezzük. 5 éves házasok voltunk (a páromnak csak annyi volt a kikötése, hogy ennyit várjunk az esküvő után). Mikor azt a babát elvetéltem, már javában itt volt a gazdasági válság, az újonnan vásárolt autót nem volt, miből forgalomba iratni, a házfelújítás leállt, megélni is alig volt, miből. De annyira rátettük magunkat a babavállalásra, hogy nem tántorított el minket a helyzet, a vetélés után 4 hónappal ismét teherbe estem, akartuk a babát, nemcsak becsúszott.


Most csak annyi a vágyam, hogy mire a babszi januárban megérkezik, sikerüljön új kályhát rakatni, tudjunk venni egy mosógépet és egy tévét. Nem éredekel, hogy nincs kész a fürdőszoba, az sem érdekel, hogy az emeleti két szobát idén még nem tudjuk lakhatóvá tenni. Gürizünk mindenért, még különmunkát is vállaltam, hogy legyen miből megvenni a babakelengyét, a párom dolgozik, hogy a kötelező fizetnivalókat (kocsi, lakásrészlet, számlák) törleszteni tudjuk, de mindennapi imádkozunk, nehogy a babával valami történjen, és jobban várjuk mindennél.


Ha elkeserít a helyzet, mindig azzal vigasztaltam magam, hogy más baba is született már egyszerű körülmények közé, és mégis megvagyunk.

2009. aug. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


Azért az fontos volt, hogy legyen saját házunk, saját kocsink és dolgozzunk a baba előtt.


18 hetes pocis

2009. aug. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A saját ház, anyagi biztonság nálunk álom. Tavaly áprilisban sikerült kijutnunk Hollandiába. Nem tagadom, jól kerestünk mindketten. Spóroltunk, gyűjtögettünk, tudtuk, hogy nem bírjuk sokáig, mert a hét minden napján dolgoztunk. Gyereket nem terveztük még egyenlőre. Először decemberben sikerült hazajutnunk és jól sikerült a vakáció. Már 3-an repültünk vissza :), persze akkor még ezt nem tudtuk. Januárban derült ki, hogy babánk lesz és nem volt kétséges, hogy megtartjuk. Lesz ami lesz alapon. Végül március végén hazajöttünk végleg. Amit összegyűjtöttünk pénzt arra volt elég, hogy a hitelünket lerendeztük és hogy el tudjunk valamerre indulni. Nehéz volt, anyukámnál laktunk több mint 1 hónapot, majd albérlet. Időközben a férjem talált munkát én persze terhesen nem. Most ott járunk, hogy az önkormányzattól bérlünk egy 30 négyzetméteres lakást ( 5 évre kaptuk meg), amit még a megspórolt pénzünkből be tudtunk rendezni és a kisbabánknak is megtudtunk mindent venni. De a pénzünk sajna véges és már látjuk is a végét. :) Most minden ok, de én csak alanyi jogon fogom kapni a gyest, ami ha jól tudom 28 ezer körül van. De nem bántam meg semmit, sőt a hollandiai melót is a sorsnak tudom be, a babuci miatt. Mindennek így kellett lennie. Hogy ezután mi lesz? Az a jövő titka. Mindenre van megoldás. Fő az optimizmus. Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült, de úgy éreztem le kell ezt írnom. Én is azon az állásponton vagyok, ha valaki az anyagi biztonságot szeretné először "helyrerakni", nem lesz baba sohasem. Ugyanis a mai világban semmi nem biztos. Egyik nap még van állásod, másnap meg nincs. Muszáj tovább lépni.

37+4 h km

2009. aug. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!mi is most jöttünk vissza Angliából, férjemnek van munkája, nekem még nincs.Nemsokára elköltözünk albérletbe anyósoméktól,de már nagyon szeretnénk picit:)
2009. aug. 28. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!