Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Még GYED-en vagyok, de mennék...

Még GYED-en vagyok, de mennék vissza dolgozni, viszont kiderült, hogy nem vesznek vissza. Szumma 5 havi bérre jön ki, amit kifizetnek (rendes felmondással), de odaadnák ezt közös megegyezéssel is. Rosszabbul járhatok igy később?

Figyelt kérdés

Igaz az,hogy ha igényelek munkanélküli járadékot,akkor azt nem kaphatom meg, ha közös megegyezéses felmondás van?


Továbbá, az utolsó 4 negyedév átlagkeresete a járadék alapja, ebbe nekem a TGYÁS és GYED van benne. Ilyenkor is ezzel számolnak vagy az azt megelőző 4 év átlagkeresetét?

A TGYÁS-om 200 körül volt, a GYED-em igy a maximum 106e Ft. Ebben az esetben mennyi járadék járhat?


És tényleg 2 hónap, amig folyósítják az összeget? (kvázi majdnem lejár az egész, mire bármit is kaphat az ember?)


köszi a választ előre is!


2013. jan. 14. 23:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én nem írnám alá a közös megegyezést. Akkor semmi nem garantálja, hogy megkapod a végkielégítést. Ha tudod, hogy nem vesznek vissza, nem akarsz még Gyeden maradni? Legalább akkor vagy valahol.
2013. jan. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
GYED-en sajna nem maradhatok, mert felvételt nyert a gyerek a bölcsibe, amit, ha visszamondunk, szeptemberben már nem veszik be. (itt nálunk csak 1 állami van és totál túljelenzkezés) Szóval emiatt mentem volna vissza dolgozni, de sajnos hiába... :( Nem tudom van-e kiskapu ilyen esetre, illetve arra, hogy hogy maradhatnék GYED-en.. (ez ugye több, mint mondjuk a GYES vagy a munkanélküli járadék)
2013. jan. 15. 00:46
 3/16 anonim ***** válasza:
És a bölcsi beveszi úgy hoyg nem viszel munkáltatóit? Mert a legtöbb nem. Közösmegegyezést ne írd alá. Munkanélküli járna akkor is viszont a végkielégítés nem.
2013. jan. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
GYED mellett nem lehet a gyerek bolcsis?
2013. jan. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Járadék alapja nem lehet járadék, így neked az utolsó fizus alapján kell számolják.
2013. jan. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Csak részben tudok saját tapasztalatból segíteni: Lányom 2 éves koráig (1,5-2 éves kora közt) szerettem volna visszamenni dolgozni. Jeleztem a munkáltatómnak, aki végül azt mondta, h jobban örülne a közös megegyezésnek - kvázi nem venne vissz- , és ajánlott egy összeget. Hát szépen elkezdtem alkudozni, és végül úgy írtam alá a közös megegyezéses felmondást, hogy benne volt, hogy mennyit köteles kifizetni. Így ebben az esetben nem végkielégítésnek hívják, hanem amennyit kialkudsz magadnak, az belekerül szépen a közös megegyezésbe, és nem tud kibújni a fizetési köteleztettsége alól...

Mindenképp azt tanácsolom, hogy kezdj el kicsit alkudni vele, hátha feljebb tudod tornázni azt az 5 havi felmondási időt (hajlanak az alkura, mivel nagyon-nagyon erős és helytálló indoknak kell lennie ahhoz, hogy kirúgjon miután visszementél.) Ja, és igen, nem fog rendes felmondással pont az előbb említettek miatt felmondani neked- félne, hogy mész szépen a munkaügyi bíróságra...

2013. jan. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Létszámleépítésnél nem kell indoklás.
2013. jan. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Golan Trevize ***** válasza:

Közös megegyezést nem írod alá.

Írsz egy levelet, hogy mikortól mennél vissza, tájékoztassank arról, hogy hány nap szabadságod van, amit kiveszel.

Ha továbbra is azt mondják, hogy márpedig felmondanak, akkor megmondod, hogy munkaügyi bíróságra fogsz menni.


Sajnos azért merik megtenni ezt a cégek, mert senki nem mer odacsapni az asztalra, és kiállni a jogaiért.

2013. jan. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Sajnos aludozni nem tudok, mert nekik aztán mindegy, hogy végigcsinálom-e a rendes felmondás útját (tehát visszavesznek, letelik a szabi, majd a felmondási idő és megdobnak még 2 havi pénzzel), vagy 1 összegben odaadják, de akkor közös megegyezés aláírásával...


Úgyhogy igy is-úgy is csak annyit kapnék, amennyi jár törvényesen.


Munkáltatóit a bölcsiben csak a kezdés után 2 hónappal kérnek, de azt mesélte az igazgató (idézem), "hogy ha időközben megszűnne valakinek a melóhelye, akkor azt lepapírozzuk, hogy munkát keres és kész"

Ebből tehát az jön le, hogy kitenni nem fogják a gyereket.. Más is azt mondja, ha egyszer beveszik, nem fogják kitenni.. Úgyhogy esetleg csak annyit tudok tenni, hogy kussolok a vissza nem vételről és rá 2 hónapra, ha kérnek akármit, megmondom, hogy ooh... sajnos pont most mondtak fel...

szerintetek ez járható lehet??

2013. jan. 15. 13:33
 10/16 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy sajnos a tavaly módosult Munkatörvénykönyv miatt bátrabbak a cégek, mert annak 66.paragrafusában az áll, hogy abban az esetben rendes felmondással felmondhat a cég a visszatérő kismamának, ha nincs betöltetlen állás.

Persze ez hosszabban és cizelláltan van leírva, de lényeg a lényeg, hogy sajnos már nincs olyan védettség, mint régen.

Akár GYES-en van, akár nem vagy még nincs 3 éves a gyerek..


Vagy rosszul tudom?

2013. jan. 15. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!