Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelező elismerni egy gyereke...

Kötelező elismerni egy gyereket? Nem lehet arra hivatkozni, hogy nem vállaltam, átvertek vagy a fiatal koromra?

Figyelt kérdés

Csak a jogi kérdésével szeretnék foglalkozni.

Terhes lett egy lány tőlem, akivel kapcsolatban voltam. Azt mondta nem lehet gyereke, így nem védekeztünk. Biztos hogy itt én is elkövettem hibát, nem kellett volna feltétlen elhinnem, mint kiderült csak azt mondták neki minimális az esélye annak hogy lehet gyereke. Ő meg akarja tartani, én nem akarom a babát. Emiatt muszáj volt szakítanunk, hisz nem egyezett a véleményünk. Őt még meg is tudtam volna győzni arról, hogy nevelje a gyerek egyedül, de a szülei mindenbe beleszólnak. Rám telepedtek, hogy fizessek majd gyerektartást. Én ezt nem tartom etikusnak. Én nemet mondtam erre a gyerekre, a barátnőm igent, akkor tartsa el, ne kérjen tőlem semmit. Fiatal vagyok, most állok érettségi előtt, csóró családból jöttem az egyetlen esélyem, hogy jól tanulok majd az egyetemen kapok tanulmányi ösztöndíjat is a szociális mellett, emellett diákmunkát vállalok. Egy gyerek semmilyen esetre nem fér bele az életembe, kezdeni akarok magammal valamit, nem őket tartani. (majd ha lesz pénzem, idősebb leszek, egy lány akivel közösen hozzuk a döntéseket, akkor vállalunk gyereket)

Lehet valamire hivatkozni, hogy ne kelljen a gyereket a nevemre venni, és fizetni utána?

Ha húznám az időt, és csak két éves korára rendeződne a viszony (ezt olvastam eddigre kell) akkor utólag is fizetnem kell? Egyáltalán diákmunkából, ösztöndíjból mennyit kell? És utána mindig a keresetem 30%-át?

Nekem nem kellene ez a gyerek. Szülessen meg ha a barátnőm akarja, de nem kívánok semmiféle kapcsolatot fent tartani vele. Nem akarok a jövőben a bunkó apja lenni, aki soha nem látogatja, ez így sokkal tisztább lenne.



2013. jan. 16. 12:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/129 anonim ***** válasza:
23%

Elvileg lehet.

Tekintve, hogy hazudott neked, mivel nem volt teljesen kizárva, hogy teherbe eshet.

Ha ezt tudod bizonyítani, akkor kész, hallottam már ilyen nyert perről.

Bár ott fogamzásgátlóval hazudott a lányka.

2013. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/129 anonim ***** válasza:
47%

Tudod mi az a felelősség?

17 évesen is tisztába kell lenned vele. Az a gyerek nem tehet róla, hogy a szülei felelőtlenek.

Az, hogy egy lány vállalja e az abortuszt az az ő dolga, az Ő egészsége múlik rajta. Vagy lehet utána gyereke, vagy nem.

Sajnos így jártál, mert mentél a farkad után.

2013. jan. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/129 A kérdező kommentje:

És ha elvileg lehet az az jelenti, hogy gyakorlatilag meg nem?


Mint írtam nem vagyok kíváncsi személyes véleményekre. Ő döntött. Én is. Nélkülöztem már eleget gyerekkoromba, teszek ellene hogy a jövőben ne kelljen, nem fogom azért feladni a vágyaimat, mert valakinek babázhatnéka van.

2013. jan. 16. 13:04
 4/129 anonim ***** válasza:
30%

Ez a te kérdésed?: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Nem fontos a nevedre venned, ha nem akarod, de attól még a te vagy az apja. Ha kérnek gyerektartást, akkor fizetned kell, amúgy fél évre visszamenőleg lehet gyerektartást követelni. Vagy tényleg hivatkozz arra a bíróságon, hogy a lány hazudott neked.

2013. jan. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/129 anonim ***** válasza:
13%

Talán a tartásdíj fizetése alól mentesítenek, mivel átvertek, de sztem a gyereknek hivatalosan te leszel az apja, mivel az ő érdekei azt diktálják.


Igazából így is, úgy is te leszel az apja, aki nem látogatja, akár hivatalos, akár nem...

2013. jan. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/129 A kérdező kommentje:

Az ugyanúgy önzőség, hogy azért vállal gyereket, mert ő akarja.

És nagyobb felelőtlenség is a semmire, szakma/diploma mellett gyereket vállalni.

2013. jan. 16. 13:05
 7/129 anonim ***** válasza:
98%
Elvileg ha nem teszel apasági nyilatkozatot, akkor tudod egy kicsit húzni az időt. Így nem lesz a neveden a gyerek. Viszont ha a szülők mindenképpen ragaszkodnak ahhoz, hogy fizess gyerektartást, akkor bírósághoz fognak fordulni. A bíró pedig elrendelheti az apasági tesztet. Ha kiderül, hogy te vagy tényleg az apa, akkor bizony fizetned kell.
2013. jan. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/129 Andizsuzsi ***** válasza:
79%
"Nekem nem kellene ez a gyerek." Ezen most már teljesen feleslegesen agyalogsz, bizony a gyerek a tied, a felelősséggel együtt is.
2013. jan. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/129 anonim ***** válasza:
4%

Rá kene venned a lanyt (ha van mar 18), hogy irja ala, nem tart igenyt toled semmire. Bar ezt akkor kellett volna, mikor az mellett dontott, hogy vallalja.

Most, ha koveteli a gytartast, max azt tudod tenni:

1. Bepereled, es meglatjuk, kinek az igazarol dont a birosag

2. Nem fizeted (mivel nincs is jovedelmed), az allam megelolegezi, viszont mikor fizud lesz, le fogjak huzni a szamladrol ( amugy a minimum gyt. a fizu 20%-a nem 30%)


De lehet kervenyezni, hogy ne iteljenek meg gyt-t.

2013. jan. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/129 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként a jövőre nézve tanuld meg, hogy olyan, hogy nem lehet, max akkor fordulhat elő, ha az illetőnek már nincsen méhe...történnek csodák.
2013. jan. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!