Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők! Hétvégén egész nap a...

Szülők! Hétvégén egész nap a gyerekkel játszotok?

Figyelt kérdés
Úgy értem non-stop? Egy 4-5 éves gyerek mellett egész nap ott kell ülni max negyed-fél órára egyszer eltűnni míg az ebéd elkészül vagy tálalod? És tényleg reggeltől estig más sincs rajta kívül?
2013. jan. 13. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Ha egész nap a gyerekkel játszanék akkor sem ebéd nem lenne,sem rend semmi sem,fiam 20 hónapos de sosem játszom vele egész nap,játszik egyedül i amíg főzök vagy ül a széken és figyel vagy a karámban játszik,takarításban "segít" ha a párom otthon van akkor sem játszunk egész nap vele,egyedül is játszik,rajzolgat motorozik,és szerintem az a cél,hogy egyedül is el tudja foglalni magát,régen rossz ha egy 4-5 éves mellett állandóan ott kell ülni játszani.
2013. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát nagyrészt igen, vagy legalábbis igényelnek bizonyos irányítást mert máskülönben egymásnak esnek minden igyekezetem ellenére. 5 éves a fiam 3 a lányom és van egy egy évesem. Most is takarításba bevontam őket aztán autóztunk közben főtt az ebéd, aztán ebéd, alvás majd játszóház vagy csak kimegyünk bár hideg van de muszáj velük. Tegnap hasonló volt, rajzoltunk gyurmáztunk, a nagyobbammal feladatozni is kell...hát nem egyszerű én lefáradok egy hétvége végére.
2013. jan. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha alvást nem számítjuk akkor hellyel-közzel non-stop. :) A hétvége a családé.


Felébred reggel, átjön még ejtőzünk az ágyban. Én lefutok a pékségbe, visszabújok, apuka meg tálalja nekünk a reggelit. Aztán felöltözünk, mosdunk, fésülködünk. A lányunk 3,5 éves. Segít a mosásban, berakja a gépbe a ruhákat, segít a teregetésben. Aztán apával is játszik kicsit. Ebéd, majd alvás heti váltásban alszunk vele délután. Jó is az :D

Délután társasozunk így télen, vagy rajzolunk-gyurmázunk stb. Estefelé megcsinálom a vacsit, együtt eszünk, majd fürcsi-pancsi és alvás. Nyáron kinn vagyunk jobban.


Vasárnap annyiban módosul, hogy délelőtt segít a főzésben, délután a vasalásnál adogatja a ruhákat és hajtogatja a nem annyira kényes holmikat. :)

De közben mindig játszunk. Bújócska a szárító mögött, babatekézünk, nyomdázunk, tehát egész hétvégén játszunk hármasban vagy ketten felváltva a gyerkőccel.


Ha van a városban program, akkor amikor tehetjük elmegyünk. (vidék) Bábszínház, játszóház, családi hétvége az oviban, séta (kutya-cica-madarak keresése), állatkert, akármi. Egyáltalán nem fárasztó, sőt hihetetlenül feltölt a stresszes egész hét után. Este miután pedig lefeküdt a kicsi, akkor már nem anya és apa vagyunk :D

2013. jan. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az kimaradt, hogy nálunk is szívesen segít a takarításban. Portörlés, porszívózás nagyon megy neki :)
2013. jan. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi ugyan nagyrészt a gyerekekkel együtt vagyunk hétvégén, de közben van itthon tennivaló bőven és legfőképpen nem kell mellettük ülni egész nap.

Egyrészről tök jól eljátszanak, másrészről akkor nem haladnánk semmivel sem itthon. Mert ugyan milyen ebédet tálalnék nekik negyed-fél óra alatt? Fagyasztott sült krumplit és halrudacskát? :)))))

Ja és mi az, hogy "reggeltől estig más sincs rajta kívül"? Mármint hogy semmi mással nem foglalkozunk? Ezt egyrészről már megválaszoltam, másrészről szoktunk csinálni gyerekmentes programot is, én pl. ma spinning-en voltam, tegnap este meg a párom volt focizni.

Szerintem nem életszerű 48 órát egymásra nőve tölteni, még ha a gyerekünkről is van szó...

2013. jan. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Ugyan a mi gyerekünk még csak 10 és fél hónapos, de általában szinte az egész napunk róla szól. Amikor épp elvan magában, egyedül játszik, akkor is sokszor azon kapjuk magunkat a férjemmel, hogy nem csinálunk semmit, csak őt bámuljuk :)

Tényleg rengeteget foglalkozunk vele, és ezt meg is hálálja, rengeteg dolgot megért már, és sok mindent tud, pl szokott puszit adni, olyankor mindig elolvadok tőle :)

Amikor csináljuk a házimunkát, akkor is mindig ott van, és "segít". De nekünk ez egyáltalán nem probléma, nem azért vállaltuk, hogy betegyük a sarokba dísznek :)

2013. jan. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%
pontozzatok csak le,nyugodtan üljetek a gyerek mellett 48 órában...
2013. jan. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Nem. És nincs is rá szükség. Természetesen többet vannak foglalkoztatva, mint hétköznap, de attól még nem kizárólag róluk szól az EGÉSZ nap.

Ez nálunk úgy néz ki, hogy felébredünk, délelőtt végzem a dolgom, mosás-teregetés-főzés, addig ők elvannak. Aztán lemegyünk sétálni, együtt megebédel a család, alvás, majd amikor felébredtek, nagyon játszanak Apával. Meg persze velem is, de Apa a fő szám.

2013. jan. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 porcukormókus ***** válasza:
0%

Akik lepontoztak az elso valaszolot, azok hogyan oldjak meg a napjaikat? En hasonlokepp latom, mint o. Persze nalam kicsit mas a helyzet, mert nekem meg kicsik a gyerekeim, mindegy hogy hetvege van vagy sem, mindig itthon vagyok veluk.

Mindenestre az nagyon ritka, hogy 0-24ben veluk jatszak. Fozes, mosogatas, takaritas stb., ma masfel ora holapatolas onos esoben-nyilvan nem vittem ki magammal oket.. Valami mindig van..

2013. jan. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
33%
Én pl úgy oldom meg, hogy akkor csinálom a házimunkát, amikor ő alszik, vagy jön velem, és "beszélgetünk", bóhockodunk, miközben én mondjuk port törölgetek. De sokszor volt már, hogy elmaradt valami betervezett házimunka, és nem dőlt össze tőle a világ. A házimunka megvár, a gyerekek viszont gyorsan felnőnek.
2013. jan. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!