Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Évvesztes gyerekek óvodaéretts...

Évvesztes gyerekek óvodaérettsége?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2011. december 26-án született, tehát abban az évben, amikor majd betölti a 3. életévét, nem mehet még óvodába, mert ha jól tudom, 3 év alatt nem veszik fel. Nekem addigra lejár a GYES-em, és vissza kellene mennem dolgozni. Mit csinálok vele egy évig??? Tapasztalat valakinek????
2013. jan. 12. 00:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 2009. december 5-én született. 2012. december 6-ától mehetett óvodába, nálunk évközben is lehet kezdeni.
2013. jan. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

előző, de jó, az én fiam is pont akkor született :)

nincs kedved priviben beszélgetni kicsit? :)


enyém is most kezdte az ovit, ő nem mehetett decemberben az ünnepek miatt, így maradt január eleje, de ugye decemberben még teljes gyes jött így nem esett ki pénz emiatt

2013. jan. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Abban az évben amikor szeretnéd, hogy menjen, előtte április-májusban van a beíratás.

Tehát ha decemberben tölti a hármat, akkor decembertől mehet oviba, abban az évben március körül érdeklődj az oviban mikor van a jelentkezés.

Elvileg fel fogják venni, ha van hely.

2013. jan. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdeklődj az adott óvodába. Nekem a fiam november 19-én töltötte a hármat, és mivel pedagógus vagyok, már szeptembertől szerettem volna munkábaállni. Az óvodában azt mondták, nov. 19-től kötelesek felvenni, amint betölti a 3-at, de ha lesz hely, akkor akár hamarabb is.

Volt hely, ezért a fiam szept. 1-től óvodás, holott akkor még be sem töltötte a hármat.

A nagyobbik meg májusi, őt is felvették annak idején májusban, pedig mondhatták volna, hogy már csak 1 hónap van hátra, menjünk szeptembertől, szerintem ha van hely szívesen felveszik a fiadat is, érdeklődd meg!

2013. jan. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejtettem hozzátenni, hogy felveheti az óvoda azt a gyermeket is, aki még nem töltötte be a 3. évét, de már szobatiszta, ez feltétel. (előző voltam)
2013. jan. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez teljesen hely függő sőt még ugyanaz az ovi is másképp csinálja. A fiam novemberi volt (nov. közepi) és szept től felvették (ugyanaz az ovi) 2 év múlva (idén) a hugát aki decemberi már csak dec. 6án vették fel mert akkor töltötte be a 3-at állítólag megváltozott ez a törvény hogy 2.5 éves kortól lehet menni, pedig a lányom teljesen szobatiszta volt egy éve és folyékonyan szépen beszélt, önellátásban is mérföldekkel a fiam előtt volt és a csoportban se voltak sokan (15 gyerek) tehát felvehették volna de nem tették.

Barátnőm kisfia januári ő is amikor betöltötte januárban (addig járt a gyes) onnantól mehetett.

Szerintem csak a tavaszi gyereket nem szokták már bevenni tehát aki a április májusi. Hiszen ott egy max. 2 hónapot járna már és már vége is az ovinak. (utána ügyelet szokott lenni ami ugye nem a saját csoportja) de megértem a problémádat ez így elég gáz ha mondjuk valakinek március végi vagy áprilisi májusi a gyereke, lejár a gyes (jó nem egy nagy összeg) de utána még hónapokig nem tud visszamenni anyuka dolgozni, de már egy fillért se kap?:( nehéz.

2013. jan. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Kisfiam 2009.12.15-én született már másnap mehetett volna oviba,de az ünnepek miatt nem ment.

Most meg apa hazajött (Németben dolgozik),így csak akkor kezdi az ovit,ha apa elmegy.Hagy legyenek együtt,ritkán van itthon a férjem.

2013. jan. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy gyerek dec. 31-ig betölti a 3at, szept. 1-től mehet oviba jogszabály szerint.

egy óvónéni

2013. jan. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
tehát az év dec.31 ig betölti akkor az év szept.1 től mehet?? Akkor főleg nem értem mi miért nem mehettünk..na mindegy. Nálunk is vmi jogszabályra hivatkoztak.
2013. jan. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A mi ovinkba így van. De tudok olyan ovikat a környékünkön, ahol megvárják, hogy betöltse a 3at, és másnap mehet. Nem tudom, hogy az mennyivel jobb!? Sőt, olyan is van, hogy szinte hetekig elhúzzák a beszoktatást, előre meg van adva, ki mikor viheti először a gyereket. Szerintem ez tök hülyeség, mert ha szept. 1-jén van 10 gyerek, sírnak pár napig, aztán megszokják a rendszert. Aztán jön 2-3 sírós, és az is sírni fog, aki már be lett szoktatva. Szerintem inkább szokjanak be egyszerre, sírjon inkább egyszerre 10, minthogy pl. október végéig sírjon az egész csoport, mert akkor nem lehet velük addig csinálni semmit. De ez az én véleményem.

óvónéni

2013. jan. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!