Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Albérletben élünk, kiderült...

Albérletben élünk, kiderült kisbabát várunk! Nem ide vagyunk bejelentve, ez jelenthet bármiféle problémát? Védőnő, orvosok, vizsgálatok, a jövőben óvoda?

Figyelt kérdés

2013. jan. 15. 16:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
De helyileg abba a városba vagy faluba vagytok bejelentve?mert akkor nem számít
2013. jan. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem. Más településre.
2013. jan. 15. 16:28
 3/24 anonim ***** válasza:
51%

Mi is így voltunk, de szerencsére a tulaj jó fej, így megoldottuk a problémát, mert bejelentés (állandó) nélkül nem lehet még bölcsibe sem iratni a gyerekeket. Meggondoltam volna a költözést, nagyon macerás lett volna akár csak pár kerülettel arrébb hordani a bölcsibe az ikreimet.

A tulaj csak úgy engedte meg, hogy bejelentkezzünk, ha közokiratba foglaljuk a szerződést, így ez lett. Szerintem kevés kerület vagy más település van, ahol nem számít, hova vagy bejelentve:(

2013. jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Magyarul ha én Vácon élek de tőle két településsel arrébb vagyok bejelentve,akkor Vácon nem járhat se oviba se bölcsibe a gyerekem? És a védőnő meg orvos dolgoknál nincs ilyen gixer?
2013. jan. 15. 16:35
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
hát igen akkor problémás kicsit. Mi is így voltunk és mi is bejelentkeztünk az albérletbe.
2013. jan. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Hát ez szuper! :/
2013. jan. 15. 16:37
 7/24 anonim ***** válasza:
60%

Védőnő, háziorvos, gyerekorvos nem gond. Őket nem érdekli, hogy be vagy-e jelentve.

Sztk már gond lehet, de nem mindenhol problémáznak, rá kell kérdezni.

Ovi, bölcsi nagy gond, oda nem fogják felvenni. Legtöbb helyre azért ideiglenessel felveszik a gyereket.

Jelentkezzetek be ideiglenesre, elvileg ez kötelező is lenne!

2013. jan. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
37%
Védőnő csak körzeti lehet, ha nincs magánorvosod a terhesgondozás is Vácon lesz. Ez először havonta, majd hetente 1 alkalom. A vizsgálatok mindenképp a váci kórházban, és a szülés is csak ott történhet meg. Óvodába bárhova beírathatod, csak ha nem a körzeti, akkor kevés esély van rá, hogy felveszik, mert nagyon sok a gyerek. Továbbá a gyermeket is ugyanoda kell bejelenteni, ahova ti is be vagytok.
2013. jan. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Jégtánc ***** válasza:
51%
Nem kötelező állandó lakcímnek lennie ahol most laktok,elég ha tartózkodási lakcímként van bejelentve.Beszéljetek a főbérlőtökkel,mert enélkül tényleg oda kell járni védőnőhöz ,óvodába stb ,ahova be vagytok jelentve.
2013. jan. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
12%
Már bocsi, de hülyeség amit írtok. Felveszik úgy is a bölcsibe a gyereket, ha nem oda van bejelentve. Mi 2 hónapja költöztünk Érdről Bp-re. Nem tudtunk bejelentkezni az albiba, de jelentem, 1 hete bölcsibe járunk, itt. A legtöbb bölcsiben elég, ha beviszed a bérleti szerződést, és azzal bizonyítod, hogy életvitel szerűen a településen laktok, így felveszik (nálunk is ez volt). Illetve van egy úgynevezett tartózkodási engedély, amit a helyi önkormányzatnál lehet igényelni, és azzal is felveszik. Orvos nem foglalkozik vele, hogy hova vagy bejelentve mivel szabad orvosválasztás van. Kórház szintén.
2013. jan. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!