Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Veletek is előfordult ilyen?...

Veletek is előfordult ilyen? Hogy soron kívül behívtak/előrengedtek titeket (terhesen-kisgyerekkel), erre nagyon bunkók lettek veletek? Pl. Orvosi rendelőben.

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 12:54
1 2
 1/11 gabszem ***** válasza:
100%
hú nekem volt, hogy (főleg az öregek akik amúgy kv..ra ráérnek) beszólogattak halkan a hátam mögött.. De én csak jókat nevettem rajtuk...
2013. jan. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne,megköszöntem és fapofa.Kár,a szivedre venni,kár róla beszélni is.Most már mi "nagyobbak" vagyunk és természetesen előre engedjük a pici babákat,pl a védőnőnél,dokinál.Aztán ha szerencsém van,öregkoromra nem felejtem el,milyen egy ordító babával,vagy egy lázas gyerekkel órákat várni,ha meg mégsem :) jöhet a fapofa!
2013. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az orvosi rendelőkben ki van írva, hogy a kismamákat előre veszik.

Amúgy enélkül is folyton áll a bál. Egymással veszekednek a nyugdíjasok.


Amúgy soha nem fordult elő, hogy előreengedtek terhesen. (már a rendelőt leszámítva)

2013. jan. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

egyszer sorba álltam a nőgyógyásznál, és volt egy fiatal lány, aki maga elé engedett (a többiek így eggyel hátrébb csúsztak a sorban, viszont nekem nem kellett 10-15 embert kivárni míg sorra kerülök...) jöttek a beszólások, de nem érdekelt, nem én kértem a lányt, hogy engedjen maga elé.


bár nem egészen ide tartozik, de leírom ezt is: tegnap jöttem haza a dokitól, csúcsforgalom. a 7es busz annyira tömve volt, hogy csak a megállóban tudtam felállni, és elindulni az ajtó felé. már nagy a pocakom, így nem tudtam furakodni, egyesével kellett megkérni az embereket, hogy engedjenek leszállni... erre jöttek a beszólások, hogy jó reggelt! néztem is nagyokat, hogy mégis mit várnak? nyomjam össze a hasam, hogy fél perccel hamarabb feljusson a buszra?? nem értem hová rohannak az emberek, és miért nincsenek tekintettel a többiekre.


ja meg egyszer a postán akarta egy férfi odaadni a sorszámát, mert az enyém jóval hátrébb volt, mint az övé. megköszöntem neki, de nem fogadtam el, ráértem :) plusz jól át is voltam fagyva, szóval jó volt kicsit a melegben ülni, mielőtt megint a nyakamba veszem a várost :)

2013. jan. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 frászkarikaborsó ***** válasza:
Velem szerencsére csak az fordul elő gyakran hogy előre engednek (terhesen is meg most babakocsival is), sose volt még senki bunkó emiatt. Inkább az volt tipikus nagy pocakkal hogy buszmegállóban cigiztek az orrom előtt, még rá is néztek a hasamra, és soha senki nem ment arrébb.
2013. jan. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok. na ez nálam is nagy kedvenc.. bevágnak elém és fújják rám a cigi füstöt.. ilyenkor inkább megállok, vagy átmegyek a másik oldalra. borzasztó, tényleg figyelmetlenek.

a másik amitől herótom van: a babakocsi mellett is simán rágyújtanak, és fújják a füstöt a picire.

2013. jan. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Óóóóóóó rendszeresen volt, de nem érdekelt. :) Főleg a nyugdíjasok azok, akik előszeretettel tolakodnak a buszra fel-le, az orvosnál-boltban-postán előre.


A múltkor jártam úgy a postán, hogy volt vagy ezer ember. Egy pici babás anyuka jött, én már vagy fél órája sorban álltam és pont sorra kerültem volna. Hangosan szóltam neki, hogy ne a sor végére álljon, jöjjön a kisbabával előre, az én 3 évesem elrajzol még 5 percig a gyereksarokban. Erre egy nyanya tolakszik előre, hogy siet, mert még menne pár helyre, de lapokat akar válogatni és feladni a barátnőinek.

Hát alaposan helyre tettem az öreglányt :) A biztonsági őr meg szépen visszaterelte a fontoskodó nagyit a sorba ahol állt. Több anyuka is megtapsolt.


