Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire jó, hogy a családipótléko...

Mire jó, hogy a családipótlékot 50-50%-ra veszik?

Figyelt kérdés

A fele pénzt most az apuka fizujához teszik,a másikat meg az anyáéhoz?Hogy is lesz ez?Ki tudja?

Válaszokat előre is köszönöm!


2009. aug. 29. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jó, ha közel vagy az alacsonyabb szja sáv tetejéhez, hogy átugorj a magasabba, mivel a csp is beleszámit az össz jövedelembe, és ha esetleg átlépnéd vele a sávot, igy talán nem fogod, mert csak a fele számit a te fizudba. De szerintem a gyakorlatban ennek az esélye elég pici, fel kell szorozni az éves fizudat (bruttó), a csp-t, és matekolj, hogy éri meg jobban :)
2009. aug. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ,de még nem tudom mindig,hogy miért kell ezt az összeget az államnak szétszedni!Mióta van családipótlék,mindig is az egyik szülő kapta egy összegben!Már megint nem tudom mire megy ki a játék,amiből már megint mi fogunk rosszul kijönni!

2009. aug. 30. 07:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves, az első válaszadó leírta a választ a kérdésedre. Kérlek, olvasd el még egyszer vagdalkozás helyett.
2009. aug. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az összeget most is csak az egyik szülő kapja. Tehát ha eddig te kaptad a családi pótlékot, ezután is így marad.

Viszont adóbevallásnál kettéoszlik, így fele-fele arányban emeli az adóalapot.

Ez, ahogy az előző válaszoló is írta, hasznos lehet, mert nem ugrik sávot az illető, így nem kell magasabb adót fizetnie.

2009. aug. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Idézet:


"Adótechnikai szempontból jó lépés, hogy a családi pótlék adóterhet nem viselő járandósággá válik, mert a kis jövedelműeket nem érinti, 1,9 millió forint feletti jövedelemnél viszont érvényesül a jövedelem szerinti differenciálódás. A családi pótlék után továbbra sem kell adózni, ám annak összegét be kell számítani az adóalapba, ami így a magasabb, 36 százalékos kulccsal adózó sávba eshet. Az így megállapított adó összegéből le kell vonni a családi pótlékra eső adó összegét.


A szeptembertől életbe lépő szabály szerint házastársak, élettársak esetén a családi pótlék összegét fele-fele arányban kell figyelembe venni az érintetteknél, a gyermekeiket egyedül nevelőknek pedig csak a juttatás felét kell beszámítani az adóalapba. A számítások szerint egy kétgyermekes házaspár évi 1,9 millió forintnál többet kereső felénél ez évi 7500 forint kiesést jelenthet jövőre, az idén mindössze 1800 forintot, mivel csak szeptembertől él a szabály.



Olvastam olyan statisztikát, hogy a családi pótlékot kapók 90 %-a nem adózni, mert jövedelme nem éri el az 1,9 milliót még a családi pótlék hozzáadósa után sem.


Tehát az a következtetés vonható le, hogy ettől a döntéstől nem adóbevétel növekedést várnak, hanem annak feltérképezését, hogy mik a jövedelmi viszonyai a családi pótlékra jogosultaknak."

2009. aug. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,a 8.14-es válaszadótól megtudtam,amire kiváncsi voltamA felette levőt viszont nem értem,miért irta,hogy vagdalkózom!A pénzügyi részét azt értettem,de majd mikor adózik,azt kitalálják addigra,hogy majd azután is adózni kell,nem tudom mit fog hozzá szólni?Vagy nincsen gyereke és nem érinti!Az utolsó válaszolónak is köszönöm ezt a részletes leirást,igy világosabbá vált számomra,mint eddig tudtam!:)

Mindenki jónak találja ezt a felezést?

2009. aug. 30. 08:38
 7/12 anonim ***** válasza:

Én nem!!!!!

Így ugyanis mindketten átesünk a magasabb adósávba, amúgy meg csak az egyikünk. És ez a rendelkezés lényege, nem az, hogy ne essünk át a másik adósávba.

Bocs a negatív véleményért, de az elmúlt 16 évben még semmi nem történt egyik kormány részéről sem azért, hogy nekünk jó legyen...

2009. aug. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A 8.14-es vagyok. Nálunk pont szerencsésen jön ki, egyikünk sem esik így a magasabb sávba. De sajnos biztos vannak olyanok - nem is kevesen- akiknek ez nem jön ki jól.

Sajnos úgy érzem, megint az jár rosszul, aki dolgozik. :-(

2009. aug. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm,pont igy gondolom én is,hogy megint a dolgozókon és a sokgyerekeseken csattan az ostor!Sajnos!:(((

2009. aug. 30. 21:14
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Sajnos nagyon jól érzed.

És ez azért van, mert csak azoktól lehet elvenni valamit, akik dolgoznak, akiknek családjuk van és életük és van mit félteniük.

De meddig?

Bocs, csak kijött belőlem.

2009. aug. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!