Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Angliaiak! A maternity allowan...

Angliaiak! A maternity allowancet csak a baba kiírt születi ideje előtti 11. hétig lehet igényelni vagy akár a baba születése előtt 4 héttel is?

Figyelt kérdés
Nekem április 26-ig igényelnem kéne, ha csak a babys due előtti 11. hétig lehet, viszont 26-áig dolgozom, addig meg sem kapok minden szükséges papírt, május elején tudnám csak igényelni. Július 12-re vagyok kiírva, igényelhetem még májusban vagy már nem fogok kapni semmit?:(
2012. ápr. 10. 19:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Amennyiben jól tudom a terhesség 26. hetétől lehet csak igényelni MA-t. Ha május elején jelentkezel rá, nem lesz késő, nyugi!

A 11 hetet meg arra értik, hogy a legkorábban attól kaphatod meg a Ma-t.

Ami a legfontosabb, hogy a midwife időben odaadja a terhességedet igazoló papírt, amit odaadsz a munkaadódnak. Ezután a munkaadód meg odaadja a papírt arról, hogy miért nem kaphatsz SMP-t.

De szerintem a legjobb, ha felhívod a Jobcentre Plus-t (0800 055 6688), hogy július 12.-hez képest mi a legkésőbbi dátum amíg jelentkezhetsz.

Remélem tudtam segíteni :)

31 hkm

2012. ápr. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!