Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bocsánat, lehúzós kérdés...

Bocsánat, lehúzós kérdés lesz, de miért veszik a szülők természetesnek, h a gyerekeik túlélik őket?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, természetesen szerintem is a legszomorúbb elveszteni egy gyereket, DE: mindig azt mondják, h az a természetes, h a szülő hal meg előbb. De szerintem ez nagyon nincs így! Rengeteg fiatal ember hal meg! És például az h valaki túléli a gyerekkort, nem jelenti, hogy nem hal meg fiatalon, vagy pl ha 50 évesen hal meg valaki, akkor lehet h még az ő szülei is élnek...


Ráadásul köztudott, hogy a férfiak mortalitása 30 év alatt sokkal nagyobb, mint a nőké, mivel a fiatal férfiak sokszor vállalnak fölösleges kockázatokat (autó vezetés, verekedés, bulik, motorozás...stb.)


Szóval mindent összevetve kb ugyanannyi esélye van valakinek túlélni a szüleit, mint nem túlélni, akkor miért is nevezzük természetesnek, ha túléli a gyerek a szülőt.


Csak mert szerintem ez nem természetes, ideálisnak, ideális, de nem természetes. Ti mit gondoltok erről?


2011. okt. 13. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, hogy alapjáraton ez a természetes gondolkodás, hogy a gyerekeink túlélnek (túléljenek) minket. Sajnálatos, ha nem így alakul, de ezt előre tervezni nem lehet, és szerintem nincs olyan szülő,aki belegondol abba, hogy el kell temetnie a gyermekét. (én is szülő vagyok, és természetesnek veszem, hogy a gyerekem túlél engem.. és remélem így is lesz) :)
2011. okt. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincs fájdalmasabb annál, ha a gyermekemet túlélném. Ezért belegondolni sem szeretnék.


Nagymamám teljesen összeomlott, amikor anyukám meghalt. Képzelheted, 84 évesen már arra számít, őt viheti el minden nap valami, erre túléli az 57 éves lányát. :(

2011. okt. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, értem én, ez egy védekezési mechanizmus, hogy ne gondoljunk bele a rosszba, de itt igazából én a természetes szóra vagyok kihegyeződve, mert nem az- sajnos, nyilván az lenne az idilli, ha mindenki megérné, hogy dédunokái legyenek, és utána elaludna egy éjjel, és nem kelne fel, de ez nagyon nincs így :(
2011. okt. 13. 15:33
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám 85évesen túlélte mind a 3fiát! Az egyik 29évesen,a másik 49évesen a harmadik 52évesen(apukám)halt meg.

Nagymama,nagyapám aki béna a lábára,és kerekesszékben van, nagyim 92éves alzheimeres teljesen leépült nővére még élnek. SZERINTED EZ TERMÉSZETES?!

Félreértés ne essék imádom az öregeket,de nem egyszer halottam őket azon imádkozni,hogy minek ez az élet,és miért nem ők mentek el!

2011. okt. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted az a természetes, hogy a gyerek előbb hal meg, mint a szülő? Mert szerintem nagyon nem. Nem lehet tudni előre, hogy ki hal meg előbb, de az a normális, ha a szülő. Mert ő az idősebb. Igen, sok fiatal hal meg, de "normális" esetben nem hal meg fiatalon az ember.
2011. okt. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a természetes szót statisztikai fogalomként vesszük, akkor pedig így van.

Mert mondkjuk 20 esetet vizsgálva 19-ben a szülők mennek el előbb, és max 1 családban a gyerek.


Így ha azt mondom valószínűbb akkor az helyes fogalom statisztikai szempontból - de van aki a természetes szót használja erre.


Ideális, és mivel így van leggyakrabban ezért valószínű is, ergo természetes.

2011. okt. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűsítem hogy neked még nincs gyereked.De ha lesz te se fogsz így gondolkodni,egyik szülő se akar belegondolni abba hogy eltemesse a gyerekét.
2011. okt. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudod amikor keresztapám a fia sírja fölött zokogott anyukámnak, hogy a Jóisten nem akarja hogy nekik fiaik legyenek (a bátyám csecsemőként halt meg), valahogy nem éreztem természetesnek a helyzetet.

Remélem még nincs saját gyereked, statisztikát tanulsz

az egyetemen és csupán ezért merült fel benned a kérdés.

2011. okt. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

15:35ös vagyok.

Gondolj bele mit érezhetnek a nagyszüleim?! 3gyerekből 3halott! Nekik nem hinném hogy ez természetes! Hiába vannak unokák,és dédunokák,az mégsem ugyan az!

Nekem is van már egy kislányom,de na hagyja isten hogy hamarabb meghaljon. Egy szülő ugyan úgy "meghal" amikor a gyermekét temeti! Én láttam nagymamámat,nem kívánom senkinek.

Nekem az sem természetes hogy a kislányomnak 1nagyapja sincs,nekem viszont él mindkettő.

2011. okt. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen tényleg épp statisztikai adatokkal dolgozom, és egyet értek abban, hogy valóban nagyon rssz, ha a gyerek hal meg előbb, és elfogadom az érvelést a valószínű és természetes összefüggésében. Azt viszont nem hiszem, hogy 20-ból 19 lenne az arány, sajnos rengeteg embert ismerek, akinek meghalt egy vagy több gyereke, akár fiatalon, akár idősebben.

Amúgy ez pont úgy merült fel bennem, hogy ha ilyen tragédia történik, akkor persze, mindenkiben az merül fel, hogy miért éppen én, illetve, hogy ez nem természetes, és így tovább. Pedig csak nekem 3 fiú ismerősöm halt meg(motor baleset, gázmérgezés, leesett egy hajóról) 30 éves kora alatt, két barátnőmnek halt meg a szerelme szintén 30 éves kora alatt(autó baleset és kiesett egy ablakon), egy ismerősömnek a 2 éves babáját elvitte egy megáradt patak, a papám 54 évesen halt meg(autóbaleset), már nem éltek a szülei ugyan, de simán élhettek volna éppen, egyik tanárom férje 40-es éveiben halt meg, még éltek a szülei(csontrák), és még sorolhatnám sajnos.


Szóval lehet hogy az én mintám torz, de ezekből kiindulva annyira nem ritka az ilyen sajnos. És persze mondhatjuk, h ezek a halálok sem normálisak, tehát maga a halál kavar bele a normálisba, de mégis...az úgymond természetes halált nagyon kevesen élik meg(köztük a dédim és Szabó Magda)szóval felvetődik a kérdés, hogy az-e a természetes, ami ritka? Na jó mostmár kicsit magamat is bezavartam, bocsánat.


Természetesen értem a hozzászólok nézőpontját, és írtam is, h megértem, h ebbe senki nem gondol bele, csak az az igazság, mint ahogy nem tudhatjuk, h a barátnőnket/barátunkat túléljük-e, azt sem, h a gyerekeink minket, ez nekem még mindig lutrinak tűnik sajnos.


Köszönöm a válaszokat!

2011. okt. 13. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!