Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kruppos gyerekek anyukái, Ti...

Kruppos gyerekek anyukái, Ti tudtátok ezt?

Figyelt kérdés

Bemásolok egy levelet amit a napokban kaptam, hátha valaki még nem hallott róla. Remélem igaz!!


"Kedves Ismerőseim!

Osszátok meg légyszi, hogy minél több kisgyerekes szülőhöz eljusson, mert sajnos nagyon kevesen tudnak róla nem nagyon reklámozzák! Sokan nem tudják megvenni 6 meg 13 ezerért, de elkészítik a gyógyszertárban 300 Ft-ért!! Nem írtam el nem 3000, hanem 300 Ft-ért! Ez 1 életmentő kúp tényleg nagyon fontos, hogy mindenki meg tudja venni a gyerekének! (azért kell, hogy ne fulladjon meg a gyerek, ha befullad) sajnos enélkül Kovrat is megfulladt volna! Én kérdeztem meg a gyógyszertárban személyesen nem neten terjedő hülyeség!

Ennek én ma utána jártam!

Remélem nincs szüksége erre az életmentő kúpra senkinek, de ha mégis akkor olvassátok el :)

Ma voltam a gyógyszertárban, utána jártam, mert ez engem is érdekel.. sajnos már Kovratnak is volt erre a kúpra szüksége nem is egyszer, mert nagyon befulladt éjszaka. Nálunk a gyógyszertárban most 6000 Ft ez a 4 db kúp, én 5000-ért vettem a nyáron. Olvastam a neten hozzászólásoknál, hogy ki lehet kevertetni ugyan ezt 260 Ft-ért, ma rákérdeztem a gyógyszertárban, hogy tényleg ki lehet e kevertetni olcsóbban és azt mondták, hogy ki. kétszáz valamennyi Ft-ért kikeverik, nem tom már pontosan mennyit is mondott kétszáz vmennyi, de kerekítsük fel 300 Ft-ra. Kérdeztem, hogy ugyan ez e a hatóanyaga, ugyan ilyen jó e, amit a gyógyszertárban kevernek ki és igen, ugyan ez kerül kikeverve 6000 Ft helyett 300 Ft-ba. Azt is kérdeztem, hogy akkor miért nem azt írják fel az orvosok, hát azt mondták, hogy nem tudnak erről az orvosok, hogy ki is lehet kevertetni olcsóbban, de mondták, ha legközelebb lenne rá szükségem mondjam meg az orvosnak, hogy a kikevertet írja fel ne a drágát, mert pont ugyan olyan mind a kettő csak az áruk „picit” más. ja más, mert gondolom a gyógyszergyáraknak is meg kell élniük vmiből… remélem nem lesz erre szüksége senkinek, de ha mégis akkor tessék kevertetni, nem gazdagítani a szemét gyógyszergyártó cégeket

5000 Ft-ért megvettem a 300 Ft-os kúpot… fasza 1 világ ez még mindig, hát ezen is sikerült felhúzni magam

Engem nagyon felbosszantott, hogy nem ajánlotta a gyógyszertárban 300 Ft-ért kikeverőset senki nekünk sem pl. és nagyon sokan nem tudnak róla sajnos. és hány meg hány gyerek meghal csak, mert a szülőknek nincsen pénze a méregdrága gyógyszerekre. Azért osztom is tovább, hogy minél több szülőhöz eljusson, h van ilyen lehetőség is, ne kellejen gyerekeknek csak azért meghalniuk, mert a mai világban már a pénz még a gyerekek kis életénél is fontosabb!! :(( szörnyű szerintem."


2013. jan. 8. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A Rectodelt "mására" gondolsz?

Tényleg khm. drága.

Amúgy nálunk 6500 a 4 db. :o(

És a Flixotid-ot nem is említettük még, ami támogatással együtt 4000 Ft...


De az, hogy emiatt halnak meg, az nem igaz, ugyanis ha beviszed ügyeletre, ott beadják neki, és akkor nem hal meg, szóval ez a másik véglet szerintem.

2013. jan. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Flixotide-t ha pullmonológustól van javaslat, vagy ő írja fel, akkor 1200 Ft.
2013. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
A Rectodelt szabadáras gyógyszer. Én is olvastam ezt a levelet a fb-on, és ma megkérdeztem a patikában. A 4 db-os 100 mg-os ára 7500 Ft. Igaz, hogy ez is ku... bocsánat, baromi drága, de nem 13000. És ez a patika nem készít kikevert kúpot.
2013. jan. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ismerősöm a kikevert kúpot használja a kislányánál, ha szükséges. Ő maga kommentelt, amikor megosztottam egy ehhez hasonló Rectodeltes postot. Szóval igaz a hír!
2013. jan. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Méghogy patika nem készít kikevert kúpot... dehogynem, még hüvelykúpot is csinálnak, kedves 3. válaszoló!
2013. jan. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 5. válaszoló! Ahol én megkérdeztem, Ők nem készítenek olyan kúpot, amilyen a Rectodelt. Hiszed vagy nem, de ez van!
2013. jan. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!