Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg? Többször...

Miért nem érti meg? Többször szóltam/szóltunk már neki. Nem hallgat a "szép" szóra?

Figyelt kérdés

Van egy anyuka, akinek nincsenek hozzátartozói. Illetve van anyuka és apuka, de alapjában véve anyaotthonban nőtt fel, mind a ketten otthagyták.

Emiatt a gyereknek van is és nincs is nagyszülője.


Anyukám gyakran van nálunk és sokat segít. Most, hogy hideg idő van kint az anyuka is átjön néha napján a fiával. Amíg eljátszanak a kicsit eltrécselünk, mi anyukák.

A lányom mindig mondja anyukámnak, hogy Mama! Mama! Deje!


És a kisfiú is megy oda hozzá, mármint az anyukámhoz! Úgy viselkedik vele, mintha a rokona lenne, a nagymamája.

Anyukám nem szívbajos és közölte a kisfiúval, hogy: Nem vagyok a nagymamád. Mond azt, hogy néni!

Mivel a lányom állandóan mamázza és ölelgeti, stb. így a kisfiú is ezt csinálja. Nem arról van szó, hogy eltanulja a lányomtól, hanem alapból így viselkedik.


Az anyja pedig semmit se mond. Úgy beszél anyukámhoz, mintha a lánya lenne. Eléggé idegesítő, már bocsánat.

Anyukám is többször jelezte már, hogy ez így nem lesz jó, mert ő nem szeretne még 1 gyereket és egy velejáró unokát.


Most már odáig fajult a dolog, hogy sétáltunk délelőtt és kérdezte az anyuka, hogy mikor jön a nagyi?

Kérdeztem, hogy milyen nagyi? Erre mondta, hogy hát az anyu. Mondtam, hogy milyen anyu? Az enyém?

Erre mondta, hogy igen.

Mondtam neki, hogy az ÉN anyukám délután jön elméletileg.

Erre az anyuka meglátta az anyukámat a sarkon és közölte a fiának, hogy: Nézd csak! Ott a mama, futás oda.

A lányom meg állt nézett a mamára, majd rám, hogy most mi van?!


A lányom teljesen össze van zavarodva. Persze a kisfiú elfutott az anyukámig, majd odasétáltunk.

Komolyan mondom, jó hogy nem puszilta már meg anyukámat, meg ilyesmi.


Nem a féltékenység beszél belőlem, csak azért nekem ez már SOK!

Jó hogy nem már vesz magának egy családot. Sajnálom szegényt, de azért ez nem így működik. Nem mászhat bele más családi életébe!


2013. febr. 2. 21:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%
Nincsenek igazán szülei, a gyerekének nagyszülei és egyszerűen csak próbál kötődni valakihez. Biztos nagyon rossz lehet, próbálj kicsit belegondolni.
2013. febr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nagyon rossz, de ne hozzánk akarjon kötődni.

Anyukámnak ez nagy teher és ő is szeret velük már emiatt találkozni. Még utcán se!

Lehet, hogy ciki vagy nem ciki, de inkább elkerüli őket.

Nincs tisztában az anyuka a fogalmakkal. Miért jó magát és egy szerencsétlen gyereket hitegetni? Amikor 100%, hogy a szüleim SOSEM FOGNAK VELÜK TÖRŐDNI, FOGLALKOZNI?!


Miért kell a gyereket belevinni olyanba, aminek

1) nincs értelme

2) hazugság?


Jó hazugságban nevelni egy gyereket? Szerintem NEM!


És már bocsánat, de szerintem nem mi tehetünk arról, hogy az ő családja itt ott telepedet le ezzel-azzal és hagyták ott őt és több testvéreit.

2013. febr. 2. 21:17
 3/19 A kérdező kommentje:
*ő se szeret
2013. febr. 2. 21:17
 4/19 anonim ***** válasza:
65%

Nincs bennetek semmi empátia a kicsi gyerek iránt? Mi bajotok lesz abból, ha anyukádat mamának szólítja? Ezt hallja, látja a lányodtól, ezért neki ez a természetes. Szeretetre vágyik ő is. Még kicsi ahhoz, hogy megértse mi a különbség a mama és néni között.

