Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik 16-18 évesen szülnek,...

Akik 16-18 évesen szülnek, akarnak szülni, miből tartják el a gyereket, ha még egy érettségijük sincs?

Figyelt kérdés
Sok ember érettségivel, sőt diplomával nem talál munkát, akkor az ilyen fiatalok miből akarnak gyereket nevelni?Jó, beadja később bölcsibe, ok, de egy kisgyerekes anyát nem sűrűn akarnak foglalkozzatni a munkaadók.
2013. jan. 22. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Szül még ötöt, utána meg beáll közmunkába.
2013. jan. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Ez egy kétoldalú dolog.

Egyrészt a 16-18-at én is keveslem, az valóban felelőtlenség.

Viszont azzal sem értek egyet, hogy legyen ház, kocsi, egzisztencia, aztán legyen még ez, meg majd az, mert aki így gondolkodik, annak meg sose lesz gyereke.

Én 21 évesen szültem (érettségim, meg egy OKJ-m van). Most 24 vagyok. Való igaz, nem találok munkát, és rohadt nehéz. De igazságtalanságnak is érzem, hogy ismerőseim (van, ahol van gyerek, máshol nincs) érettségi, minden végzettség nélkül találtak munkát, és dolgoznak:-S

2013. jan. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

gondolom vagy olyan közösségben élnek, ahol mindenki 16 éves kora körül már anyuka- apuka, így teljesen természetes a gyerekvállalás, és nem foglalkoznak azzal, hogy mi lesz pár év múlva...

vagy... viszonylag jól szituált családból származnak, ahol olyan értékrendeket vall a család, hogy elvetik az abortusz gondolatát is, viszont a tagok összetartanak, és támogatják egymást, így megtehetik, hogy a 16 éves fiatalok gyereket vállaljanak, még akkor is, ha nem feltétlen örülnek ennek, és korainak tartják... Egyébként ez utóbbi családoknál később is le lehet érettségizni, a gyerek felügyeletet is megoldják normális körülmények között, előbb-utóbb munkája is lesz a fiatalnak... míg az előbbi kategóriánál mindez esélytelen.

2013. jan. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
kisgyerekkel max 4 órára vesznek fel, ismerőseim ezt tapasztalták, inkább először az anyagi hátteret kéne megteremteni, aztán jöhet a gyerek, 21 évesen ok, de 20 éves korig nem hiszem, hogy segítség nélkül valaki tudna gyereket nevelni
2013. jan. 22. 14:05
 5/9 anonim válasza:
75%
Ez szerencse kérdése is. Tényleg ezt látom, hogy akinek van ismije az bekerül. én azt tartom szemétségnek, hogy sok esetben aki nem tanult és van ismije jobb melója van mint aki meg évekig tanulta azt.
2013. jan. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Én nem tudom, de itt GYK-n minden TiniMami mögött egy jól kereső család áll vagy legalább kőgazdag.

Főleg a gyermekvállalás témakörben lehet arról olvasni, hogy "Majd apa-anya segít, anyagilag támogatnak minket" ...


23 évesen szültem, tervezett volt. Van szakmám, Akkor már 4 éve dolgoztam főállásba, de ... na szóval biztos nem tartanám meg a gyereket tizenX évesen.


Lehet, hogy egy szívtelen dög vagyok, de gyereket NEM apucinak s anyucinak szülök, hanem a férjemnek és magamnak. Azért, hogy minket tegyen boldoggá hajnali 2-kor és ebéd közben a kakis pelenkájával együtt!


Albérletbe is lehet szülni, nem kell ahhoz saját lakás vagy kacsalábon forgó palota. :))

2013. jan. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Én azt tapasztalom, hogy az ilyen tinik általában a szüleikre támaszkodnak. Utána meg jönnek ide panaszkodni, ha a szülők mégsem vállalják fel a kis unoka nevelését. Amúgy szülői támogatás nélkül szerintem nem lehet felnevelni egy babát ennyi idősen. Egyszerűen két tininek nincs jövedelme, még magunkat sem tudnák eltartani. Később meg semmi szakma, végezettség nélkül szinte már természetes, hogy nem találnak munkát... ördögi kör ez. Én 24 évesen vállaltam az első babát, akkor már főiskola elvégzése után 2 évig főállásban dolgoztam, apuka szintén főállásban dolgozott. Pénz nélkül ezt nem lehet bevállalni.
2013. jan. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%

Az egyik barátnőm 16 évesen szült, tabletta mellett csúszott be, ő így csinálta: a szüleinél lakhatott, és támogatták anyagilag, cserébe, hogy "felnő" a feladathoz. Hát felnőtt. Magántanulóként végezte a sulit, majd amikor a kicsi elérte a bölcsis kort, visszaült az iskolapadba. Rendes időben leérettségizett, és a pici pont oviba ment, amikor felvették a főiskolára, mellette dolgozik. Lassan diplomája lesz, tehát így nem végzettség nélkül fog tengődni.

Én 16 évesen kezdtem el nemi életet élni. Szerencsére nem csúszott be, de még előtte átbeszéltük anyukámékkal, hogyha becsúszna, ők támogatnának, csak ott ne hagyjam a sulit. Ha ilyenek a szülők, meg lehet csinálni. Nem ideális, persze, de nem lehetetlen!

2013. jan. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%

Ahogy magához a gyerekcsináláshoz is hozzáállnak: majd lesz valahogy.


Most már a bölcsi és az ovi is fizetős lett, ezzel nehezítve van a pálya, plusz való igaz, hogy a kisgyerekesek hátránnyal indulnak a munkaerőpiacon.

2013. jan. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!