Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az, hogy csinálja, akinél...

Az, hogy csinálja, akinél mindig tip-top rend van és ő is mindig tökéletes néz ki, kaja is van úgy, hogy kisbaba/gyerek van otthon?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekelne, hogy hogy csináljátok!

2013. jan. 25. 08:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Bocsánat érdemben nem tudok válaszolni csak nagyon érdekelne, nekem mondjuk 3 kicsi van de valamivel mindig el vagyok maradva, ők az elsők meg a velük való játék program, de akkor tuti elmarad a 1. házikoszt 2. a vasalt több rend ruha (sokszor a szárítóról kapom le a ruhát) 3. futni ugyan eljárok ha ez magammal való foglalkozást jelent, de a hajam 3 éve növesztem mert fodrászra se időm se semmi , körmömet se csinálom. 3. tipptopp rend sincs sőt, a játékokat szanaszét heverő dolgokat csak este pakolom el.
2013. jan. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
51%
Ami nélkül lehetetlen lenne az az, hogy a babám átalussza az éjszakát. Este 8-9től reggel 7-8ig alszik. Más az ember ha kipihent, többet meg tud csinálni. Nem főzök bonyolult kajákat, 1 óra alatt megvan, akkor csinálom, amikor a baba elvan a kiságyban, nézeget. Ha közben sír, otthagyom kicsit a kaját, megnyugtatom majd visszamegyek. Takarítani délután szoktam, amikor apa is itthon van. Magamra meg este van időm, amikor a kicsi már alszik. Ha menni kell valahova, megetetem, felöltöztetem, belerakom a babakocsiba, rányitom az ablakot amíg elkészülök. Ha nem megyünk sehova itthon úgy nézek ki, mint egy rossz punk.
2013. jan. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
60%

1. Mindent AZONNAL helyre kell tenni, akkor nem lesz rendetlenség.

2. A ksigyereket meg kell tanitani, hogy egyedül is ellegyen félórákra, nem kell állandóan foglalkoztatni, mert az a gyereknek is megterhelö idegileg.

3. A család többi tagja is rendet kell, hogy tartson.

4. A házimunkát meg kell szervezni, nem egyszerre csinálni mindent, utána meg összeesni a fáradtságtól.

5. A fözést igencsak lehet organizálni, napi amx fél óra alatt lehet (friss alapanyagokból, nem félkész-kész valamikböl) naponta fött ételt az asztalra adni.

2013. jan. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
74%

Hát én nem tartozom ebbe a csoportba, de egy kedves barátnőm van, aki igen. Bejárónője van és bébiszittere. Szerintem leginkább így megoldható.


Amúgy szerintem sok függ a babától is.

Első babám nekem szuper alvó volt. 6 hetes korától átaludta az éjszakákat. Így én kipihent voltam, nem kellett az ő alvó idejében aludnom, és meg volt minden pikk-pakk.

Második gyerekemmel tragikusan fáradt voltam, gyakorlatilag másfél évig nem aludtam egy jót sem, úszott minden a két kicsi mellett.


A harmadik most pici, kicsit olyan, mint ha egy lenne, mert a nagyok oviban vannak.

Most épp olyan jó éjszakánk volt, ami már vagy 3 hónapja nem, csak kétszer kellett felkelnem. :D


A családi evés eléggé fontossá vált idő közben, úgyhogy nálunk mindig van süti/finomság otthon, meg főtt étel, és emiatt a lakás sokszor nem túl szalonképes, főleg az 5 ember ruháit nem vagyok képes pakolni, de ez van. Inkább ezt választjuk.

2013. jan. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
27%
Én azt gondolom egy kisgyereke melett rengeteg ideje van az embernek ha otthon van mindent meglehet csinálni. Mondjuk nem tudom mi az, hogy tipp topp valaki. Én nem vagyok fodrászhoz kozmetikushoz járód alapból sem, szeretek lezseren öltözni, de ez nem a gyerek miatt van elötte is ilyen voltam.
2013. jan. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

4 vagyok, és még egy gondolatom van:

Nagyon nem mindegy, hogy MILYEN az a lakás, amit rendben kell tartani.

Az első lakásunk annyira kicsi volt, hogy sok dolognak nem volt saját helye. Tehát amit valaki írt, hogy rögtön tegyük vissza, az nem működött. Bizonyos dolgokat mindig arra a helyre tettünk át, ahol épp nem voltunk. (Kanapéról asztalra, vagy valaminek a tetejére rá, ami nagyon nem volt praktikus...)

Aztán elköltöztünk.

Most szuper nagy a lakás, csak mivel felújítottunk, bútorokra, tárolókra nem maradt pénz.

