Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen jogok illeti meg az apát?

Milyen jogok illeti meg az apát?

Figyelt kérdés
Szakítottunk a párommal a terhesség elején, pár hónapja. Még a szülés hátra van, még azt sem tudom, hogy akarja-e vállalni és a nevére venni a gyereket vagy nem. Mindenesetre milyen jogi következményei vannak az apaságnak? El is perelheti tőlem a kicsit? Mire kell figyelni?
2013. jan. 24. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Talán beszélnetek kéne! Ha nem akar róla beszélni sem, akkor megmondod, hogy oké, de akkor felejtse is el a gyereket! Ha a nevére akarja íratni, akkor vállalja, hogy fizeti a gyerektartást, stb. Neked meg el kell fogadnod, hogy joga van látni őt. Ahhoz nagyon súlyos indok kell, hogy egy gyermeket elvegyenek az anyjától!
2013. jan. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Felőlem láthatja, nem tiltom el tőle, de annak nem örülök, hogyha elvinné, mert alapból messze lakik tőlem (150 km). Meg ne is hangolja ellenem.
2013. jan. 24. 14:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1. AZ gyakorlatilag kizárt, hogy egy ÚJSZÜLÖTTET elvegyenek az anyjától (kivéve, ha alkohlista, drogos, bönözö, prostituált).

2. Az apaságot vagy önként vállalja, vagy kérheted az apaság megállapitását. Ha bizonyitott, hogy ö az apa, akkor attól kezdve köteles a gyerekröl - anyagilag - gondoskodni gyerektartás formájában, függetlenül attól, hogy akarja-e, hogy egyébként foglalkozik-e a gyerekkel, tartani akarja-e a kapcsolatot vele.

3. Viszont joga van a láthatásra, illetve arra, hogy a gyerekkel tartsa a kapcsolatot, és neked meg kötelességet ezt biztositani neki. (És függetlenül attól, hogy rendesen fizet-e a gyere után)

2013. jan. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mik azok a dolgok, amiért elvehetik egy gyereket az anyjától? Nem verem, nem vagyok semmilyen függő, van hol lakni és enni adni, de anyagilag rosszul állok. Viszont ha vállalja az apa és fizet gyerektartást, akkor már nem gáz. Anyagiak miatt elvehetik?
2013. jan. 24. 14:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják Tőled elvenni a gyereket azért, mert nem állsz annyira fényesen anyagilag. 3 éves koráig nálad látogathatja a gyereket, ha megállapítják az apaságot vagy apasági nyilatkozatot tesz.
2013. jan. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A ma 14:19-es vagyok, az 1. pontban leirtam, hogy milyen esetben vehetnék el töled a gyereket.
2013. jan. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!