Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik voltak azok a tünetek,...

Mik voltak azok a tünetek, amik alapján felmerült gyermekednél az autizmus gyanúja, de később kiderült, hogy minden rendben van?

Figyelt kérdés
2013. jan. 12. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Megfelelő szakemberhez fordulás után nem csak autizmust gyanút állapítanak meg hanem magát az autizmus sprektum zavart. Olyat nem hallottam még ahol felmerült az autizmus, és még is később minden rendben lett volna.
2013. jan. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3 éves korára kimagasló szókincs, egy bizonyos érdeklődési kör, mások társaságának kerülése, szemkontaktust nem tartott, nagy-nagy hisztik, büntetésre még nagyobb, időnként dühkitörés, figyelemzavar. Kb ezek, erre mondta a pszichológus, hogy autisztikus, talán Asberger-szindrómás. Más nem diagnosztizálta, nem tartottam olyan fokú problémának, hogy elvigyem a Vadskertbe. Most másfél évvel később ezek a tünetek szelídültek, a figyelemzavar maradt, szóval azt nem mondom, hogy minden rendben, de az autizmus kizárt.
2013. jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2-3 éves korában volt autizmus gyanún.

ezidő alatt echolált, szemkontaktust ugyan felvett de nem tartotta. "sok játékkal" nem tudott mit kezdeni, ezt a szakemberek tünetként írták a papírjaira, számomra ez már inkább a nevetséges kategóriát verte (konkrétan az volt a vizsgálaton, hogy kapott pici párnákat meg egy csomó plüsst- ez több teszt egymás után, tehát nem egyszerre rakták ezeket elé- és ezekkel nem játszott. egyébként itthon se játszott párnákkal meg plüssökkel soha)


3 éves korában elhagyta az echolálást, le is vették az autizmus gyanúról. új diagnózis a megkésett beszédfejlődés lett.

mára teljesen utolérte a társait, egyedül a szemkontaktus ami megmaradt, felveszi ugyan, ránéz az emberre ha valamit akar vagy beszél máshoz, hozzá beszélnek, de nem néz folyamatosan mások szemébe. én is ilyen vagyok sajnos, nem bírok belebámulni más fejébe :) szerintem ez ilyen tőlem vett dolog :)

furcsaságai soha nem voltak és szociálisan mindig is nagyon nyitott volt ezért nálunk az autizmus gyanú már abban az egy évben is nagyon billegett :)


nálatok mik a tünetek?

2013. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szemkontaktust felvette, de általában csak kommunkációs szempontból, egy-egy elmélyült tevékenységből nehezebben lehetett kimozdítani, Örömében karizmait befeszítve repkedő kézmozgást végzett sikogatva, tekintete sokszor elkalandozott, szemével nem mindig követte azt amit éppen csinált nem beszélt, csak pár szót, nem volt szobatiszta. Ezt állapították meg a szakértői bizottságnál, de cáfolták az autizmust mivel azzal magyarázták markáns autizmus tüneteket nem látnak, így diagnózis nélkül maradtunk, nem figyelt ha szóltunk hozzá, nem nézett oda.


Fél évvel később a sikogatás megszűnt, dalokat énekelt szép tisztán érthetően, de a tanult szavakat továbbra sem használta, de a kiemelésre méltó, hogy továbbra is figyelemzavarral küzdött, már nem repkedett, de örömében kezeit füléhez emelte és dörzsölte a fülét, minden játékkal szépen játszott, nem ragaszkodott semmihez, mindenkivel kedves volt, a szakértői bizottság zárója után nem tudtam nyugodni, végül fél év múlva elvittem a vadaskertbe és megkaptuk az autizmus sprektum zavart, egyébként sok helyre hurcoltam,de senki nem mondott semmi érdemlegeset azaz mindenki mást mondott, de azt, hogy autista lenne cáfolták!

2013. jan. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nálunk nincs tünet, legalábbis én még nem gondoltam rá, hogy valami baja lenne, és még védőnő sem mondta. Csak azért kérdeztem, mert hátha van valami olyan, ami nekem fel sem tűnik és mégis oda kéne rá figyelni. Illetve kíváncsi voltam, hogy a gyanú mindig beigazolódik e, vagy csak túlaggodják a szülők.
2013. jan. 13. 09:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Bennem felmerült a dolog, de még nagyon pici a lányom. 3 éves kor előtt semmiképp nem diagnosztizálják.

Ami miatt felmerült: szemkontaktus hiánya, beszédfejlődésben le van maradva, sokat sikongat, repked a kezével örömében, többszöri szólításra figyel csak, szereti rázni a fejét, sokat forog (szeret szédülni).

2013. jan. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves előző válaszoló a Vadaskert fogja előbb is diagnosztizálni.
2013. jan. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm! Most egyelőre gyógypedagógus-psichológus jár hozzánk, aztán pár hónap alatt meglátjuk mennyit fejlődik.
2013. jan. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!