Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kit mentenél ki a süllyedő...

Kit mentenél ki a süllyedő hajóról legelőször? És a többieket milyen sorrendben? Öreg ember, gyerek, fiatal felnőtt, rokon, barát, főnök, munkatárs. Mit várnak vajon? Melyik mellett hogyan érveljek? Help!

Figyelt kérdés
Az állásinterjúm következő fordulóján számíthatok erre a kérdésre, mondta ma az egyik HR-es Nem akarom elbukni ezen.
2011. júl. 14. 15:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Nálam a család az első, tehát első a rokon.


1. Rokon

2. Munkatárs - mivel jobb esetben a barátod, ha nem az, akkor nem őt

3. Öreg ember - előbb a gyerekeket kéne, de utálom a gyerekeket

4. Gyerek

5. Fiatal felnőtt

6. Főnök


Nem ez a legjobb piroitási sorrend, de most hirtelen így lenne nálam - gondolom-.

2011. júl. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Ja! Hogy állásinterjú! Akkor segítek, jobban, tehát így a 'helyes':


1. Rokon

2. Gyerek

3. Öreg ember

4. Barát

5. Főnök

6. Munkatárs

7. Fiatal felnőtt


Talán ez a legjobb. Vagy a fiatal felnőtt előbb, mint a munkatárs-főnök.

2011. júl. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Először: gyerek. Mert neki még az egész élete hátra van, teli lehetőségekkel, újdonságokkal.

Másodszor: fiatal felnőtt. Mert nagy a valószínűség rá, hogy otthon kisgyermek várja, akit fel kell nevelnie...

3.: Rokon, barát, főnök, munkatárs között nem tennék különbséget, csak életkor szerint.

Utolsóként menteném az öregeket, ahova tartozhatna a 3. kategória bármely személye, hisz ők már megették a kenyerüket, hogy úgy mondjam, nem függ tőlük jó esetben kisgyerek-gyerek.

2011. júl. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom:) Érdekes kérdés minden esetre..

Indoklások:

öreg: nincs sok hátra,de sok élettapasztalata van amit megoszthat velem...

fiatal: tapasztalatlan,de ha bajban lennék ő is segitene nekem

gyerek: biztos hiányozna ő is valakinek

rokon: az ember a saját vérét csak kimenti ha bajban van.talán?

barát: az akire mindig számithatok,s mellettem van

kollega: nem tudok jó indokot kitalálni miért pont őt

fönök: ő ad fizetést, munkát nekem tehát tudok élni; de lehet nem az első lenne hisz fönököt és ezzel munkát tudok találni..


Szóval: a fiatal mentse ki az öreget,gyereket

a kollega a fönököt

Én a barátot,rokont. Vagy valahogy megszervezném:)


Mondom mindezt ugy hogy jelenleg itthon vagyok a lányommal gyesen..

2011. júl. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ahogy írták, az idősebbeket kellene később, de én őket jobban sajnálnám otthagyni, talán betegek, stb, egy fiatal tovább bírja.
2011. júl. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Súgjak?

Öreg ember, gyerek, fiatal felnőtt, rokon, barát, főnök, munkatárs.


Az öreg ember és a gyermek nem fog tudni a további mentésben segíteni.

Az öreg ember prioritása alacsonyabb mind bármely aktív korúé vagy a gyermeké.

A rokon - barát - főnök viszonylatban ha nincs információ az életkorukról, akkor a család - szórakozás - munka háromszögét vizsgálja a kérdés, a főnök - munkatárs viszonylatban pedig a hierachikusságot értékeli a feladat. Ez utóbbinál fontos szempont, hogy hova állásinterjúzol (mammut vagy kisebb cég, állami vagy nemzetközi vállalat.) Ha van életkori ismérv, akkor lásd első pontot.

A döntésre szánt idő nagyon releváns az értékelésnél > minden egyes elvesztegetett percet a mentésre lehetett volna fordítani. Ezzel mérik a problémamegoldó képességet és a helyzetfelismerést.

Gazdasági szempontok alapján felállított sorrend a jó, érzelmi szempontok alapján felállított sorrend a rossz válasz.

2011. júl. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Még azt elfelejtettem, hogy amennyiben csapatban kell dolgoznod, azaz olyan munkakörre állásinterjúzol, akkor a munkatárs szerepe megnőhet. Jó indok a munkatárs prioritásának a növelésére, hogy ismeritek egymást, így hatékonyan együtt tudtok dolgozni a mentésben.
2011. júl. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó kettő felértékelve, szerintem az eddigi legjobb válasz.
2011. júl. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Sokat tanultam tőletek. A Telenor egyébként az interjúztató, és ügyfélszolgálati munka.
2011. júl. 14. 16:49
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

Hmmm ha megbuknék ha nem ez a saját sorrendem és kíváncsi lennék mi a valóságban a helyes válasz.


1. Rokon

2. Gyerek

3. Fiatal felnőtt

4. Öreg ember

5. Munkatárs – a fenti sorrendet betartva

6. Főnök – szintén a fenti sorrend alapján életkor szerint

2013. márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!