Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak a férje sem tudja...

Másnak a férje sem tudja elképzelni, mit csinál egy anya a gyerekkel egész nap otthon?

Figyelt kérdés

A férjemmel lassan már napi szinten összeveszünk, mert nekem hősként kell tisztelnem, mert napi 8 órát dolgozik. Délután 3-kor ér haza, és azután már csak érte kéne élnem, mert hiszen egész nap otthon vagyok a gyerekkel, miért nem csinálok meg mindent addig. Itthon még a szemetet sem viszi ki, és mindenbe beleköt, a gyerekkel csak addig foglalkozik, amiíg nem kell tisztába tenni, megetetni, fürdetni.

Szerinte én nem csinálok semmit. Akinek van gyereke (a lányom most 6 és fél hónapos), az tudja hogy miért esik ez nekem nagyon-nagyon rosszul. Mi lehet a megoldás? Kamerázzam be a környzetemet, és mutassam meg neki mit is csinálok egész nap, és nem csak 8 órában?


2010. aug. 27. 22:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%

hagyd rá a gyereket egy napra, te meg lóbázd a lábadat. csak a saját bőrükön értik meg.


Enyém férjem sem értette, miért vagyok ilyen fáradt és miért haragudtam rá, amikor kivett 2 hét szabadságot és folyton csak aludt meg videojátékozott, nekem meg a gyerek mellett még őt is el kellett látnom. Egy nap besokalltam és megmondtam, hogy másnap kiveszem a szabadságomat. Én nem csinálok semmit, csináljon mindent ő, keljen fel hajnalban ő stb. Alig bírta végigcsinálni a napot, pedig este a fürdetésnél már segítettem neki.


Azóta megérti.

2010. aug. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
Ismerős, nagyon sok férfi azt hiszi, hogy ez mulatság....Pedig nem...Kőkemény munka....Imádom a lányom, de rossz, hogy nem tudok egy felnőttel beszélgetni..És minden nap ugyanaz.....
2010. aug. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
13%
Én nő vagyok mégsem értem mi a bajod. Én is minden nap elllátom a dolgom de az csak 1-2-3 óra akárhogy csinálom. És utána foglalkozhatsz a gyerekkel. Ja hát, nem kéne magadhoz növeszteni... Amúgy meg kölcsönösség. Miért értené meg hogy mennyi dolgod van ha te is lenézed az ő munkáját és többre tartod magad (na persze az pénze az kell belőle gondolom...)? Lehet lepontozni.
2010. aug. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy, csak hagyd otthon őket egyedül pár órára. S ismételgesd ezt heti rendszerességgel. Kezdetnek menj el bevásárolni, majd ha ehhez már hozzászokott, néha-néha barátnőzni stb. Nem tudom, szopizik e a baba, illetve milyen sűrűn eszik, de kis időre nyugodtan ott hagyhatod őket, majd apa is megbirkózik a feladattal. Meg ha szerencséje van, a kakis pelussal is.
2010. aug. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
71%

"Miért értené meg hogy mennyi dolgod van ha te is lenézed az ő munkáját és többre tartod magad (na persze az pénze az kell belőle gondolom...)? Lehet lepontozni."


Meg is történt. legyél csak szuperháziasszony, de nem lennék a gyereked.

2010. aug. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
90%

Ilyenek a férfiak. Nekem 2 gyerekem van, egy 2 meg egy fél éves. Hát estére már azt sem tudom, hogy fiú vagyok-e vagy lány. A férjem este 10-re ér haza. Cserébe van heti 3 nap szabadnapja. Mindig úgy várom, hogyha itthon lesz, akkor talán egy kicsit könnyebb lesz nekem, és segít. Aztán mindig a nagy csalódás. Dehogy is segít. Még őt is nekem kell kiszolgálni, meg utána is én pakolok. Ha mondom neki, akkor fel van háborodva, mert neki jár a pihenés, mert ő dolgozik. Ja, persze, amióta az első gyerek megszületett egyetlen egyszer sem kelt fel éjjel, ha valamelyik fent volt. A 2. gyerek az első 3 hónapban éjjel nem aludt, csak nappal. Nappal meg a naggyal kellett lenni, szóval én akkor napi 3 órát aludtam, olyan voltam mint egy zombi. Aztán jött a lecseszés, hogy nincs vasalt inge. Én már többször gondoltam rá, hogy elválok tőle emiatt. Nem lehet vele megbeszélni. Ha mondom, hogy többet kéne segítenie, egyből megsértődik, meg támad.

