Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha GYED alatt közös megegyezés...

Ha GYED alatt közös megegyezéssel elmegyek a cégtől, a GYED összege ettől függetlenül jár nekem?

Figyelt kérdés
Nyáron végeztem a főiskolán,de októberben megtudtam hogy terhes vagyok.A család összedugta a fejét, hogy mi lenne a legjobb pénzügyileg, így a sógorom bejelentett a saját cégéhez brutto 120ra(ebből következik, hogy a járulékokat én fizetem neki minden hónapban).Júniusban szülök, így meglesz munkából 180 napom(a főiskola nappali tagozatából beszámítanak szintén 180at),így jogosult leszek GYEDre.A kérdésem az az lenne, hogyha miután megszültem és közös megegyezéssel elmegyek a cégtől(logikusan azért hogy a költségeket ne keljen tovább fizetnem) jár e ugyanúgy a GYED?
2012. jan. 30. 12:42
 1/2 anonim ***** válasza:

365 a szükséges bizt. jogviszony, de ez csak a gyerek kb. 1,5 éves koráig elég a gyedre, utána marad a gyes.


Ha megszültél, akkor a tgyást lehet igényelni (vagy előtte 28 nappal, ha akkor már fennáll a 365 nap), ha a tgyás alatt szűnik meg a munkaviszonyod, akkor jogosult vagy gyedre, de már csak passzív jogon, azaz ez nem számít bizt. jogviszonynak.

Sem a tgyás, sem a gyed idején nem kell a munkáltatónak fizetnie semmit, hiszen azt az állam fizeti. A költségeket még táppénzzel lehet csökkenteni, de ekkor vigyázni kell: ha nincs 180 bérezett nap, akkor tök mindegy, hogy mennyivel vagy bejelentve, a táppénzt, a tgyást és a gyedet a minimálbér után fogod kapni.

2012. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ha megszületik a pici az ég világon semmit nem kell utánad fizetnie a sógorodnak.


én főnököm a férjem, szóval ez tuti... :)

egyébként ha megszűnik a munkahelyed is kaposz passzív gyedet, csak akkor ugye megszakad a munkaviszonyod és a kistesó szempontjából akkor újra melót kell majd intézned.

ha tudsz, maradj nála

2012. jan. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!