Emiatt egyetlen pici gyerekesnek vagy kismamának se legyen lelkiismeret furdalása vagy érezze magát kellemetlenül. Még szép, hogy nem fogjuk kivárni, amíg a rendelőben a beteg, köhögő - tüsszögő - ki tudja hova nyúlkáló népség után kivárjuk amíg megfertőzzenek. Mindenhol alap, hogy 5 éven aluli gyerekkel lévőket előre engedik, főleg egészségügyi intézményekben pont a fertőzésveszély minimalizálása miatt.


Ha meg morog valaki, akkor vagy észre sem veszem, vagy rámutatok a 10 centis betűkkel kiírt táblára, de gyakran elég, ha ránézek és már lapít is. :)

2013. jan. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Első terhességem alatt csak pozitív élmény ért ezzel kapcsolatban. Most meg sajnos csak negatív.

Sztk előtt várunk a reggeli nyitásra (mindenki vérévtelre siet), egy bácsi meg beáll mellém és rágyújt. Kicsit köhögcséltem meg néztem a kezében a cigit, de semmi. Aztán kinyitottam a számat, hogy ugyan ne rám, kismamára fújja már a füstöt...

A másik, boltban a pénztárnál hatalmas sor. Tél van, babakocsiban a lányom, pocakom már elég termetes. Senki nem engedett volna előre minket. Mind a nagyon elfoglalt fitt nyugdíjas vagy otthon ülő feleség kategória volt. Látszott rajtuk, hogy nem sietnek sehová. Nekem meg majd leszakadt a derekam, a lányom meg kezdett megsülni az overállban. És csak 2 dologért ugrottunk be...

Rendelőben egyszer hívtak be hamarabb, akkor még picike volt a lányom. 1 éves kora felett már ki kellett várnom mindig a sort. Mintha akkor már tudnának türelmesen várni a gyerekek...

A vérvételnél sincs elsőbbségük a kismamáknak. Ha 40 perces a sor, akkor 40 percet kell végigállnom, mert ha elmegyek onnan, akkor buktam a helyemet...

2013. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi falun élünk de sokat buszozunk.

Egyszer a sok idős mama annyira sietett hogy terhesen belökött a busz elé én pedig ráestem a hasamra.Senki nem szólt egy szót sem viszont a soför kijelentette hogy ő lesz az utolsó aki felszálhat.

A rendelőben én is mindig megkapom hogy ha fél kilencre megyek egy éves ikreimmel (csak akkor megyünk ha betegek)akkor mért enged be az aszisztens rögtön.

Mikor be akartak hívni szóltam hogy én kivárom a sorom de a gyerekek úgy tíz perc múlva ordítani fognak.A válasza az volt hogy akkor menjek mert ő nem birja a gyereksírást.

Az én válaszom sajnálom az unokáit.

Ennyivel lezártam és bementem.

Általában amúgy elengedem a fülem mellett mert nincs idegzetem veszekedni velük.Hogy bezzeg az ő idejükben.

2013. jan. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

terhes cukrom volt, rendszeresen jártam terheléses vérvételre ami úgy néz ki, hogy vért vesznek, majd leülsz enni egy fél zsömlét és mikor az utolsó falatot lenyeled, utána pont 1 és pont 2 órára rá vért vesznek. neked kell bemenned soron kívül a 2. és a 3. vérvételre szólni, hogy idő van és gyorsan leveszik, ekkor nem hogy nem kell, nem is szabad beállni a sorba mert nem lesz értékelhető az eredmény egy 10 perces csúszás miatt.

na letelt az időm, beálltam az ajtóba, hogy ha végeznek, egyből megyek. erre egy 40 körüli férfi kikerült és beállt elém úgy, hogy ne is lássanak a nővérkék.

szóltam neki, hogy elnézést kérek, nem tolakodni akarok, itt ülök már egy órája, most kell bemennem. közölte, hogy őt az nem érdekli, ő a következő a sorban, ő megy be :)

magyarázkodtam még pár mondatot, meg megemlítettem neki, hogy terhes vagyok (mint ha nem szúrta volna ki a szemét), ki van írva, hogy elsőbbséget élvezek, ha másért nem, ezért hagyjon már bemenni, fiatal úriember, ennyi beleférhet neki... persze felháborodott ezen is és hőbörgött, hogy mit képzelek :D

na ekkor a nővérke odakiabált, hogy "cukorbeteg kismama jöjjön már, hát rég idő van, mondtam, hogy ne foglalkozzon senkivel, csak csörtessen be és kész"

:D de ezt leszámítva soha nem fogtam el ha előreengedtek és nem is vártam el, ha vizsgálatra mentem akkor szabadnapot vettem ki, tök ráértem, jókat olvasgattam :)

2013. jan. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!