Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szakítás előtt tudtam meg pár...

Szakítás előtt tudtam meg pár nappal, hogy terhes vagyok. Nem mondtam neki, baj? Mi tévő legyek ezután?

Figyelt kérdés
Már érett a szakítás, és be is következett, hála a távolságnak és hogy egyikünk sem engedett. Nemsokkal előtte tudtam meg, hogy terhes vagyok. Ő nem akart babát, én nagyon szerettem volna. Nem akartam azt sem, hogy szakítást befolyásoljam egy babával, hisz azzal úgy sem lehet megtartani, csak még szenvedtünk volna, meg ő úgy sem akart még. Nagy baj, hogy nem mondtam neki? Nem akarok egy gyereknek sem rosszat, de az oda-vissza huzavona sem tenne jót neki. Megtartom magamnak, ezzel szerintetek nagyon önző vagyok? Jobb, ha tud róla, mert illene tudnia, aztán csak nehezíti a nevelést, mindenbe bele akar majd szólni, egy idő után "csakazértis" alapon? Ti mit tennétek a helyemben? Ítélkezhettek is nyugodtan.
2013. jan. 15. 23:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem haragban valltatok el egymastol szepen leulnek a volt parommal es elmondanam neki, hogy ez nem azert van, mert vissza akarom kapni es nem akarom zsarolni sem a babaval.Ha szeretne a nevere veheti, de nem fontos.Ha szeretne reszt vehet az eleteben, de akkor azt teljes beleadassal nem csak havi 1-2 telefonnal letudva.Akkor szamitsza ra mint apara.Ha mindezt nem tudja vallalni, akkor jobb ha nem is tudja ki az apukaja, mert nincs rosszabb annal, ha ugy erzi, hogy az aukaja nem szereti es nem foglalkozik vele.

Ha nagy vitaval valltatok el egymastol, akkor csak kesobb mondtanam el, ha mar lenyugodtak az erzelmek (1-2 honap).

Ebben az esetben nem szamit, hogy megtudja a 12. het elott, hisz Te egyedul is meg akarod tartani, igy errol nem kell "vitatkozni".

Remelem a leheto legjobb dontes fog szuletni a baba miatt :)

jo egeszseget es nyugodt kismamasagot

2013. jan. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 QueenRavenna ***** válasza:
6%
Gyerektartást meg lesz pofád úgy kérni, hogy ő nem akarta a gyereket?
2013. jan. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
8%
Nem akarsz a gyerekednek rosszat, de az apját még azelőtt elveszed tőle, hogy megszületett volna? Tudod te milyen szar apa nélkül felnőni? Mit mondasz neki, ha megkérdezi, hogy ki az apja? Azt, hogy nem tudod? Ha megmondod, úgyis felkeresi. Úgy is ki fog derülni.
2013. jan. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Sehol nem írta a kérdező, hogy gyerektartást követelne. Én ugyanígy egyedül vállaltam a gyereket. Ő nem kért belőle én meg szépen ezt elfogadtam-ami nem megy azt ne erőltessük alapon, mert csak rosszabb lesz-és az én nevemen van, képzelt apával. Egy fillért sem kérnék attól az embertől, azért vállaltam a gyereket, mert képes vagyok egyedül is eltartani, felnevelni.
2013. jan. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Nehéz kérdés. Ő nem akart gyereket, Te igen. Ha elmondod neki, akkor tudomásul fogja venni, hogy apa lesz, de lehet, hogy azt mondja nem kér belőle. Most még! Aztán eltelik 2-3 év és megjelenik, hogy mégis csak szeretné megismerni a kicsit. (Unokatestvérem is ezt csinálta. Kb 4 éves volt a fia, mikor először megnézte, azóta látogatja időnként.)

Ha nem mondod el, az se jó. Úgyis kiderül. Meglát majd nagy pocakkal és tudni fogja, hogy nem a szakítás napján estél teherbe a szomszéd Géza bácsitól. Lehet, hogy szemrehányást tesz, amiért nem lehetett ott az ultrahangon, hiszen mégis csak ő az apa. Meg az is lehet, hogy rájön, hogy mégis akar gyereket és talán hetente többször is meglátogatja.

Az is igaz, hogy apa nélkül felnőni rossz, de semmivel sem jobb, ha két szülő - akik már külön élnek - állandóan azért veszekszik, hogy kinél karácsonyozzon a gyerek és melyik iskolába járjon.

Tudom nem segítettem, de azért leírtam, mit gondolok.

2013. jan. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
13%

Noss, te mondtad, hítélkezhetünk is.:

Szerintem nagyon önző és gonosz dolog amire készülsz. Mind a leendő gyerekedre, mind a bioloógiai apára nézve. Itt nem számít hogyan váltatok el.


Ismerek olyan nőt aki úgy tett, ahogy te most elképzeled.

Szakítottak, de ő megszülte magának, hivatalosan "ismeretlen apától". 1 éves volt a gyerek, amikor a pasi megtudta, h apa lett. Próbállt részt venni egy darabig a nevelésében. Aztán megnősült és gyerekei lettek. Az elsőt meg hanyagolgatta. Mivel azt a gyereket nem is akarta.

A szóban forgó gyerek ma már 20 éves. Haragszik az anyjára, mert látja az apja másik életét, ahol együtt a család. Ők meg anno meg sem próbállták. Azóta az anyukának van ugyan élettársa, ve az nem az apa.


Vetesd inkább el és keress egy normális kapcsolatot, amiben CSALÁDOT alapíthatsz. Ne tedd alapból tönkre két ember életét.

2013. jan. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen helyzetben, ha csak magamnak vállalnám és semmit nem várnék tőle, sőt - akkor tényszerűen közölném, és azt is, hogy egyáltalán nincs rá szükségünk, de a tisztesség úgy kívánja, hogy tudjon róla.
2013. jan. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

3-asnak:

Én apa nélkül nőttem fel, sosem ismertem és cseppet sem volt rossz így.

A rossz az, amikor az ember ismeri az apját, csak az tojik rá, meg hülyére veszi a gyereket. Ismertem összetört szívű kisgyerekeket, akiket folyton hülyített az apjuk, hogy mikor jön hozzájuk, és rendre nem érkezett meg, a gyerekek pedig úgy várták, mint a messiást. Ez gyógyíthatatlan törés, sokkal, sokkal rosszabb egy van-is-nincs-is apa a gyerekek életében, mint, ha egyáltalán nincs is. Én nem ismertem, milyen apával, így nem tudott űrt hagyni maga után! Egyáltalán nem támogatom a "legalább van apja, akármilyen is" hozzáállást, mert legtöbb esetben az akármilyen apák egy életre megnyomorítják a gyerekeket lelkileg. Tetszik vagy sem, de ezek tények.

2013. jan. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

6-osnak:

Nem minden gyerek lesz feltétlenül és törvényszerűen irigy az apja másik családjára. De bele lehet nevelni, hogy attól ő még nem kevesebb, hogy nem őt választotta az apja.

2013. jan. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
én mielött szétköltöztünk csinaltam tesztet.a cuccaim mar böröndbe voltak.bögve jöttem ki remegö kezemben a teszt.nem akartunk gyereket.ma van egy 2éves fiunk és együtt vunk.sok munka kell hozza de talan rendbe lehet hozni nalatok is. egyedül gyereket nevelni?bator vagy!sztem szolj minel hamarabb!
2013. jan. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!