Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Párommal már nagyon szeretnénk...

Párommal már nagyon szeretnénk kisbabát, viszont megszűnt a munkahelyem. Egy hetet voltam munkanélkülin bejelentkezve, két hete már dolgozok. Az új munkahelyről mennyi idő után mehetnék majd el babázni?

Figyelt kérdés

2012. okt. 4. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
bármikor :) nem kell egy munkahelyen ledolgozni, az a lényeg, hogy 2 munkahely között, vagyis te esetedben a munkanélküli és az új munkahely között ne legyen 41 napnál több, tehát nálad folyamatos :)
2012. okt. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Be vagy jelentve? Szerződésed határozatlan ideig szól?
2012. okt. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, be vagyok jelentve.De még nem határozatlan, a próbaidőt töltöm.
2012. okt. 4. 21:59
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Kicsit helyesbíteném az első választ:)

Valóban mehetsz bármikor, mert a szükséges 365 napnak nem kell folyamatosnak lennie, vagyis ha akár több hónap is lehet a két munkahely között. Plusz nem árt tudnod, hogy ha 41 nap van a két munkahely között, akkor már nem folyamatos a jogviszonyod, mert akkor az, ha 30 napnál hosszabb megszakítás nincs benne.


A válasz pedig a kérdésre: mindenképp várd ki , hogy leteljen a próbaidő, mielőtt bejelented a babát.

2012. okt. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Várjátok meg a próbaidő végét. Ha akkor már terhes vagy, és utána jelented be, akkor a munkáltató hivatkozhat arra, hogy fontos információt elhallgattál és simán kitehet emiatt.

Azon a pár hónapon már nem múlik!

2012. okt. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Várd meg a véglegesítést. Ugyanakkor számíts rá, hogy ha majd babázás után visszamész akkor nagy valószínűséggel elbocsátanak.

Felvettek egy embert (Téged), mert szükség volt rá, nem pedig azért, hogy passzív állományban legyen (akit helyettesíteni kell még egy emberrel).

Láttam már ilyent.

2012. okt. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Sok sikert a munkáltatód átvágásához, tudod, ezért nem szeretnek nőket felvenni, mert vannak, akik csak ugródeszkának tekintik a gyeshez...
2012. okt. 5. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó. Neked miért fáj az, hogy ő ugródeszkának használná a munkáltatóját??? A munkáltatók korrektek? mit kéne tegyen? Megmondani,hogy babát akarnak a párjával,és az életben nem veszik fel sehova? Vagy hivatalról hivatalra járni majd,ha meglesz a baba, hogy legyen valami amiből eltartják a babát?

Olvasol hireket? Sosem született annyira kevés gyerek ezidáig Magyarországon,mint tavaly. Szerinted miért? Egyre több nő 30, vagy afelettvállal gyereket a karrierje miatt. És egyre több a fogyatékos, beteg gyerek.Vajon miért?

Az állam által adott 25000+12.000 családiból kéne eltartani a gyereket? Lakást és ételt, ruhát és pelenkát, gyógyszert fizetni??

Én elmentem dolgozni, ahol 3 hónap próbaidő volt. 6 napom volt a próbaidőből, amikor megtudtam, hogy terhes vagyok. Másnap korrekten odaálltam a főnököm elé, hogy ez a helyzet. Szó nélkül,még aznap elküldött,pedig neki is van gyereke. A teljesitményem jó volt, ezt a kimutatásból is láttam. Pedig mondtam,hogy nem akarom kihasználni őket, de had maradjak még 5-6 hónapot, kössünk határozott szerződést, s munkanélküli ellátásról megyek szülni,az is több mint a 25.000. Mégis kitett. Másnap megmondta a többieknek, hogy a baba miatt volt. Pedig egy kis, 25 fős cégről beszélünk, ahol a vezérigazgatónak is 3 gyereke van. Így majd 6 hónapig csak a párom fizujából éltünk, és most fogok munkanélküli ellátára menni,hogy kitartson a szülésig. Én korrekt voltam, nem akartam átverni őket, ők mégis ezt tették. Ezek után sosem mondanám meg, hogy terhes vagyok más helyében, amig nem tuti,hogy nem rughatnak ki.

A másik hogy neked vagy nincs gyereked és nő vagy, vagy férfi. Így nem is értheted, de akkor gondolj bele, ha te kerülnél ebbe a helyzetbe. Amugy ha van munkaviszony, és úgy szül az ember lánya, akkor GYEDET kap,nem gyest. Ebből látszik,hogy semmit nem konyitasz a témához.

2012. okt. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó teljesen egyetértek veled! A munkáltatók sem korrektek..... sőt! Amúgy meg annak a munkáltatónak bele kellene kalkulálnia, hogyha nőt vesz fel,az előbb vagy utóbb gyermeket szeretne! De mivel

Én akkor mondtam el, amikor papírom volt róla, érdekes eszükbe sem jutott akkor kirúgni!

A gyes+csp-ből nem lehet megélni!

2012. okt. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Nem szeretném a munkáltatómat átvágni, nem ez a cél, nem kihasználni akarom. De egy nő nem teszi meg, akkor sosem lesz gyermeke. 27 éves vagyok, nem szeretnék kicsúszni az időmből és a párommal is már régóta tervezgetjük a babát. jobban örültem volna, ha a régi helyemről mehetnék el. De hát egyik napról a másikra elküldte az embereit.....Ez van.
2012. okt. 5. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!