Az igaz, hogy én néha itthon hagyom a gyerekekkel pár órára. Utána be szokta ismerni, hogy fogalma sincs hogy én hogy csinálom. Akkor persze még a tányért sem rakja el maga után, nemhogy még takarítson! Ha rákérdezek, hogy mi ez a kupleráj, akkor fel van háborodva, hogy ő a gyerekekre vigyázott. Csak az a baj, hogy másnapra már elfelejti ezeket, és megint ő a mártír. Most kezdtem a hozzátáplálást a másodikkal, meg is fogadtam, hogy most már többször járok el itthonról, most már ő is meg tudja etetni!

2010. aug. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
83%
De hát ők egy család! Hogy lehet ilyet mondani, hogy kell a pénze! Szerintem egy családban minden közös! Nem is beszélve arról, hogy az egy dolog, hogy most az apuka dolgozik, de egy bizonyos idő után anyuka is fog és mellette még ott lesz a gyereknevelés és a háztartás is. Anyának lenni igenis kőkemény munka és természetesen hatalmas öröm is, de igenis a férfiak egy kicsit jobban megbecsülhetnék a nőket, mert nekik van napi 8 óra munkájuk, de egy anyának napi 24 óra munkája van.
2010. aug. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Csináltam már olyat hogy otthon hagytam a lányával egy-két órára. Férjem mellett legyen szólva, imádja a gyerekét, így azt még élvezte is. Lehet gyakrabban kéne, és több időre akkor jobban érezné, hogy azért meló is van vele. Persze a házimunka akkor is rám marad. Egy egész hónapra kéne otthon hagynom hogy tisztán lásson.

Mostanra lett kivitelezhetőbb, hogy le-le lépjek, mert már eszik anyatejen kívül is a bébim, mert 5 hónapos koráig csak szopizott. Mostmár kibír akár egy fél napot is cici nélkül, mert mást is eszik.

Arra is gondoltam hogy pár napig csak a gyereket látom el, és tényleg nem nyúlok semmihez, lásd mosogató, szennyes, a férjem szétdobált cuccai, ágyazás, és még sorolhatnám, hogy lássa mi van ha tényleg nem csinálok semmit.

"Kedves" 0%-ban hasznos válaszoló. Én nem is minősítenélek, megteszik a pontozók... ;)

2010. aug. 27. 23:04
 9/28 A kérdező kommentje:

Hú bocs, kicsit kusza lettem, remélem minden érthető... Tudjátok: elfáradtam a semmittevésben.

23:00, szeretnénk kistesót majd... egyszer. Azt gondoltam talán két gyereknél jobban felfogják mi van, de ezek szerint ezt a típust az sem hatja meg. Ha ez így folytatódik tovább évekig, nem tudom mi lesz velünk...

Nem irigyellek.

2010. aug. 27. 23:11
 10/28 anonim ***** válasza:
93%
Hú látom nem csak én cvagyok így!Felakartam tenni én is úgyanezt a kérdést de féltem hogy akkor kapom az oltásokat hogy akkor miért szültem!De megis válaszolom akkor ezt egyuttal!Mert ketten akartuk a babát nem egyedül!Imádja a gyerekeit!Van egy 3 éves pasink meg egy 7 hetes csajunk!Reggel 6-kor megy este 7-re jön!Szombaton is és vasárnap is!Veszekedés mindennap hogy jó kell a pénz de van egy családja avval is kéne foglalkozni!Végül is engem igazából nem az bánt hogy nem segít(abszolút semmiben még a tányért se viszi ki maga után a gyerekeket meg csak csókolgassa meg ha rájön az 5 perc a fiával játszik kb.5 percet)Engem inkább az zavar hogy egész nap nincs itthon este hullafáradt,és már nincs szinte megbeszélni valónk!Kérdezem hogy mi volt a melóhelyen meg ilyesmi de ő azt nem kérdezné meg hogy a gyerekek hogy viselkedtek milyen napunk volt!Tegnap előtt nagyon jó volt mindkét gyerek!Ragyogott a lakás 2 fajta kaja megfőzve a gyerekek rendbe téve én is kicsit rendbeszedtem magam!Hazajön mondom észrese veszed milyen rend van meg minden!Erre mi voltr a válasz??!!!Ez a dolgod!Köszi mondom!De egyszer sztem én is besokallok és itthagyom rá őket!Tudja milyen az amikor egy tányér levest nem tudok egész nap enni mert hol ide kell kapnom hol oda!Hát a 0 %-os egy jó nagy tahó lehet!Sztem egész nap henyél a gyereke meg a koszba mocsokba!
2010. aug. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!