Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jelenleg gyeden vagyok, párom...

Jelenleg gyeden vagyok, párom veszi igénybe a családi adókedvezményt, a kimaradt részt én igénybe vehetem?

Figyelt kérdés
Kimaradt neki 49000ft,amit elvileg én vehetek igénybe.Kérdésem a következő:bérjövedelmem:67995, járulék:6799, levont adóelőleg :10879,én megkapom a 49000ft-ot ezzel a jövedelemmel?Vagy kevesebbet vagy eggyáltalán nem kapok semmit?
2013. jan. 23. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
hány gyerek van?
2013. jan. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A családi kedvezmény az adóalapot csökkentő kedvezmény, ami által logikusan csökken az utána fizetendő adó összege is.

Ha a párod nem tudja teljes egészében érvényesíteni év közben ezt a kedvezményt, akkor az általa érvényesíteni nem tudott részt Te is kérheted akár év közben az adóelőlegek levonásánál, akár év végén az adóbevallásban utólag is.

A kimaradt 49 ezer forintot nem tudom értelmezni. Ha ez az az összeg, amit nem tud érvényesíteni, akkor ez adó összegére átszámítva 7.840,- Ft-ot jelent plusszban nálad, ha Te érvényesíted helyette. Tehát ennyivel kevesebb adóelőleget vonnának le Tőled, vagyis 10.879,- Ft helyett csak 3.039,-Ft-ot.

2013. jan. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2 gyermekünk van.az éves adóbevallásnál van ,hogy 49000ft maradt ki vagyis nem adózott annyit ,hogy a teljes összeget igénybe tudja venni.Én így értelmezem a dolgot de lehet rosszul.Az éves adóbevallásomnál én igénybe tudom venni az egészet,vagyis a 49000.et?
2013. jan. 23. 13:05
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2.válaszoló!
2013. jan. 23. 13:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de a 49 ezret még így sem nagyon tudom hova tenni, maximum sejtem, de nem biztos, hogy jól gondolom. Ha átlátnád az adózásban betöltött szerepét a családi kedvezménynek, akkor értenéd, hogy miért.


Ha 2 gyermek után vagytok jogosultak MIND A KETTEN a családi kedvezményre, akkor éves szinten összesen 1.500.000 Ft adóalapot csökkentő kedvezményt érvényesíthettek, ha az év minden hónapjában jogosultak vagytok rá. Ez adóösszegre lebontva: 240 ezer forint plusszot jelent a családnak.

Az 1.500.000 Ft-ot olyan arányban osztjátok meg egymás között, ahogy Nektek kedvező. Ha a párod ebből csak 1.193.750,- Ft-ot tudott év közben igénybe venni a kevés bruttó bére (adóalapja) miatt, akkor a fennmaradó 306.250,- Ft-ot Te is érvényesítheted az adóbevallásodban.

Az 1.193.750 Ft összegű adóalapot csökkentő kedvezmény adóösszegre átszámítva: 191.000 Ft-ot jelent, míg a 306.250 Ft összegű kedvezmény 49.000 Ft-ot. (Ez lenne az a bizonyos 49.000 Ft-?)

De ez csak egy példa, nem tudom, hogy érthető-e?


Ebből a szempontból nem tudom értelmezni a kimaradt 49 ezret. A 49 ezer alatt adóösszeget értesz, vagy adóalapot... Ezt nem tudom. De mindegy is.


Ha van annyi adóalapotok (bruttó béretek) kettőtöknek összesen, ami után teljes mértékben ki tudjátok használni ezt a családi kedvezményt, akkor "visszajön" az a bizonyos összeg.

2013. jan. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Erre gondoltam,csak nem tudtam megfogalmazni.
2013. jan. 24. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!