Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akkor is 20% gyerektartást...

Akkor is 20% gyerektartást kell fizetni a férjemnek a volt feleségének, ha ezek a dolgok fennállnak?

Figyelt kérdés
Van két előzőházasságomból született gyermek,nekik az állam fizeti a gyerektartást a kettőnek annyit,mint amennyit a férjem 1 gyerek után,van egy közös gyermekünk is aki most 3 éves,időközben volt egy szívműtétem ami miatt a Gyes után nem vettek vissza a munkahelyemre.Kétséges,hogy mikor és hol tudok elhelyezkedni,a leszázalékolást indítottuk.Ezek után is jár a 20%-k? Alig bírunk megélni.Köszi a választ!
2008. jún. 4. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Természetesen kell neki fizetni.Ha nektek 2 közös gyereketek lenne,akkor csökkenne a mértéke 17%-ra.De ez így igazságos.Egy gyerek nem egy tárgy,akit félredobhatunk vagy megtehetjük,hogy ne gondoskodjunk róla,ha a helyzetünk úgy hozza.Nagyon sajnálatos,hogy ilyen a helyzetetek,és hogy beteg vagy,de akkor sem arra kellene gondolni,hogy a gyerektől kellene elvenni ami jár neki.Sajnos nagyon sokan élnek nehezen,talán valami szociális segélyt kellene kérelmeznetek amíg megoldódik a helyzetetek.

Egyébként,hogy fizet az állam gyerektartást?Én ezt nem értem,miért nem az apjuk fizeti?


Minden jót,jó egészséget.

2008. jún. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Egyébként én nem a gyerektől akarom elvenni ami jár neki,de azt halottam a körülményeinket figyelembe véve a gyerektartás csökkenthető 15%-ra.Nekem a volt férjem 5 évig egy petákot sem fizetett és nem volt munkahelye,semmije ezért előlegezte meg az állam.22000 ft-ot kapok rájuk kettőjükre a férjem kb 25000 ft-ot fizet egy gyerekre és ha hiszed ha nem a közös gyereknek nem jut ennyi havonta,sőt még a fele sem.Támogatás pedig csak alkalmanként jár.
2008. jún. 4. 19:42
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja és az így igazságos?
2008. jún. 4. 19:47
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem,persze hogy nem igazságos.Csak nem a gyerek tehet róla.

Az én volt férjem a nagy fiam után még soha 1 ft-ot sem fizetett.15 éves lesz,és tudom mibe kerül,főleg két másik kisebb mellett.Én személy szerint örülök,hogy békén hagy minket,mert olyan ember,nagyon lezüllött a válásunk után,és persze a válási ok is ez volt.De a mostani férjem akkor azt mondta mikor vállalt a kicsi gyerekemmel együtt,hogy majd ő eltartja,és azóta is így van.A közös gyerekeinkért sem fizet senki.Szerintem örülj neki,hogy tisztességes emberhez mentél hozzá,és gondoskodik a gyerekeiről.Amúgy,azt szerintem lehet kérni,hogy ő gondoskodjon róla,és akkor ez megoldódna ha arra gyanakodtok esetleg,hogy az anyja nem rá költi.

Nehéz helyzet,jól tudom.


Üdv

2008. jún. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!