Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az 1. babámmal vagyok...

Ha az 1. babámmal vagyok gyeden, de nem akar sikerülni egyenlőre a 2. baba, és kifutok a gyedből mert már csak gyesre születne, (de közben a munkaviszonyom él) olyankor csak gyest kaphatok?

Figyelt kérdés
Nem vagyok már annyira fiatal sem, és félek, ha most elnapoljuk még 1-2 évre (amíg újra összegyűlik a gyedhez szükséges időm terhesen már nem tudok dolgozni mert vegyész vagyok és veszélyes anyagok miatt a kezdetektől táppénzen voltam) akkor még kevesebb az esélye hogy sikerül spontánul a teherbeesés. Köszönöm, aki tud válaszolni, ha esetleg hasonlóan járt.
2013. febr. 1. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ a gyes alatt mikor születik a kistesó.

Nézik az igénylés előtti évet, akkor kell több hónapnak lennie a gyednek, mint a gyesnek.

Írj még konkrétumokat. Mikor született a pici, mikortól vagy gyeden....

2013. febr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekünk pont 2,5 év van a gyerekek között.

A gyed után fél évig táppénzen voltam gyes helyett, így kapok 88 e ft gyedet (nettoba)

2013. febr. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Augusztus végén jár le a gyedem a kislányommal, jó lett volna addigra már megszületett volna a kisebb de nem jártunk sikerrel még ebben a hónapban sem.
2013. febr. 1. 13:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Oké, akkor ne görcsölj, bőven elég, ha jövőre megszületik vmikor. :) Nekem akkor jött össze a kistesó, amikor letojtam az egészet, és elmentünk nyaralni.:)Augusztusra ha terhes leszel, elmész táppénzre.:)
2013. febr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem csak GYES-re leszel jogosult - vélhetően.


Amennyiben a következő baba születésekor még él a jelenlegi munkaviszonyod, akkor ugyanúgy jogosult leszel TGYÁS-ra és GYED-re is!


E két ellátás jogosultsági feltétele ugyanis az hogy legyen a szülést megelőző 2 évben legalább 365 nap biztosításban eltöltött napod ( neked ez bőven megvan, mivel GYED/GYES/táppénz alatt továbbra is ketyegnek ezek a napok).


Az összeget már befolyásolhatja az hogy a baba mikor születik meg. Ha jól értem, nem tervezel visszamenni dolgozni a 2 baba között.


TGYÁS esetében ha nem mész vissza dolgozni legalább 180 napot, akkor a TGYÁS-nak van maximum összege ( ez a minimálbér 2-szeresének a 70%-a bruttóban, ami idén pl. 137200 Ft br.).

Persze ha a béred ennél kevesebb, akkor ez utóbbi 70%-a a TGYÁS összege.

Ezt kapod 168 napig.

Utána újra GYED.


GYED alapja ugyanaz lesz ez esetben mint a TGYÁS-é, azaz vagy a béred, vagy a minimálbér 2-szerese.

Ha az első GYED-et a baba 2 éves korig voltál jogosult kérni, akkor a második GYED-nél is ugyanez a helyzet, azaz a kistesó 2 éves koráig fog járni.

2013. febr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!