Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekkel terhesen? Anyukák...

Kisgyerekkel terhesen? Anyukák, hogyan viseltétek kisgyerekkel a várandósságot?

Figyelt kérdés

A kislányom 3,5 éves, én pedig 9 hetes terhes vagyok. Folyamatosan ugrál rajtam, gyakran megüti vagy megrúgja a hasamat. Nem direkt csinálja, de hiába szólok, egy idő után elfelejti. Próbálok Vele ugyanannyit játszani, de nagyon fáradékony és gyakran ingerlékeny vagyok. Meg mindig védekező állásban kell lennem, hogy ne okozzon fájdalmat. És még 7 hónap a várandósság...

Ti hogyan viseltétek, oldottátok meg?


2012. dec. 30. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:

ugyan nekem még nincs gyerekem, de talán tudok pár ötletet adni :)

Mikor játszotok, pl babásat, mondd neki, hogy nemsokára kisbaba lesz otthon, nővérke lesz, a baba a hasadban van, és ott növekszik, ezért vigyázni kell rá. Ha minden nap elmondod neki, és felkeltet az érdeklődését, hamar megtanulja, hogy vigyázni kell, és még az is lehet, hogy izgalommal fogja várni, ezért folyton mesélni kell neki a babáról.

Tedd izgalmassá számára, hogy várja a kistesó érkezését.

2012. dec. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Tudja és várja is a kis tesót. Gyakran simogatja, puszilgatja a hasamat, de -mivel még kicsi - sokszor elfelejtkezik róla és rám ugrik:-(

2012. dec. 30. 21:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem 9 hónapos volt mikor várandós lettem újra. Rengeteget cipelte, hiszen másfél éves koráig járni sem tudott a nagy (addigra született meg a kicsi), végigrobotoltam a 8 hónapot, szaladtam, napi 5-6 órát voltam játszón, 9 hónaposnak magyarázhatod, hogy miért és hogy ne rúgja anyát.... Szóval, volt ám strapa.... 1 hónappal korábban ki is bújt. Szerintem nem bírta a strapát :DDDD
2012. dec. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4 és fél ill. 3 éves fiaim mellett vagyok 8 hós várandós...hááááát, előzőeknél 25 kg-t híztam, most 10-et...ahogy lehet, védd magad, mást nem tudsz tenni, nekem a nagy már érti és vigyáz, de a kicsi még kajla és ugrik néha. Igyekszem nem ingerültnek lenni, nehogy a kistesójára vetítse, de néha persze megijedek és ráüvöltök, hogy vigyázzon már...
2012. dec. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én szopipárnával kibélelve védtem magam ... persze nem állandóan csak pl. mikor hancúr volt az ágyban
2012. dec. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat:-)
2012. dec. 31. 09:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én lánykám még csak másfél éves, neki nem tudom elmagyarázni, hogy vigyázni kell anyára a tesó miatt. Én 22 hetes terhes vagyok. Eddig nem volt gond. Jól bírom az éjszakai keléseket is (még mindig nem alussza át az éjszakát), emelgetnem is kell. Néha az egész napos nyűglődését nem bírom. De szerencsére ritkán van ilyen. Nekem csak arra kell figyelnem, hogy pelenkázáskor tisztes távolban legyen a hasam tőle, meg ne feküdjek le a földre, mert egyből rámászik a hasamra.
2012. dec. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

16 hónapos a lányom, most vagyok 34 hetes kismama. Szóval kb. 8 hónapos korában fogant. Most 1-2 hete lett nehezebb a dolog, ahogyan odabenn a kisember emberes méreteket öltött, és egyre erősebben mozgolódik. De eddig elég jól elvoltunk: játszótér, séta, főzés, takarítás, mint előtte. Az utóbbi kb. 2 hónapban vezettem csak be, hogy a kicsi déli alvása nekem is pihenő, addig házimunkáztam. A pocakomat szerencsére sosem rugdosta, én arra valahogy nem is figyelek. Szerencsére hamar elkezdett járni a lányom, így a cipelését próbálom hanyagolni, de nem mindig megy.

Ne aggódj, neked ez még az 1. trimeszter, ilyenkor alapvetően fáradtabb vagy. A 2. trimeszterben te is energikusabb leszel, és jobban fogod bírni!

2012. dec. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek is!
2013. jan. 2. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!