Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tobbkisgyerekes vagy ikres...

Porcukormókus kérdése:

Tobbkisgyerekes vagy ikres Anyukak, Ti hogyan altatjatok egyszerre a kicsiket?

Figyelt kérdés

Az esti lefekves nem okoz gondot (egyenlore); a 4honapos 8korul dol ki, a masfel evesem ra egy orara. Egy szobaban alszanak egyebkent es ejszaka nem kelnek fel, ha a masik esetleg felebred. Persze ha a kicsi meg fent van akkor a nagyot sem igazan tudom letenni.

Delutan sokkal nehezebb. A nagy minden apro neszre felebred, igy a delutani 2-2,5ora alvas van hogy csak felora..

Azt meg el sem tudom kepzelni, hogy a bolcsiben annyi pajtas kozt hogyan aludna el...

Szoval Ti hogyan csinaljatok? Mindenfele tapasztalat erdekel, foleg a delutani alvassal kapcsolatban, akar kicsit nagyobb gyerkocok eseteben is!


2013. jan. 22. 13:26
 1/9 Golan Trevize ***** válasza:

Ikreink vannak.

Ha ketten voltunk otthon, akkor egyszerre altattuk őket.

Ha csak egyikünk, az bizony nehezebb volt, de az vált be, hogy azt altattuk el először, amelyik jobban üvöltött.

Este mindig egyszerre feküdtek.

Szerencsére (talán mert sosem aludtak egyedül), ha már alszanak, akkor nem ébrednek fel minden zajra.

Most már csak berakjuk őket az ágyba, és szépen elalszanak. Ha az egyikük még szöszmmötöl, vagy csacsog is egy kicsit, az sem zavarja a másikat, elalszik.

Bölcsiben is gond nélkül alszanak.

2013. jan. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyobb 2 éves,kicsi 3 hónapos.

Mesét olvasok,nagy ágyban,kicsi ölben,őt elringatom közben.

Este egyikőnk a nagynak mesél,másik a kicsit elaltatja (másik szobában)

2013. jan. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ikreink vannak nekünk is.

Én ezt úgy oldottam meg hogy agyszerre szopiztattam őket és így egyszerre mehettek a kiságyba aludni is.Szerencsére eléjétől nem szerették ha ringatjuk őket.Most másfél évesek de nem türik a ringatást inkább odabújnak de nem alszanak el amig ringatom őket.

2013. jan. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyedul vagyok itthon tobbnyire. I

gazabol az lenne a cel, hogy a nagynak akkor is legyen kedve delutan aludni, ha kicsi meg ebren van. Egyenlore a napirendjuk ugy alakult,hogy felvaltva alszanak. A nagy egyszer, a kicsi ketszer.

Koszi a valaszokat, hasznos mind!

2013. jan. 22. 13:43
 5/9 A kérdező kommentje:
Johet meg! :)
2013. jan. 22. 13:48
 6/9 anonim ***** válasza:

17 hónap van köztük, addig elég necces volt, míg felváltva aludtak, aztán amikortól a kicsi is beállt az ebéd utáni alvásra, könnyebb lett.

Mostmár 4,5 és 3 évesek, ha nincs semmi dolgom, akkor közéjük fekszem és hárman szundizunk egy jót, sztem én előbb el szoktam aludni mint ők :D ha dolgom van akkor is kicsit odaülök, kettőt-hármat énekelek vagy mondok egy rövid mesét aztán kijövök azzal a dumával hogy majd később benézegetek hozzájuk és az ajtót is nyitva hagyom - igazából a kisebb jobb alvó, ő tökegyedül is el tud aludni, a nagyobb nem igazán és könnyebben is megébred ha neszezés van.


amikor még kisebbek voltak, a nagy ágya mellé ültem a kicsi meg vagy szopizott vagy szopi után rajtam punnyadozott míg a nagyobb elaludt. a nagynak simogatnia kellett engem, anélkül nem volt alvás... egyébként mire oviba került ezt elhagytuk és ott annyira ki is fárad, hogy elalszik mindent további nélkül. Igaz, míg itthon jó esetben alszik akár három órát is, ott összvissz másfelet tud úgyhogy este mindig nagyon fáradt.

