Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire fontos szerinted a...

Mennyire fontos szerinted a gyerekek nélküli kikapcsolódás, programok?

Figyelt kérdés
Férjem szerint nem vagyok normális,amiért közel 3 éves gyerekeimet nem vagyok hajlandó egy árva délutánra sem másra bízni.Ezért mióta megvannak,ki sem lépünk nélkülük.Szükségem lenne persze kikapcsolódásra(feszült és fáradt vagyok),de úgy érzem nem lennék nyugodt,ha elmennénk valahova programozni.Ezért kérdem tőletek,kell-e ezt erőltetni?Van értelme így,hogy közben aggódnék,tudom?Tényleg gáz,hogy így érzek?Nálatok mennyi a gyerekmentes lazítás?

2013. jan. 30. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Valószínűleg semmi okod az aggodalomra. Pár órára már egy újszülöttet is rá lehet bízni másra. Mi is pici korától rábíztuk néha a nagyira, amíg elmentünk valahová. Semmi bajuk nem lesz, csak olyan emberre kell bízni őket, akivel jól ismerik egymást, és az sem árt, ha ismerős helyen vannak (nagyinál pl).
2013. jan. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Igen ez elég gáz. Nem normális dolog, hogy 3 éves nem voltatok kettesben nem voltál sehol senkivel. A gyerekeidnek sem jó, hogy hozzád vannak kötve. Nekik is kéne más társaság, úgy is kezdik az ovit mindjárt.
2013. jan. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj el a pároddal csak kettesben valahova, úgy gondolom, hogy erre a párodnak szüksége van. Erre rámehet a kapcsolatotok. Ha tudod, akkor nagyszülőkre, vagy ismerősökre bízd a gyerekeket. Idegenben én se bíznék meg, gondolok arra, hogy olyan bébiszitter, akit nem ismerek. Mindenképpen olyanra bíznám, akit ismerek. 3 éves már nem olyan pici, nekem is 3 éves a fiam és imád a mamánál lenni vagy a párom unokahugával. Ha volt valami baj, mindig hívtak telefonon.
2013. jan. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fontos,főleg ha lehetőségetek is lehetne rá! :) Igen az első különlét az anya számára "aggódós",de 3 éves gyerek esetében éppen itt az ideje!Hidd el egy ekkora gyermek már örömét leli abban hogy most valami más történik és hogy nincs ott anya és apa! :) Valószínűleg a férjed is vágyik rá,azért mondogatja,hidd el feltöltődsz,kikapcsolódsz,romantikázol nem lesz rossz! :) Délutánokat már régebb óta tudunk szabaddá tenni(havi 2-3)de esti program még nem jött össze,de nem érdeklődés hiányában,hanem a kisebb fiúnk még nem akart magától máshol aludni,a nagyobb fiúnk már ennyi idősen maga találta ki hogy a nagymamáéknál alszik! :) 2 és 4 évesek elmúltak a fiaink
2013. jan. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is fontos, hiszen nemcsak anya vagy, hanem egy párkapcsolatban élő nő is. A férjed hangot is adott már a dolognak, úgyhogy itt az ideje, hogy egy kicsit "randizzgassatok". Erre bizony rá tud menni egy jól működő kapcsolat is!
2013. jan. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk épp fordítva van, és mennék, ha többször nem is, de havonta, kettő havonta el tudnám képzelni. A férjem viszont nem igazán forszírozza a dolgot. Én mehetek, ha szeretnék a barátnőmhöz, ő nem igazán akar találkozni a barátaival, de a kettesben töltött időt sem igazán erőlteti. Viszont ha én megszervezem, pl: foglalok helyet mozira, akkor örül, nem ellenkezik. Viszont magától nem túl kreatív:( Szerintem pedig nagyon fontos lenne minden házasságban a minőségi együtt töltött idő, csak kettesben.
2013. jan. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Gáznak nem gáz, de néha beleférne szerintem, hogy kicsit kettesben legyetek. Nem kell rögtön discoba vagy több órás kirándulásra menni a gyerekek nélkül, de egy közös séta, ebéd, házon kívül simán belefér.


3,5 éves a fiam, most kb havi 1 alkalom van, mikor egy estére elviszi anyósom, másnap hozza vissza. De előfordul, hogy két napra viszi, attól függ mennyi dolga van (otthon gondozza a beteg anyósát).


Tavaly nyáron két hetet volt anyósomnál a fiam, egy hetet pedig a nővéremnél.

2013. jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 porcukormókus ***** válasza:

Nekem sosem kell ketszer mondani, hogy kicsit levaljak a gyerkocokrol. Persze ettol meg imadom oket. De nekem hetente lenne erre igenyem; az mar mas kerdes hogy ennel joval ritkabban jon ossze.

Szerencsere a nagymama(k) szivesen besegitenek, mi pedig nagyon megbizunk bennuk. Ez azert lenyeges!

Egy 19 es egy 4honapos anyukaja

2013. jan. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon is fontos! Még egy jól működő kapcsolatot is képes megmérgezni, ha az egyik félnek igénye van rá, a másik meg teljesen elzárkózik és csak a gyerekeknek él.


Én 1 hetesen hagytam először a lányomat a nagyijára, mert mennem kellett varratszedésre, és nem akartam magammal húzni. Utána 6 hetesen mentünk először apával kettesben vacsizni, azóta havi min 1 alkalommal kettesben töltünk egy-egy estét, pár órát és évente 1-2 alkalommal elmegyünk egy wellness hétvégére is gyerekek nélkül. És nagyon jót tesz a kapcsolatunknak és nekünk is az a 2 nap.


Az érzésed egyébként teljesen normális, hogy aggódsz, mikor először mentünk vacsizni, legszívesebben 5 percenként felhívtam volna anyukámat, de nem tettem, viszont minden gondolatom a lányom volt, aztán idővel ez az érzés elmúlt. A lányom most 5 éves, közben született egy fiúnk is, ő 2 éves. Most már teljes nyugalommal hagyom anyukámékra őket, imádnak ott lenni, én meg végre ki tudok kapcsolódni a férjemmel. :))


Egy szó, mint száz, lassan a gyerekeid is ovisok lesznek gondolom, nagyon meg fogjátok szívni a beszoktatást, ha ennyire magadhoz láncolod őket. Kell nekik is a szabadság, és ha eljön az ovi, akkor ugyanúgy pocsékul fogod érezni magad, mintha most elkezdenél változtatni a jelenlegi helyzeten. Ráadásul akkor meg a munkára is koncentrálnod kell, mindenki új élethelyzetbe kerül, mindenkinek változik az élete, és ha ez a sok minden egyszerre fog a nyakadba szakadni, nagyon gyorsan ki fogsz borulni.


Szóval én a helyedben elkezdeném erőltetni a dolgot, főleg ha férjed is célzott rá. Egyértelműen a tudtodra adta, hogy vágyik a veled kettesben töltött időre. A férfiak nem tűrnek a végtelenségig, ne várd meg azt amíg nem már nem veled akarja tölteni majd azt az időt!

2013. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon aggódsz, először bízd a férjedre őket, míg leugrasz a boltba. Ezeket a leugrásokat aztán nyújtsd meg 20percre, majd egy órára. Amikor már úgy érzed, hogy simán ott tudod hagyni őket, akkor menjetek kettesben valahova. Először csak sétálni, aztán lehet egyre hosszabb programokat szervezni.
2013. jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!