Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3és fel honapos a kislányom,...

3és fel honapos a kislányom, lehet mar neki adni mas kajat is mint a tej? Es ha igen mivel kezdjuk? Vagy varjak 4 honapos korig?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Adhatsz neki almát keksszel. Ha ezzel már kiváltasz egy evést, utána próbálhatod főzelékfélével.

Tejet is adhatsz neki, annak ellenére, hogy újabban a tápszergyárak tudósai nem ajánlják.

Külföldön már túlléptek ezen a tilalmon.

Nem Magyarországon élek.

2013. jan. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hol külföldön? Mert az én külföldi tapasztalataim (Fro, Anglia, Belgium, Svédország, Svájc) azt mutatják, hogy ott sem léptek túl ezen. Minimum négy hónapos koráig várj, de ideálisabb volna akár 5-6 hónapos koráig. Felesleges sietni.
2013. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tápszeres, akkor is várd meg legalább a 4 hónapot, ha anyatejes, akkor a 6 hónap sem baj.

Nem kell annyira sietni.

Lányom 21 hónapos és tejet még mindig ritkán kap, inkább tejitalt keverek neki.

2013. jan. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szabad kérdeznem miért sietsz ennyire? Még, ha tápszeres is, legalább 5 hónapos korig várnék ezzel.
2013. jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Várj legalább 4,5-5 hónapos koráig.Nem kell vele sietni semmiről nem fogtok lemaradni,ha másnem a baba pocija végett.Nem biztos hogy megérett már a hozzátáplálásra.
2013. jan. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Atya ég,nehogy almás kekszet adj neki majd elsőnek.Bőven ráérsz a hozzátáplálással.5-6hónap között kezd el inkább.

[link]

2013. jan. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

akár tápszeres, akár anyatejes, 6 hónapos koráig érdemes lenne várnod, mert akkor kezd el megérni az emésztőrendszerük az egyéb táplálékra. Az anyatej legjobb alternatívája még mindig a tápszer, és 6 hónapig az az ideális táplálék egy csecsemőnek, nem más.


De több esetről is hallottam amikor 6 hósan sem lehetett még bevezetni mert nagyon fájt tőle a baba hasa, vagy nem akarta elfogadni, szóval azzal sincs semmi gond ha későbbre tolódik, de korábban nem célszerű.

2013. jan. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Fiam pár nappal 4 hónap betöltése előtt már kóstolgatta az almalevet, de csak 1-2 kanálkával, de a konkrét hozzátáplálással vártam míg betölti a 4 hónapot. 4 hónapos és 1 hetesen evett először almapépet.
2013. jan. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nemakarom siettetni.tapszert kap es 120at dok neki,ami nem elég 3orara,es probaltam 150et csinalni,azt meg nem eszi meg!50et meghagy belole,es akkor is ehes 2oran belul!ezert gondoltam, hogy ha adnak neki mar mas kajat akkor jollakna szegenyke!
2013. jan. 22. 19:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem minden baba eszik óramű pontossággal 3 óránként.Lehet hogy ő pont 2 óránként igényli.Nem lenne szerencsés ha elkezdenéd a hozzátáplálást,még korai.
2013. jan. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!