2013. jan. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Idemásolom egy másik, hasonló kérdésre adott válaszomat:


2 éves ikerfiaink vannak.

Kb. este 8-kor van a fekvés. Előtte fürdés, amitől mindig bepörögnek, úgyhogy tombolhatnak, játszhatnak még kicsit utána, de már csak a szobájukban. Én közben melegítek fejenként kb. két és fél dl tejet. Ha kész, bemegyek a szobába, kicsit rendet rakok, és jön a meseolvasás. Utána a gyerekek egymás mellé fekszenek a szopipárnán, és elköszönünk a lámpától. A konyhai kislámpa ad ezután egy kis halvány fényt a gyerekszobába. Odaadom a tejet, közben eléneklem valamelyik altatódalunkat, a repertoár igen széles. Utána esti ima, puszi, simi. Fekvés a földön levő matracra, ahol a tejet is ittuk Engedem őket összebújni, gyakran a kezemet akarják fogni, így kettejük közé fekszem. A megszokott szertartásos kis elemek, és a tartalmassá tett nap után max. negyed óra után elalszanak, nekem addig ki kell bírni nyugiban akkor is, ha ezer a dolgom még, míg apjuk hazajön (sajnos mindig későn jön). Ha mélyen elaludtak, berakhatom őket az ágyaikba.

Kora hajnalig általában nyugodtan alszanak, aztán felébrednek és átszaladnak a szülői hálóba, közénk furakodnak mindketten. Ez után akár fejre is állhatok, nem fognak már a szobájukban aludni, s mivel a férjem és én is hullák vagyunk ilyenkorra, hagyjuk... ha sok erőt érzek magamban, még átpaterolom őket ismét az ágyaikba, aztán vagy ott maradnak, vagy nem.


Délutáni alvás: na igen. Azért mindig külön imádkozni kell, hogy összejöjjön. Eleve úgy szervezem a délelőttöt, hogy jól teljen, és ebéd után lassan le lehessen őket tenni. Ez kb. egy óra körül van. Az esti szertartáshoz hasonlóan szopipárnára fekszenek a földön levő szivacsra, én meg melléjük. A sötétítőfüggönyt elhúzom, de még így is elég világos van. Odakészítek pár mesekönyvet, és a képeket mutatva addig olvasok suttogva, lassan, nyugodtan, míg leragad a szemük. Ez néha 20 perc is megvan, várni kell a sikerre. Ha nem akarnak a szopipárnára feküdni, vagy mese közben felpattannak, akkor az azt jelenti, hogy korán próbáltam lerakni őket, és lehet, hogy lőttek az egésznek...


Hogy mindez hogyan módosul, ha megszületik a kistesó, hát fogalmam sincs!

2013. jan. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

21 hónap van a gyerekeim között. Amig otthon voltam velük, addig így csináltam:

A kicsi 10 hónapos koráig a mi szobánkban aludt. Tehát addig külön szobában altattam őket és igyekeztem a délutánit egyszerre, hogy én is pihenhessek egy kicsit. Szerencsére ez sikerült. Aztán átkerült a kicsi a nagyhoz. Éjszaka nem volt gond, a napközbeni alvásnál a nagy átment a mi ágyunkba.

Aztán ahogy nőttek már napközben is együtt aludtak, nem ébresztették fel egymást (max. néha).

Most filózom, hogy külön fogom altatni őket, mert a nagy már nem nagyon akar délután aludni. :( Most 4,5 éves.

Most jön a 3. gyerkőc, igyekszem megint így csinálni, bár fogyatkoznak a szobáink... :)

2013. jan. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia.nekem is ikrek vannak.Én sosem altattam őket,csak vacsi után beraktam a kiságyba,villanyoltás,puszi,tente.Most,hogy már nagyobbak mesét olvasunk,énekelek 1-2 dalt és alszanak.Az persze előfordult(főként délután)hogy amelyik előbb ébred,az kelti a tesót:)Szerintem így könnyebb,mint amikor van korkülönbség a gyerekek közt,mert ugye ahogy nőnek csökken az alvásigény.
2013. jan. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!