Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az hogy újra babára...

Miért van az hogy újra babára vágyom ez sose fog elmúlni?

Figyelt kérdés
3 gyerekem már van. A legnagyobb 7 éves a legkisebb 2 múlt. Mindegyiknél úgy voltam, hogy nem kell már több elég ami van aztán eljött egy pont ahonnan állandóan csak azon járt az eszem hogy babát szeretnék. Most a legkisebbem 2 éves. Nagyon szeretnék 4.et. Miért van ez nem tudom mit csináljak, ez már valami kóros dolog? Miért vágyom rá még mindig? Normálisan élünk, nem vagyunk milliomosok de nincsenek napi megélhetési gondjaink azért. Amikor egyszerre betegek (meg még mondjuk engem is kerülget a betegség) akkor persze nagyon nehéz és szoktam rá gondolni hogy egyszerűbb lenne ha csak 1-2 lenne, de ezt leszámítva mindent elnyom ez a vágy a következő babára. Nem tudom mit csináljak. Van hobbim, sportolok, itthon dolgozom.
2013. jan. 28. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nincsen akadálya, én vállalnám a negyediket is :) mi is többet szeretnénk, mint 2 :) Szerintem adottak a feltételeitek a negyedikhez. A párod hogy vélekedik erről? :)
2013. jan. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A férjem mellette van, úgy értem, nincs ellene kifogása, 3 vagy 4 már olyan mindegy ő azt mondja, tehát ha bírunk 3 mal bírni fogunk 4.-el is.

Persze nem erőlteti meg semmi, rám bízza a dolgot. Ő örül a 3 nak is, örülne 4nek is.

2013. jan. 28. 15:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Én "sajnos" még most a 6. babával a pocakomban is ezt érzem. A folyamatos vágyat a következő baba iránt.
2013. jan. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ÚÚ utolsó na akkor te érted mire gondolok:))) Hogyan lehet ezt legyőzni én már arra is gondoltam hogy elköttetem magam mert akkor úgyse lehet több és akkor hátha nem játszom el a gondolattal ennyiszer. Riasztóan erősen szeretném...Eszemmel teljes őrültségnek tűnik.
2013. jan. 28. 15:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyon is jól tudom miről beszélsz, ráadásul nekem 6 év alatt lett 6 gyerekem, úgyhogy nagyon zajlik az élet. nem tudom, én csak reménykedem benne, hogy elmúlik az érzés, és meg fogok tudni állni. Őszintén fogom érezni,hogy most lett teljes a családunk. Mondom, nem tudom, mikor lesz ez.
2013. jan. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én is nagyon szeretném ezt érezni és állandóan győzködöm magam az ellenkezőjéről tehát hogy elég ez a 3 gyerek, jó ez így nem kell több érezzem már máshogy végre...
2013. jan. 28. 15:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi is hármat tervezünk, ill a férjem. Én örülnék négynek is, sőt. Az a baj, hogy már most félek a harmadik, utolsó terhességemtől, pedig a második babám is csak 8 hónapos. Szívesen élném már át, de tologatnám is minél későbbre, hisz utána vége. Ő lesz az utolsó és nem élhetem át többé a terhességet, szülést, újszülöttes életet, az elsőket, első mosolyt, kacagást, felállást, szavakat. Reálisan viszont tudom, hogy 3 gyerek is elég, és hiába lenne negyedik, ötödik, vagy akár tizedik, néhány hónap elteltével ismét elöntene a vágy egy sokadik baba után...
2013. jan. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7 es igen lehet hogy igazad van. Én még "csak" 34 vagyok semmi garancia rá hogy a negyedik után nem támadna bennem újabb vágy...:(
2013. jan. 28. 15:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is az az egyik "problémám", hogy még csak 31 éves vagyok, rengetegszer tudnék még szülni, az elkötésre viszont nem tudom rávenni magam. Hogy most a 6. baba után mi lesz majd, nem is tudom
2013. jan. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

El lehet nyomni ezt az érzést? Nem tudom.

Esetleg pótolni azzal, hogy barátnő, sógornő, testvér babát vár és át lehet menni babázni.

Ha reálisan nézem, elég lenne a 2. Ha a szívemre hagyatkozok, vállalnék akár 5 gyereket. Meg a férjem is.

De talán elég lesz a 3. Őket úgy gondolom, tisztességben fel tudjuk majd nevelni.

Teljesen megértelek.

Szerintem semmit nem lehet tenni ez az érzés ellen.

2013. jan. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!