Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők! Mit gondoltok, milyen...

Szülők! Mit gondoltok, milyen modell szerint kell egy gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Nálunk is egyre gyakrabban szóba kerül a gyerekvállalás témája.

Emiatt, mint férfi én is többet gondolkozok, élém magam bele a helyzetbe, h vajon milyen lesz, hogyan kell majd a gyereket nevelni.

Úgy gondolom, h sikeres felnőtt lett belőlem, ebből logikusan az következne, h a szüleim hozzáállását kellene alkalmazni.

Itt viszont jön a probléma, h azt messziről se lehetne nevelésnek nevezni, kb "leszarom, lesz, ami lesz" kategória.

Jól jöttek ki belőle, én is úgy érzem h bár nem volt a legkellemesebb nézni, ahogy apám veri anyámat, de valahogy ez valamiféle talpraesettséget vert belém.

Ugye egyértelmű, h én ezt nem akarom követni, de a ló másik oldalára se akarok esni.

Tapasztalom, h sok "mindent megkaptam" gyerekből lesz a legalja, aki jó dolgában drogozik.

Bennetek is felmerültek ilyen kételyek?



2013. jan. 8. 14:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Tehát rendben van, h arra nevelem a gyereket, h ne verekedjen, mert "rossz", mert én se helyeslem, de tudom tapasztalatból, h érdemes a rossz irányba orientálódni, mert ezzel a társai között tekintélyre tesz szert."

Hol, és kik között szerez tekintélyt? A játszótéren a többi kisgyerek tisztelni fogja, mert ő bizony erőszakkal elvette a Pisitke dömperét?

Vagy később a felesége fogja tisztelni, mert képes odacsapni, ha nem tetszik neki valami?

Tudod, lehet, hogy vannak olyan emberek, akiknél ezzel lehet kivívni a tisztelet, de általában ez a legalja emberekre jellemző. Én pl. soha nem tudnék tisztelni egy olyan férfit, aki képes megütni egy nőt.

2013. jan. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Újraolvasva a nyitó hsz-t valahogy az jön le, hogy te valahol tiszteled apádat, amiért rendesen elpáholta néha anyádat. Ha így van, akkor meg is válaszolódott az előző kérdésem. Igen, vannak ilyenek, mint te, akiknél ezzel lehet tiszteletre szert tenni. Csak hogy az ilyenek nem sokat érnek, és az értelmesebb emberek messze elkerülik az ilyeneket.

Ha félreértettelek, akkor visszavonom, és elnézést kérek.

2013. jan. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A mi alapelvünk, hogy sohasem szabad senkit sem bántani, KIVÉVE védekezésből, ha minket akarnak bántani.

(De a mi gyerekeink olyan szelídek, hogy még ezt sem tudom elképzelni róluk.)

2013. jan. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!