Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet tenni hivatalosan...

Mi lehet tenni hivatalosan (fogyasztói jogok) ha meghibásodott az alig két hónapos babakocsink?

Figyelt kérdés

Alig két hónapja vettünk egy lapra csukható babakocsit ami egyszer volt csak összecsukva.Mindig menetre készen állt.

Most viszont amikor össze akartuk csukni, hogy betegyük a kocsiba egyszerűen nem akart össze csuklani.Hiába fordul a tolókaron az összecsukós "gomb" nem történik semmi.A babakocsi úgy áll mintha meg sem mozdítottam volna.Tiszta ideg vagyok mert azért egy két hónapos új babakocsi nehogy már kinyiffanjon ennyi idő alatt.Adtak rá egy év garanciát, illetve, hogy ha bármi gond adódna ingyenes a szervizelés.Na de egy babakocsink van, most akkor mégis miben sétáltatom a gyereket?Cipelhetem a majdnem kilenc kilóját napi kétszer? Vagy akkor ne menjünk hetekig sehova mert szervizelik a kocsit?

Igazság szerint én nagyon csalódott vagyok a márkában és szívem szerint kicseréltetném másikra de nem erre a márkára.Mit tehetek ilyen esetben?Nem kérhetem a cserét egyenesen,vagy csak a javításba egyezhetek bele?Azt kell elfogadnom egyetlen lehetőségnek?

Kérem ha valaki tud segíteni az nagyon jó lenne.Vasárnap visszük vissza a kocsit az üzletbe.


2011. márc. 14. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szia! az a helyzet, hogy nem kérhetsz cserét, amíg csak tudják, javítják. viszont kötelességük cserebabakocsit biztosítani számodra, illetve a javítás időtartamával meghosszabbítani a garanciaidőt. milyen fajta(márkájú) babakocsi?
2011. márc. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a gyors segítséget.

Chippolino Allegra a kocsi márkája.

Ráadásul az egyik első bolygosítható kereke nagyon nehezen forog bizonyos terepen.PL. ha boltban megyünk (Spar,Tesco)ott szó szerint küzdök vele, olyan mintha egy szánkót tolnék magam előtt a sima betonon.Utcán nincs vele gond.

A boltban az eladó csajszi nagyon dicsérte, hogy milyen strapa bíró.Én eredetileg egy másikat néztem ki,Bertoni Foxi-t. Bár ne hallgattam volna rá. Nagyon nagyon bánom már, hogy ezt a kocsit vettük meg.Volt egy másik kocsink de MOST ADTAM EL a tesz- veszen ....komolyan mondom sírni tudnék olyan bosszús vagyok.

2011. márc. 14. 21:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg megpróbálják kijavítani, addig cserekocsit biztosítanak, ha nem javítható, akkor kicserélik vagy kérhetsz másik babakocsit is az árában, vagy ráfizetéssel.
2011. márc. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Na de előre? Azt sem tudod, mit fognak mondani a boltban, szervizelik e egyáltalán, mennyi ideig, ha igen.. Előre behergeled magad, ennek sem sok értelme van.

Ráadásul a kocsi működik, csak nem tudod összecsukni, nem a gyerek esett ki belőle. Amíg vissza nem tudod vinni, ne csukjátok össze és aztán ráérsz mérgelődni, akkor ha kijöttél a boltból.

Ne legyél olyan, mint a viccbeli kismalac.

2011. márc. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az utolsó hozzászólónak írnám, hogy két-három hét a szervizelés és nem volt olcsó babakocsi (bár biztosan van aki zsebből kirántja a húszezer forintot),tehát jogosan várnám el, hogy minden működjön rajta, hiszen én elméletileg egy tökéletesen működő babakocsiért fizettem amiben minden funkció működött.Külön ki volt hangsúlyozva, hogy könnyedén egy kézzel lapra csukható.És mivel most gyakrabban kéne autóval közlekedni ezért fontos lenne, hogy össze is tudjam csukni a babakocsit. Hozzá tenném, hogy a kereke már az első hetekben elkezdett vacakolni, de nyeltem egy nagyot és gondoltam időnként megszervizeli a párom és akkor működik.

Való igaz, hogy nem a gyerekem esett ki belőle, és lehet tologatni, csak éppen nem lehet összecsukni és utazni sem lehet vele.Nekem ez számít.

2011. márc. 15. 08:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Mit tehetsz: visszaviszed az üzletbe,és a garanciára hivatkozol, kész. Kapsz cserebabakocsit. Ennyi.

De tényleg kár előre ennyire felbosszantanod magad.

2011. márc. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi az utolsó válszt is.Hát tulajdon képen azért bosszant ennyire mert már egy ideje gyűjtöttem a babakocsira és nagyon örültem ,hogy megvehettem.Erre így járok...

Na mindegy vasárnap kell beadni a szervizbe ezt már megérdeklődtem a boltban nem foglalkoznak ilyesmivel.Egyenesen a szervizbe kell menni.

Még egyszer köszönöm a hasznos válaszokat küldtem a zöld kezeket.

2011. márc. 15. 14:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó én értem a problémádat és azt is, hogy bosszant a dolog, de honnan tudod előre, hogy 2-3 hét szervizelés? Lehet meg sem lehet javítani, nem érdemes javítani vagy két perc alatt megcsinálják.

Egyébként pedig, ha már tájékozottan akarsz odamenni, a legjobb, ha felhívod a fogyasztó védelmet, beírod a keresődbe fogyasztóvédelem és írsz e-mailt vagy hívd fel őket. Nagyon pontos és részletes tájékoztatást fognak adni.

Én írtam egyszer, mert úgy éreztem becsaptak egy joghurttal, mert akció előtt pár nappal olcsóbban vettem, mint akcióban. Rá pár napra vissza is írtak, kimentek ellenőrzésre és ezt és ezt találták. Én maximálisan ajánlani tudom, kevés ilyen szervezet van, amelyik végzi a munkáját, nekem legalábbis nem lehet rájuk panaszom. Úgyhogy e-mailben is kérdezhetsz, biztos vagyok benne, válaszolnak kimerítően. és akkor a válasszal a kezedben tudsz menni a szervízbe.

2011. márc. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Felhívtam az üzletet ahonnan tovább adtak a szerviznek.Úgy nem javítanak, hogy meg is várhatom, mert erre egyből rákérdeztem.Leghamarabb 4-5 nap.Azért nagyon bízom benne, hogy javítható.Remélem megoldódik a dolog és nem kell a fogyasztóvédelemhez mennem, de köszönöm szépen a tippet.
2011. márc. 15. 19:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!