Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Barátnő az ilyen ember? Miért...

Barátnő az ilyen ember? Miért van az hogy ha születik egy gyerek akkor minden régi barát lefarcol a fenébe?

Figyelt kérdés
Gyerek korunk óta ismerjük egymást a barátnőmmel.Egy oviba,álltalánosba és szakmunkásba jártunk.Együtt buliztunk és minden megbeszéltünk.Szóval sülve-főve együtt voltunk.Ezért is fáj nekem nagyon,hogy mióta megszületett a kislányom már 1 éve,egyetlen egyszer volt nálunk látogatóba csak.Amikor meg felhív mindig mondja,hogy majd a jövőhéten átjön hozzánk.Nagyon rosszul esik.Ők is nemsokára babát szeretnének és én mondtam,hogy szívesen segítek bármiben neki,de ezekután már nem tudom,hogy mitévő legyek mert legszívesebben elsírnám magam olyan dühös vagyok rá.vajon mért csinálja ezt,hiszen én azt hittem,hogy mindig nagyon jóban leszünk?és mért van az hogyha születik egy gyerek akkor minden régi barát lefarcol a fenébe?
2008. jún. 2. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Van benne valami! Én még "csak" terhes vagyok,és érzékelem!De a legjobb az volt,hogy a barátnőmmel mentem egy kocsial valahova,és ment egy jó kis pörgős mai sláger,és megkérdezte,hogy kapcsoljon-e el,hogy már biztos más zenét szeretek?!Hát miért szeretnék más zenét????Szerintem azt hiszik a terhesség álltal hipp-hopp más emberek leszünk és megszűnünk saját magunknak lenni!Nem értem én se!!!
2008. jún. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az 1-ő vagyok megint! Szerintem kezdünk unalmasak lenni,mert nem járunk velük bulizni,inni, stb..!És mivel ők járnak másokkal,mi nem illünk az életükbe,és lassan lemaradnak!De szerintem ezek nem is igazi barátok!
2008. jún. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tőlem már akkor lepattantak a "barátnők",amikor megismertem a Szerelmemet.

Egyszerűen nem tudták kezelni a helyzetet,hogy nekem a párom lett a legfontosabb az életemben.

A babókkal ugyanez lehet a helyzet. Tisztelet a kivitelnek.

36 hetes kismami

2008. jún. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sokan azt hiszik,l hogy mostmár a babád teljesen kitölti az életedet, és ezért zavarnának.

Biztosan vannak, akik nem azért hanyagolnak, mert nem érdekled őket, hanem mert nem akarnak zavarni. Lehet, hogy a barátnőd is így van vele. Mondd meg neki, hogy ugyanolyan fontos neked a barátságotok, és hogy szeretnéd gyakrabban látni, mert egyáltalán nem zavar!

A másik lehetőség, hogy úgy érzi, már nem találná meg a közös hangot, mert Neked már a babád, a családod a legfontosabb, ő meg attól tart, hogy már csak erről tudsz beszélgetni. Esetleg ha a telefonos beszélgetéseitek során tényleg ez a fő téma, akkor nem tud mit kezdeni vele, kellemetlen neki, hogy ő még ehhez nem nagyon tud hozzászólni.

Ezek szerintem azok a lehetőségek, amik akkor vannak, ha nem az érdektelenség miatt tűnik el egy barát.

2008. jún. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is pont ebben a cipőben járok, csak az én lányom még csak 4 hónapos. Amióta bejelentettem hogy babám lesz, magasívből leszarja a fejemet. Én vagyok az első a barátaim közül aki férjhez mentem és kisbabám lett. ELőször akkor kezdtünk el távolodni mikor a férjem megkérte a kezem, mintha egy feleségnek nem szabadna eljárnia itthonról. És mikor megtudták hogy terhes vagyok, utána már fel sem hívtak. Én próbálkozom, küldök képeket és helyzetjelentést, hátha meggondolják megukat. Lehet, ha egyszer ők is babásak lesznek rájönnek milyen magányos is lehet az ember.
2008. jún. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4%
Mert a baratnod nem hiszem hogy a pelenkàzàsrol szeretne veled beszelni! Ismerek egy-ket kismamat,aki csak arrol tud beszelni hogy mikor sz..rt a gyerek! hat koszi erre nem vagyok kivancsi!
2008. jún. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászóló nagyon durva volt. Nem igaz, hogy a kismamák mind ilyenek, szerintem bármiről lehet velük beszéletni. Teljesen megértem a kérdezőt, nekem a családom (szüleim, testvérem, távolabbi rokonok) "fordult el tőlem", miután megszületett a kisfiam. Egyre ritkábban jönnek, az apukámat addig érdekelte az unoka, amíg dicsekedni lehetett vele, de meglátogatni nem akarja. Eddig én raktam a babát babahordozóba, és mentem haza, de ő sosem jött. Most már anyu is elmaradozik. A testvérem is elég ritkán jön, pedig korábban hetente itt volt. Én pedig nem terhelem őket kakis pelenka sztorikkal, ráadásul a viszonyunk korábban nem volt rossz, sőt anyukámmal és a testvéremmel kifejezetten jónak mondható volt. Úgyhogy átérzem a helyzetet. Szerintem keress más barátokat, talán a játszótéren más anyukák sokkal jobb partnerek lehetnek majd, mert nekik sem az lesz a témájuk, hogy hol buliztatok, ki mit ivott. Szerintem meg az unalmas, hogy végighallgassam, hogy a leutóbbi bulin ki mit ivott, ki kivel kavart, stb.
2008. jún. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Saját példámat tudom elmondani neked. Két barátnőm szült, egyikkel szűnt meg a kapcsolatom. Ő tényleg nem tudodd semmi másról sem beszélni, csak az úgymond kakis pelenka sztori ment mindig. Az én mondanómra nem volt kiváncsi egyátalán. A másik legjobb barátnőm tiszteletben tartja, hogy nem vagyok gyerekcentrikus, de én is meghallgatom az ő mondanivalóját. Nem lehet hogy tényleg túlterhelted őket a gyerektémával?
2008. jún. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!