Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A GYED lejárta után hány...

A GYED lejárta után hány napot lehetek még otthon szabadságon, míg ténylegesen munkába állok?

Figyelt kérdés

- Gondolom meglesz az a szabadság, ami a szülés előtt, abban az évben még járt (ez nekem 5 nap).

- Úgy tudom, a GYED első évére jár teljes éves szabadság (ez nekem 36 nap).

- És gondolom, hogy amikor munkába állok hivatalosan, azaz lejár a GYED, akkortól az azévi szabadság időarányos részét is megkapom (ez nekem kb. 24 nap).


Létezik, hogy a GYED lejárta után még otthon lehetek 65 napot?! Persze elvileg, mert a 24 napot nyilán nem vehetem majd ki mindet előre.


2009. szept. 3. 23:53
 1/4 anonim ***** válasza:
A tgyás idejére is jár szabadság. Egy évre 36 nap szabadság nekem soknak tűnik így első ránézésre. De nem vitatom, mert ha kiszámoltad akkor nyilván tudod mi alapján jár ennyi.
2009. szept. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, a 36 nap az tuti, beosztás miatt jár ilyen viszonylag sok nap. Akkor viszont a tgyás kb. 5 hónapjára (24 hét) is jár, ezt nem számoltam bele.

2009. szept. 4. 00:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Az gyermek miatt otthon töltött fzésnélküli szabadság alatt csak 1,5 évre jár fizetett szabadság, amit a munkábaállás előtt ki szoktak adni. Neked, ha jól számolom, akkor 54 nap, azaz majdnem 11 hét, ami több, mint 2 hónap (jó sok). Az ez évi szabadságodat már a munkábaállás napjától időarányosan számolják.
2009. szept. 4. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2009. szept. 4. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!