Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 25kg-s kislánynak van még...

Egy 25kg-s kislánynak van még szüksége autós ülésre, vagy általában elég már ilyenkor az ülésmagasító?

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 18:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Mennyi idős az a 25éves kislány?

3éves kor és 15kiló felett lehet már ülésmagasítót használni. De a szakemberek 7éves kor körűl ajánlják,mert az ülésmagasítónál már semmi nincs ami védené a gyerek nyakát,és gerincét!

2013. jan. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
bocs elírtam 25kg!!!:D
2013. jan. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Már 15 kg-tól lehet ülésmagasítót használni, ha olyan az autó és a biztonsági öv, hogy az övet jól rá lehet igazítani a gyerekre és biztonságosan be lehet kapcsolni.
2013. jan. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nincs konkrét cm és életkor. Úgy kérdezem, hogy általánosságban van-e egy 25kg-s kislány olyan magas, hogy elég legyen az ülésmagasító. Nem nagyon sovány és nem nagyon kövér gyerekre gondolok.
2013. jan. 24. 18:26
 5/22 anonim ***** válasza:

Ahogy már írtam, ez függ attól is, hogy milyen az autóban a biztonsági öv. Ha beteszed az ülésmagasítót és beleteszed a kislányt és úgy bele lehet kapcsolni a biztonsági övet, hogy az a mellkasánál megy végig és nem a nyakánál, akkor igen, elég az ülésmagasító.

Nekünk például kisbuszunk van, régi típusú, nem lehet állítani, a férjem unokahúgának a lánya elmúlt 3 éves és meghaladta a súlya a 15 kg-ot is, mégis a nyakánál megy a biztonsági öv az ülésmagasítóval, így abban még kell a gyerekülés.

2013. jan. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem használnék ülésmagasítót a saját gyerekem érdekében. Inkább egy ülés, ami 36 kg-ig jó!


Egyébként amúgy igen, lehet ülésmagasítót használni, ha megvan hozzá a magassága, nem vágja el a nyakát az öv még akkor sem ha éppen kirepülne a kocsiból.

2013. jan. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Jó, hát ezt íg akkor nem fogom megtudni. Ezek szerint a 36kg-ig ülést vesszük meg. Azért köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 25. 08:04
 8/22 anonim ***** válasza:

Most komolyan ezekből a válaszokból mit nem lehet megtudni??? Fontos a magasság és a kor is mert baromira nem egyformák a gyerekek!!!

Például az én kislányom 2,5évesen már 20kg volt és 105cm. Így hiába lehetne súlya szerint magasítóba rakni(a magasságot nem tudom),de a kora nincs meg hozzá!

2013. jan. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem kell felháborodni. Átlagos gyerekről kérdeztem. Ráadásul azt is odaírtam, hogy lány. Nyugodtan lehetett volna példákat írni, hogy az én lányom mondjuk 5 évesen volt 25kg, nem tettük még ülésmagasítóba. Ehelyett megkaptam azt, hogy tudni kell hozzá az életkorát meg a magasságát. Holott kb én is ugyanezt akartam megtudni.
2013. jan. 25. 13:28
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért a legutolsó hozzászólónak szerintem is igaza volt.

A kérdés úgy szól, hogy egy 25 kg-os kislánynak szükséges-e még a gyerekülés vagy lehet használni ülésmagasítót is? Erre írtuk sokan, hogy nem csak a súly számít, hanem a magasság is, illetve az autóban lévő biztonsági öv sem mindegy.

És erre írtad te kérdező, kicsit gúnyosan, hogy na, akkor itt sem kaptál a kérdésedre választ, akkor gyerekülést vesztek.

És nem tettél fel olyan kérdést, hogy kinek hány évesen volt 25 kg-os a gyereke? És a te kislányodnak sem írtad le a további adatait, illetve az autótokról sem tudunk semmit.

Átlagosan mondjuk olyan 6-7 évesen 25 kg-osak a gyerekek, de ettől nagyon sok az eltérő és hiába van meg a súlya, ha a magassága nincs. És egy szót nem írtál, hogy a te kislányod egyáltalán elmúlt-e 3 éves, mert akkor a súlya és a kora is megfelelő az ülésmagasítóhoz. Azt sem írtad, hogy az autótokban állítható-e a biztonsági öv, mert ha igen, akkor azt le bírod állítani és ha megvan a kor is és a súly is, de a magasság még hiányzik, akkor a magasságot kompenzálni lehet azzal, hogy leállítod a biztonsági övet.

És sok anyuka leírta a választ, hogy mikortól használható, csak annyit hozzátettek, hogy ők akkor sem használják, mert a gyerekülés sokkal biztonságosabb.

De a kérdésedre a válasz, mert így szól a KRESZ, ha elmúlt a gyerek 3 éves és elérte a 15 kg-ot és a biztonsági övvel biztonságosan be lehet kapcsolni a kicsit, vagyis nem folytja meg, akkor onnantól fogva ülésmagasítót lehet használni.

Amúgy ha bizonytalan vagy mégis, akkor vegyél olyan gyerekülést, amihez van ajándék ülésmagasító is. Mi is olyat vettünk. És amikor gondolod, akkor használod a magasítót.

2013. jan. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!