Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 évig gyesen voltam előtte...

Timea24 kérdése:

3 évig gyesen voltam előtte nem dolgoztam hamarosan letelik a gyesem utána kapok e valamilyen támogatást? Munkanélküli szociális segély? Ha nem találok addig munkát

Figyelt kérdés
2013. jan. 31. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyes után regisztrálj a munkaügyi központban, de tőlük pénzt nem fogsz kapni, ahhoz munkaviszony szükséges, az meg neked nincs. A helyi önkormányzttól lehet kérni, lakásfenntartási támogatást, rendszeres gyermekvédelmi támogatást, de ezek mind jövedelem függőek. Ha a férjednek van munkahelye, akkor elbírálják, hogy jár-e. Ha neki sincs, vagy egyedül vagy, akkor is meg kell igényelni és elbírálják, de akkor jó eséllyel meg is kapod. Szociális segélyt sem fogsz kapni, mert ahhoz is szükséges legalább 30 nap munkaviszony, de jelentkezz közmunkára, és akkor jó eséllyel kiközvetítenek és kereshetsz pénzt.
2013. jan. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Semmit, a munkanélkülihez minimum 365. ledogozott napnak kell lennie, az elmúlt 3. évben, a gyes nem számít annak. Viszont ha bejelentkezel a munkanélkülibe akkor az önkormányzat egy évig, vagy amíg nem találsz munkát átvállalja a TB fizetést.

Lakásfenntartásit most is tudsz kérni ha kevés az egy főre jutó jövedelem.

2013. jan. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a helyzetben vagyok.Ha lejár a gyes kapsz egy papírt a MÁKtól és azzal menni kell regisztrálni a munkaügyibe.de 3 hónapig semmi pénzt nem fogsz kapni.A Tb miatt keresd fel az önkormányzatot ott elintézik,de ezt feltétlen mert ha nem akkor fizetned kell ha beteg leszel.+ hónap után kapsz majd szociális segélyt.
2013. jan. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!