Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés előtt ti mennyit...

Szülés előtt ti mennyit dolgoztatok? Ha megvolt a 2 év, mennyi GyED-et kaptatok? Mennyi megy el az első nagyobb kiadásokra és havonta egy babára?

Figyelt kérdés

Most keresek állást, friss diplomásként. 22 vagyok, 25 évesen szeretnék majd gyereket. Férjnél vagyok.


Az érdekelne, mire számíthatok? Mindenképp dolgoznék 2 évet, hogy meglegyen a jogosultságom a gyedhez. Miket lehet igényelni? tgyás, gyed/gyes, családi, ezen kívül?


NEM segélyre akarok szülni, csak szeretnék ezzel is tisztában lenni


És ha munkahelyről megyek el, akkor az hogy megy, mennyit lehet távol lenni, mikortól?

Egyáltalán nem tudom ezeket a dolgokat...


A másik része, hogy mennyi megy el a "babaváráskor" ilyenre, mint vizsgálatok, vitaminok, berendezések, kórházi cuccok, vizsgálatok, szülés... vagyis mindenre? És havonta mindennel együtt mennyit költötök a babára?


Míg nincs meg a megfelelő fedezet, nem szeretnék semmibe sem belevágni, ezért érdekelne ennyire részletesen


2013. jan. 8. 21:48
 1/1 anonim ***** válasza:

TGYÁS, GYED, Családi, és még fogsz kapni egyszeri anyaságit!


Igazából,hogy meddig maradsz távol az a munkahelyedtől is függ,hogy hogy beszélitek meg! Hogy maradsz otthon a picivel 3 éves koráig, vagy bölcsibe adod és visszamész melózni!

Ha terhes leszel dolgozhatsz, ha olyan a munkahelyed, és bírod is! Én pl. 33. hétig dolgoztam, irodai munkát. Utána már nagyon nehéz volt ülni a hasam miatt, ekkor kiírt a doki táppénzre!

Az,hogy mennyi megy el babaváráskor, az nagyon változó. Igény és pénztárcafüggő! Nálunk kb. 600 ezer körül jött ki. Ebben benne volt a babaszoba berendezése, kelengyék, orvosi díj!

Utána kb. havi 50 ezerbe került a fiam, úgy 6-7 hónapos koráig, de nekünk azért volt ennyi, mert nem tudtam szoptatni és tápszeres lett, ami nem olcsó, ill. gyenge lett a nyaka és jártunk tornára, havi 12 ezerért. Meg igazából a babára nem sajnáltuk soha a pénzt. Mármint minőségben! Tehát én pl. nem sajnálom egy popsitörlőre kiadni a csomagonkénti 600-700 forintot, mert nedves, jó az illata stb. Pelenka, kaja stb. ugyanígy.

Aztán ahogy elkezdett mást is enni, akkor főztem neki, igaz kapott bébiételt is, de így már kevesebb tápszer kellett, tornára sem kell már járni!

Most egy éves és kb. 30 ezret költünk rá havonta!

2013. jan. 9. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!