Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vkinél szülés utáni depresszió...

Vkinél szülés utáni depresszió? Hogyan lábalt ki belőle?

Figyelt kérdés
2009. szept. 3. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után nem volt depresszióm és azóta se de én igen lobbanékony természet vagyok ami néha átcsap melnkóliába sőt beképzelek olyan dolgokat ami nem is úgy van. Szóval a gyerek mellet néha úgy éreztem az első 5-6 hónapban mintha robot volnék, és vártam mikor lesz már egy kicsit könnyebb és milyen jó volt amikor oda mentem ahova akartam és azt csináltam amit akartam.... DE!!! Amikor a kisfiamra néztem mindíg erőt adott és hogy a férjem minden nap elmondta milyen jó anya vagyok és szerető és barát.. na ez mindíg átlendített a holtponton. Ezek a napok nem tartottak sokáig és nem voltak gyakran de amikor rossz kedvű voltam akkor teljesen el tudtam hitetni magammal milyen szar nekem. Ne aggódj sok sok anyánál nehéz az első időszak mert szinte be vagytok zárva és csak szép fokozatosan nyílik ki a világ megint, mire elkezdd járni, beszélni stb. mindenki máshogy éli meg van akinek nehezebb van aki 3 gyerekkel is simán elvan.
2009. szept. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nos, talán én beleestem. Vagyis nem tudom pontosan mi volt az, de így visszagondolva szörnyű volt. Szülés után két hét szabit vett ki a férjem és itthon volt velünk, mindenben segített. Akkor még csak a fáradtság volt nagy, nyoma sem volt depressziónak.

Aztán kezdődtek a gondok. Nem élveztem az anyaságot, én -aki szeretem ha meghagyják a szabadságom- rádöbbentem arra, hogy nem az van már, amit én akarok és ezt nehéz volt elfogadni. Tuti, hogy mikor aludni akartam, agyerek akkor volt fenn, ha enni akartam, akkor kakilt be, wc-re nem tudtam normálisan elmenni, ráadásul még fájt is mindenem. Úgy éreztem elvették a szabadságom, néha-néha eszembe jutott, hogy biztos ezt akartam-e, fel voltam-e készülve rá... fel lehet-e egyáltalán készülni erre?

A szoptatás volt a másik ami kiborított, pedig terhességem alatt végig azért imádkoztam, hogy legyen tejem. Lett. Mégis úgy éreztem, hogy ennek a gyereknek nem vagyok más, mint egy tejcsárda. Mivel akkor még sehogy nem kommunikált, nem kaptam visszajelzéseket tőle. Csak szopizott és aludt. Én meg fejtem, mire végeztem a fejéssel, épp pihentem volna, megint ébren volt, megint szopizott és aludt és én megint csak fejtem. Nem láttam a kiutat. Lehet bután hangzik, de jól esett volna végre lepakolni a szárítóról, elmosogatni vagy valamit úgy megcsinálni, hogy ne sírjon közbe a gyerek, hogy elejétől a végéig meg tudjam csinálni, amit akarok.

Slampos voltam, ritkábban mostam a hajam, melegítőben rohangáltam, nem akartam látni senkit, néha még a kisfiamat sem.

Na meg persze jöttek a jó tanácsot osztogatók: ne ringasd, ne fújj rá, mert levegőt nyel, egy mellből szoptass, ne tedd hasra, ne így büfiztesd.... erre jött még a hasfájás.

Mire elkezdtem volna élvezni a dolgot, a szoptatást, amindent... kezdett egyre kevesebb lenni a tejem. Mire a védőnő tápszert javasol (nem ám a két mellből szoptatást!). Így az etetések 1,5 órásak lettek, mert szopizott a babám amennyi tudott -fél óra- majd kiegészítettem tápszerrel -megint fél óra- közte a nagy büfiszünetek. Mire letettem volna már megint kelhettünk enni.

Végül nem tudom minek a hatására, de kezdtem kilábalni belőle. Kezdtem beletörődni, hogy ha tápszer, hát akkor tápszer, szopizik, amíg még van mit, de legalább éhen nem fog halni. Csak én döntöm el, hogy ringatom-e vagy sem és mikor szánakozva néznek rám a rokonok, hogy el lesz kapatva, akkor mosolyogva válaszolom: Már el van! :)

Most már 3 hónaposak vagyunk és a síráson kívül van más kommunikációnk is. Nevetgélünk, játszunk, táncolunk és most már nagyon is élvezem a helyzetet és nem kívánom senkinek, hogy depressziós legyen!!!!

2009. szept. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam nem a szülés után jött, hanem mostanság a 10. hónap környékén. Semmihez sincs kedvem, sem magamhoz, sem a háztartáshoz, sem a tanuláshoz és néha a kisfiamhoz sem. Monotonok a napjaim, u.az a szürke rutin minden áldott nap. Mindezt tökegyedül, mert a férjem (drága ember!) reggeltől estig dolgozik, a rokonaim pedig nem érnek rám. A szabadidőmben pedig semmi értelmes dolgot nem csinálok, csak fórumfüggök. Egyre többet gondolok a munkahelyemmel (pedig nem is akarok oda visszamenni), mégis mintha a régi társas életemet kaphatnám vissza. Egyszerűen meghülyülők a magánytól. Pedig szinte minden délután találkozok ismerős anyukákkal babasétáltatás közben, úgy látszik több társaságot igényelnék. Ráadásul rögeszmémmé vált az egyik szomszéd (jó kis lakótelepen lakunk ugye), folyton azt figyelem mikor kezd zajongani, mi történhet odaát és ha bármi neszt hallok, jön a gyomorideg, megy a hasam és semmi másra nem tudok koncentrálni. Most nyaralni voltunk egy pár napot ami kifejezetten jót tett, de már előre rettegek hogy hétfőtől minden kezdődik elölről - hiszen miért is lenne másképp? Nem tudom mi segíthetne, azon kívül hogy mégis visszamegyek dolgozni, illetve elköltözünk, bár férjem szerint máshol is találok majd agyalni valót.
2009. szept. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Teljesen olyan helyzetben vagyok mint a második válaszoló! De előbb utóbb úgy is kilábalunk belőle!
2009. szept. 7. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!