Igen is a féltékenység beszél belőled.

Remélem a lányod érzéseit jobban megérted, mint a kicsi fiúét.

2013. febr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
32%
Igazad van. Sajnos én is ismerek olyan "hátrányoshelyzetű" embereket,akik arra nevelik a kicsi és nagy gyerekeket (ők is olyanok!),hogyan kétszínűsködjenek. Hogy aztán anyagi! segítséget kapjanak!4 Nagyon veszélyesek,csak kemény szóval lehet lerázni őket. Ha egy kis bizonytalanságot éreznek ragadnak,kihasználják.Ha anyád jószívűségből nem tudja lerázni. Esetleg ,amikor négyszemközt vagy vele,mond meg hogy kikaparod a szemét,ha nem kop le,és a te gyereked ne hagyd játszani vele. azért vagyok ilyen,mert több évig együttéltem egy férfival,akinek 4 hátrányoshelyzetű gyereke és 2 hasonló exe van. Nagyon naiv és jószívű voltam. Kiismertem őket teljesen és hányok tőlük.Vigyázz nagyon és ne adj költsön semmit és ne segíts,úgy rád kapnak,hogy sírva fogsz menekülni előlük.
2013. febr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%
Ne haragudj, de ha ennyire utálod ezt a szerencsétlent, mond meg Neki, hogy nem akartok velük találkozni és kész. Egyébként szerintem Te igenis féltékeny vagy, hogy az anyuka gyereke is kap egy kis figyelmet, nem csak a lányod. Lepontozhatsz nyugodtan újra, de elég csúnya viselkedés, amit itt előadsz.
2013. febr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Akkor szakadt meg az együttérzésem feléjük, amikor az óvodai hazahozhatós füzetben megláttam a SAJÁT ANYUKÁM nevét a kisfiú oldalán, mint NAGYMAMA felirattal.

Rákérdeztem anyukámnál, hogy ez most mi, erre közölte, hogy ő ezt már nem hiszi el.

Ráadásul a telefonszámát is átmásolta az anyukámnak a fia oldalára.

Találjátok ki, hogy pénteken kit hívott fel az óvónő?! Persze, hogy az anyukámat, hogy menjen az unokáért!

A SAJÁT anyám nem GYŐZÖTT magyarázkodni!


Erre ma rákérdeztem az anyukánál, hogy mégis ezt hogy gondolja, erre közölte, hogy mi olyan nagy probléma ebben, hogy a mama van beírva?!


Lehet, hogy féltékeny vagyok.. és?! Az olyan nagy probléma, hogy vannak szüleim szerencsére, akikre bármikor támaszkodhatok?!


Tudod mit.. szólok az anyukának, hogy a te szüleidre is nyugodtan akaszkodjon rá. Majd megnézem, hogy milyen "arcot" vágsz hozzá!


Mert ez már NEM NORMÁLIS!

2013. febr. 2. 21:23
 8/19 A kérdező kommentje:

Egyébként ma összevesztünk és kioktatott, hogy ebben nincs semmi rossz.

Anyukám meg közölte vele, hogy ha lehet, akkor felejtse el őt, mert nem óhajt semmilyen nagymama sem lenni.

2013. febr. 2. 21:27
 9/19 anonim ***** válasza:
52%
Akkor ne itt hisztizz, hanem mond meg Neki, amiket leírtál és a probléma már meg is lesz oldva.Ilyen egyszerű ez.
2013. febr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

Utolsónak van igaza.

itt hisztizel, mert nem osztják a véleményed.

legyen bennetek annyi, hogy lerázzátok, és nem hiszem el,hogy nem tudod elmagyarázni neki, hogy ez így nem okés.

2013. febr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!