Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha hó közepe fele közös...

Ha hó közepe fele közös megegyezéssel felmondok, kifizetik a szabikat, akkor a fél hónapra /15ig/ akkor kifizetik a gyed-et is, vagy csak a következő hó elején?

Figyelt kérdés
2010. dec. 18. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
A szabikat nem fizethetik ki a Munka Törvénykönyve szerint. Azt tudják csinálni, hogy a hó közepén amikor felmondasz, kiadják a szabikat és annyival később szűnik meg a munkaviszony. Így tehát nem kaphatsz gyedet arra a fél hónapra, hiszen hivatalosan dolgozol (még ha szabadságon is vagy).
2010. dec. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A gyedet megint meg kell igényelni, mert ugye lemondtad, az idő míg elbírálják kiszámolják küldik.

Szabi azzal arányosan jár amennyit dolgoztál, havi 2 nap kb. de azt letöltöd és úgy kapod majd a fizut.

2010. dec. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pedig kifizették.

November 2tól járt a gyed.Jeleztem,hogy 19től megszeretném szüntetni a munkaviszonyom /közös megegyezéssel/ és lemondtam a gyedről is 19től,mert a férjem van most gyeden.

És most decemberbe vettük észre hogy kifizették a fél hónap gyedet is,így több adót levontak.

2010. dec. 18. 15:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát így persze, hogy megkaptátok a gyedet, hogy a férjed igényelte meg. Te nem lettél volna jogosult a szabis pénzre és a gyedre egyszerre. Az MT szerint csak akkor lehet pénzben megváltani a szabadságot, ha jogutód nélkül megszűnik a cég.
2010. dec. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pedig a papíromon rajta van a szabadság és a gyed kifizetése is.

Közvetítő cégen keresztül dolgoztam egy cégnél,és itt ahol lakom megszűnt az irodájuk,Pesten van a központ,és a céggel megszűnt a szerződésük,oda nem tudtam volna vissza menni.

Én 18ig igényeltem meg a gyedet,a férjem meg 19től.

2010. dec. 18. 21:57
 6/6 A kérdező kommentje:
És a férjem is megkapta a gyedet.
2010. dec. 18. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!