Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi történik ha valakinek jár...

Mi történik ha valakinek jár a gyed de nem veszi fel, nem is kérelmezi? Összefügg ez a tegebiztosítással pl?

Figyelt kérdés
Csak van egy jömódú ismerősöm aki velem együtt szült, épp mentem gyedet igényelni mikor összefutottunk, és mondta, hogy ó hát szerencsére ő nem szorul rá, így nem is kéri.
2013. febr. 1. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát elég nagy bolond, ha nem kell neki az "ingyen" pénz.

Akár mennyire is jól állunk, én bizony igényelném, ha járna. Sajnos nekem nem jár, de ez már egy másik történet.

2013. febr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet nem jár a gyest meg olyan kevés, hogy szégyelli bevallani.
2013. febr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem köteles rá, hogy kérje. Én megmondom őszintén, ha olyan jól állnánk, hogy tényleg egyáltalán nem lenne rá szükségünk, lehet, hogy én sem kérném, sőt, ha milliomos lennék, még szégyellném is, ha mellé még pénzt kérnék, hiszen minek az nekem?

Mondjuk szerintem ma Magyarországon kevés olyan család van, ahol nem érzik meg, ha egy fizetés kiesik, és nem jön jól helyette legalább a gyed. De ha arra gondolok, hogy van, akinek a férje havi 1-2 milliót hazavisz, ott valóban úgy érzem, hogy meglehetnek a gyed nélkül is.

2013. febr. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én férjem nagyon jól keres, és nem vennénk észre, ha nem kapnánk ellátást a gyerekek után. Illetve itt Magyarországon nem is kapunk, Németországból jön.

Lehet ítélkezni, de mi igen is igényeltük, és egy megtakarítási számlán gyűlik a gyerekeknek.

Ki tudja mi lesz 5-10 év múlva, de így legalább a gyerekek jövője biztosítva van.

Nem muszáj ezt a pénzt elkölteni, félre lehet rakni biztos, ami biztos alapon!

2013. febr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!