Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállal gyereket az aki,...

Miért vállal gyereket az aki, nem engedheti meg magának?

Figyelt kérdés
Ma néztem a Házon Kívül adását, és ott volt, hogy minden 10 gyerekből úgy emlékszem 6 szegénységben él. De kérdem én miért? Miért vállal gyereket az aki nem tudja tisztességesen felnevelni? Ha csak az vállalna, aki tutira biztos benne, hogy fel tudja nevelni akkor nem itt tartanánk, túl sokan vagyunk, túl nagy a munkanélküliség, csökkenteni a kell a létszámot is, ha mér munkahelyeket nem bírunk teremteni.

2013. jan. 24. 00:11
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
55%
Nekem nem az a bajom, hogy miért vállal (hisz a gyerek a legtöbb ember szerint - és szerintem is - az élet értelme, sava-borsa, értük érdemes élni), hanem az, hogy miért vállalnak SOK gyereket? Miért nem elég egy vagy kettő maximum? Mi egyet mertünk vállalni, pedig aki ismer minket, azt mondja 3-at is fel tudnánk nevelni. Én azonban nem vagyok ilyen optimista, és nem bizom a véletlenre.. én nem vagyok bátor na!
2013. jan. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 A kérdező kommentje:
Én 22 éves vagyok, viszonylag stabil jövedelemmel, autóval, mégsem érzek kényszert, hogy nekem most azonnal be kell vállalni 3 gyereket. Inkább költöm a pénzt az autóra, nyaralni megyek, elszórakozom. Megtehetném, hogy vállalok gyereket, de utána viszont lőttek a jó életnek. Valószínűleg sosem fogok gyereket vállalni, mert elsősorban magammal kell foglalkoznom, hogy én jól érezzem magam, egy gyerek ennek csak az útjába állna, rá kellene költenem a pénzem. Miért nem gondolkodnak így az emberek, hát nem jobb így élni, mint nyomorogni?
2013. jan. 24. 00:20
 3/68 anonim ***** válasza:
40%
Azért, mert nem tudnak gondolkodni, csak élnek bele a vakvilágba, gondolkodás nélkül, mint az állatok. Ez nem fog megváltozni soha.
2013. jan. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
69%

Ezzel a hozzáállással azt is mondhatnátok, hogy "miért nem köti fel magát az, aki olyan szegény, hogy egész életében nyomorog és még rendes kajára se futja neki"...

Azért vállal gyereket, mert ez az egyetlen öröme. Az egyetlen értelme a létezésének. Egy gyerek rengeteg örömet ad. Nem az a szégyen, hogy szegényen valaki családot szeretne, hanem az, hogy van, aki hiába tenne meg bàrmit, mégsem tud kitörni a nyomorból.

Nem lenézni kellene ôket, hanem hálát adni a sorsnak, hogy ti nem ilyen

2013. jan. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
90%

Ha úgy gondolod, hogy te nem vállalsz gyereket, mert te vagy a fontos, elhiszem, hogy nem érted mások miért vállalnak gyereket.

Vannak olyanok, akik ész nélkül bevállalnak 3-4 gyereket a semmire, azt én sem értem. De azt is vedd figyelembe, hogy senki sem mehet biztosra, még te sem. Bármikor jöhet egy betegség, kirúgnak az állásodból és ott a 2 gyerek. Az felelőtlen? Nem. De nem tudhatod, hogy mi lesz holnap.


Ha így gondolkozol, -számomra nagyon önzőn -, ne is vállalj soha gyereket, mert ott félre kell tenned a te igényeidet, pláne az első pár évben.

2013. jan. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
60%
...környezetbe születtetek. Nem a ti érdemetek, hogy nem vagytok a helyükben. Csak a szerencséé...
2013. jan. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 A kérdező kommentje:
De akkor vetítsük ki ezt a dolgot a jelenre. Válság van, immáron 4 éve húzódik, a világ döglődik, az Unió is döglődik. Miért nem lehet megvárni legalább a válság végét??? Miért kell azonnal gyereket vállalni, miért nem lehet várni addig amíg meg nem indul a gazdasági növekedés, Új munkahelyek létesülnek? Miért nem lehet várni vele???
2013. jan. 24. 00:42
 8/68 anonim ***** válasza:
88%

5. vagyok.


Talán azért, mert ha valaki már idősebb, mint te a 24 éveddel, akkor fél mert kifut az időből. Képzeld, én is voltam olyan "felelőtlen", hogy képes voltam gyereket vállalni 3 éve. De azt te úgysem fogod megérteni, hogy milyen az, aki gyereket szeretne, tök felesleges leírni.

2013. jan. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
76%

Még sak annyit: a filmben szereplô szerencsétlen ember már az anyjától is azt látta, hogy áldozatokkal, lemondással, bármi áron, de felnevelte ôt, és a testvéreit. Ezt viszi tovább a saját családjában.

Én ezt sokkal inkább megértem, mint egy olyan életet, ahol csak a tárgyak számítanak... Sôt. Szerintem sokkal értékesebb egy olyan élet, amelyben emberek együtt élnek egy olyannál, ahol minden tárgy adott, épp csak nincs kivel megosztani. A tárgyaid nem fognak szeretni, csak pótlékok. Szomorú, ha ezekre cseréled a valódi értékét az életednek...

2013. jan. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
96%

Most megnéztem a neten a Házon kívül adását. Megszakad a szívem azért a 3 kicsi gyerekért, akik a riportban voltak. Hol tehetnek ők arról, hogy megszülettek? Az apa mondta, hogy a 3 napja lázas kicsi lánynak nem tudják kiváltani a gyógyszereket, se fűtés, se víz, se áram a házban. Albérletben laknak...


A gyerekeket nagyon sajnálom. De 24 évesen (a nő se volt több 20-nál sztem) mire 3 gyerek a tényleg szó szerint semmire? Azért apuka hangja elcsuklott mikor mondta, hogy volt hogy 2 napig nem volt mit enni adni a kislányuknak. Szívszorító. Ugyanakkor a szülők felelőtlensége és tudatlansága, előre nem gondolkodása is ott van. Sajnos.

2013. jan. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!