Így bár sok a hely, még évek lesznek, mire a dobozainktól végleg meg tudunk válni, és van egy "lomszoba", ami plafonig van cuccokkal, így egyelőre itt is csak "látszatrend" lehetséges.

2013. jan. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól is, hogy milyen a kisgyerek természete, nyugodt, vagy hisztizős fajta. Nem mindegy, hogy 1 vagy 2 gyerekkel van-e otthon az ember. Eleve fárasztóbb, ha mondjuk van egy 1 éves és egy 2,5 éves.

A másik, amit már írtak, hogy igen, sokan megtehetik, hogy bejárónőt fogadnak. Ők a tipp-topp anyukák, vagy halálnyugodt gyerekük van.

2013. jan. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
86%
Anya, anyós, bejárónő,gyerekcsősz.... :D Hidd el, nincs ilyen!!! Tip-top tökély sehol sincs. Hozzávetőlegesen van tisztaság és rend és kaja :) Én pl. 5-kor kelek, kávé, ébredezés után reggelit pakolok a nagyoknak, elpakolom az esti mosogatásból megszáradt edényeket, összerámolom a konyhát (valaki az éjszaka folyamán rájár a hűtőre, és mindent széthagy maga után :D), útnak indítom apát,azután szétszórom a gyerekeket, a legkisebb 2 évessel otthon gyorsan elrámolunk (ilyenkor kapkodom le a szárítóról a ruhákat is), összeágyazunk, kiszellőztetünk,felporszívózunk (fával fűtünk, ezért minden nap muszáj, mert szétszórjuk a forgácsot :( ), begyújtunk, aztán belenézek a szennyesbe, ha sok van, bedobok egy mosást. Ha már úgyis a fürdőben téblábolunk, szétnézek, gyorsan kisikálom a wc-t meg a mosdókagylót. Ez eddig cca. 40 perc. Aztán csinálok neki reggelit-tízórait, közben odadobom az ebédet (hétköznap nincs macerás kaja, pl. rántott hús, csakis gyorsan elkészíthetőt főzök ilyenkor, mint a főzelékek, tészták, esetleg pörkölt, mert az magában elfő). Utána játék. Aztán nemsokára megy a picúr aludni, akkor felmosok, ha nagyon szükséges (egyébként nem csinálom, mert elcsúszik, vagy összevizezi magát, macerás), elmosogatok, és leülök kávézni, netezni :) Délután megyünk a nagyokért, miután hazaértünk táskaátnézés (kész van-e a házi, ceruzafaragás, uzsonnás dobozt előszedem), előkészítem a holnapi ruhákat, ha jól elvan a 3 gyerek, akkor vasalok, ha kell, majd fürdetés, vacsora, fektetés, elmosogatok, összepakolom a konyhát, fürdés, fekszek. Ha már nagy a por, esetleg pókhálózni is kell, akkor előtte való nap megfőzök két napra, és délelőtt simán megcsináljuk a kicsivel. Szerencsére mindhárom gyerekem már picinek is partner volt, órákig tologatták a porszívót, vagy törölgették a polcot, simán tudtam csinálni a dolgom mellettük. De nálunk sem tökéletes semmi, mert egy órával a porszívózás után tiszta morzsa minden, mosogatás után 2 perccel teli a mosogató, a mosásról meg nem is beszélek, a szomszéd már azt hitte, a fél utcára én mosok. Vedd lazábbra magad, majd belerázódsz te is!!!! :D
2013. jan. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
66%
ja és sokan főzéssel se bajlódnak, mert megtehetik, hogy rendelik a kaját. Én is ismerek ilyen anyukát, nem főz rendel, anyuka egész nap csavarog, a gyerek meg nagyobbrészt a nagyszülőkkel van, mert amúgy is velük élnek.
2013. jan. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
70%

Nos, nálam a tip-top rend az felejtős, a többi mondjuk mindig rendben volt, de én rangsoroltam, mi a fontos, pl. számomra az volt, hogy tornázhassak minden nap (különben az idegeim is rosszabbak), aztán persze kaja az kell, a rendrakás meg… hát, mivel egy rendmániás mellett nőttem fel, kicsit talán a túlsó végletbe csúsztam.


De a kérdésedre válaszként: akit én ismerek, és megfelel a kérdésedben feltett összes kitételnek, annak a gyerekét bébiszitter hozta-vitte kiskorától fogva mindenhová, és takarítónő járt hozzájuk.

A tip-top rend van és kaja van kombót teljesítő ismerőseimre nem igaz a „tökéletesen néz ki” kitétel. :)

2013. jan. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!