Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti szoktátok becézgetni a...

Ti szoktátok becézgetni a gyermeketeket? Ismerek pár anyukát, aki még az óvónőknek is megtiltotta, hogy csillagomnak, vagy másként becézzék a gyereküket.

Figyelt kérdés
Szigorúan csak a keresztnevén szólíthatja mindenki őket. Én szoktam becézni mindkét gyerekemet, persze a postán én sem szólítom cuncimókusnak a nagylányomat és tökinek a fiamat. Ti?

2013. jan. 22. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk közel 15-20 féle becenevünk van, és ez nem feltétlenül a keresztnévből származik.
2013. jan. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Mi is becézzük.manó,hurka,husi,mókuska,ádibádi,szerelmem,fijjam,pöttyem,kincsem,életem,egyetlenem,maszatom,stb.. Máshol is,nem zavar,hogy épp orvosnál vagyunk,vagy hivatalos helyen,imádom becézni. (miután megszületett egy hónapig csak "a baba"ként emlegettem,nem jött a számra semmi,most meg pont az ellentettje,mindent nyomatok :)
2013. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy szerettem volna hogy keresztnevükön hívják őket.De nem úgy lett.Itthon is 100 nevük van.Az oviban az óvónők is becézik őket.Amit a férjem nem szeret hogy a legkisebbre ráragadt az öcsi.Nekem tetszik így is a kicsi meg kikéri magának ha másképp szólítjuk :9
2013. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Hát én inkább a másik véglet vagyok. Szinte soha nem hívom a fiam a keresztnevén, általában idétlenebbnél idétlenebb beceneveket ragasztok rá. :) Olyan aranyos hogy meg kell zabálni, most akkor ne hívjam vacsoramalacnak? :D Amikor szopizik akkor anyuci kicsi bocija, egyébként legtöbbször mókus meg husi. Nem áll rá a szám a keresztnevére, majd biztos rá fog ha nagyobb lesz, de az is lehet hogy valami különösen találó becenevet addig becézünk tovább és rövidítünk, amíg már felismerhetetlen lesz, és az fog ráragadni hosszú távon is.
2013. jan. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mókus nálunk is sokszor elhangzik :-) én is ezerféleképpen hívom a pici lányomat, annyira édes, hogy nem bírom ki :-D igaz, a beceneve is aranyos kislányos név.

Van egy barátnőm aki mindenkinek megmondta, hogy a fiát nem lehet becézni, a rendes keresztnevét lehet csak használni, -ka -ke stb. nélkül.

2013. jan. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem sem lehetett soha sem becézne, mert anyukám megtiltotta, és nem szenvedtem lelki törést, higgyétek el. :) Persze, ő is szólít Csillagomnak, meg Kicsimnek stb, de a keresztnevemet sosem becézi. (Szigorúan: Veronika.)
2013. máj. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Perzse! A neve Hunor. Igy szolitjuk mindig, bölcsis kora óta. A bölcsisek is ovonénik is :)


Csak a család becézheti. Nem kell, hogy csufot űzzenek a becézésekbol. Pl egyik ismerősöm kisfának a becenevét halljuk állandoan, Hunor nem is tudja a rendes nevét a kisfiunak. :D

2015. jún. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!