Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Albérletben élünk, kiderült...

Albérletben élünk, kiderült kisbabát várunk! Nem ide vagyunk bejelentve, ez jelenthet bármiféle problémát? Védőnő, orvosok, vizsgálatok, a jövőben óvoda?

Figyelt kérdés

2013. jan. 15. 16:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ami lemaradt, nálunk a gyerek orvosa, sőt a védőnő sem kérte a lakcím kártyát, hogy megnézze ide vagyunk-e bejelentve. Védőnő ugye kijön, látja, hogy itt lakunk, illetve biztosan nem viccből őt keresed fel... Biztos, hogy így van, mert mi most estünk át ezen. A terhesgondozás lehet egyedül gond, mert az sztk-ban mindig kérik a lakcímkártyát, de a tartózkodásival ez is áthidalható. Még egy dolog. SZABAD kórház választás van érvényben ma M.o-n. Oda mész szülni, ahova szeretnél.
2013. jan. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Jégtánc ***** válasza:
Nekem pl gond volt az sztk-s fogorvos anno,míg nem jelentettük be magunkat tartózkodás helyileg a mostani lakhelyünkre.Nem vállalt el.Hiába mondtam hogy itt lakom.Bölcsődével szerencsétek volt szerintem,hogy rugalmasak voltak.Nem mindenhol ilyen rugalmasak.
2013. jan. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Jelenthet problémát, a lakcímbejelentés elmulasztása ugyanis szabálysértés, amiért 30 ezer Ft-ig terjedő bírságot kaphattok. A lakcímetek bejelentése a ti kötelességetek.


Megoldás: vagy aláírja a bérbeadó a lakcímbejelentőt, vagy elfogadja az okmányiroda a bérleti szerződést, vagy vártok másfél hónapot, és március 1-jén bejelentkeztek. Akkortól ugyanis benne lesz a törvényben, hogy írásos bérleti szerződés esetén nem kell külön szállásadó aláírása a bejelentéshez. Eddig is benne volt, csak nem elég egyértelműen. Természetesen "állandó lakcímre" (lakóhelynek hívják igaziból) is bejelentkezhettek, egyedül a ti döntéseteken múlik.

2013. jan. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Azért ez nem ilyen egyértelmű, hogy beveszik a bölcsibe. Elhiheted, hogy én is utánajártam, rákérdeztem a bérleti szerződésre is. Az itteni bölcsinek nem elég! Ráadásul csak 1 van és nagy a túljelentkezés. Bp-en azért lényegesen könnyebb elhelyezni a kicsiket! Én ezért javasoltam a kérdezőnek, hogy telefonáljon és kérdezzen utána.
2013. jan. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"Már bocsi, de hülyeség amit írtok. Felveszik úgy is a bölcsibe a gyereket, ha nem oda van bejelentve."


Ne írd már ezt könyörgöm, azért mert Te ezt tapasztaltad, azért nem ez az általános és hidd el, nem kitaláljuk, hogy nem veszik fel a gyereket.

Bp. 22. kerület, évek óta itt élünk, de a bölcsit ez rohadtul nem érdekelte, még az ideiglenesen bejelentett vagyis tartózkodási helyként megjelölt kerületi cím sem elég, csakis kizárólag állandó lakcímmel mehettem beiratkozni is akár!!! A legtöbb kerületben így van amúgy...

2013. jan. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Ha be jelent a főbérlő akkor neki nagy a rizikó sajnos:((
2013. jan. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ideiglenes lakcímbejelentésben semmi rizikó nincs! Mégis mire gondolsz? Hisz bármikor megszüntethati a lakók engedélye nélkül is. Valamint még csak pénzt sem hajthatnak be rajta, mert mondhatja azt is, hogy szívességi lakáshasználók vagytok. Nincs benne rizikó, de mint írták többen is, törvény szerint kötelező!
2013. jan. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Sajnos (mint főbérlő) gyerekest már nem lehet az utcára ki tenni ha arra kerülne a sor csak úgy az albérlőket jobban védi a törvény.

Volt benne részes ezért tudom nem tudtam kitenni Őket fél évig:((Addig meg 100 ezer forint összegű tartozást hagytak ott.

2013. jan. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Mivel a lakcímbejelentés önmagában a lakás használatához fűződő és egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet és nem szüntet meg, ezért nem nehezebb megszabadulni attól a bérlőtől, amelyik bejelenti a lakcímét.
2013. jan. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Lényegében akkor leghamarabb a bölcsibe íratás esetén lehet ilyen gondunk. Addig akkor van még időnk,talán már sajátunk is lesz! :)
2013. jan. 17. 09:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!