Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férjem előző feleségének...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem előző feleségének fizet gyerektartást, megállapítottak gyerekenként 10-10ezret, ez eddig nem is volt probléma, csakhogy megszűnt a munkahelye. Szociális segélyen van. Ha bíróságra megyünk, van esély a csökkentésre?

Figyelt kérdés
Mert így a saját gyermekünk eltartása kerül veszélybe.28ezerből nem tud 20-at odaadni és minket is eltartani.
2009. nov. 29. 07:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
56%

Én azt gondolom, hogy nincs esély. Mert ugye azoknak a gyerekeknek akkor is enni kell. Keressen nagyon gyorsan munkát! Na meg nagyon sokan így akarják kikerülni azt, hogy gyerektartást kelljen fizetni. :(

De lehet rosszul gondolom.

2009. nov. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
47%

Gondolom a volt felesége meg nem tudja a két gyereket a 20e-ből nevelni... Ne haragudj, hogy ezt mondom, de a másik két gyerek is fontos (kellene, hogy kegyen).

Ha én lennék a bíróság, nem csökkentenék. Remélhetőleg talál munkát mielőbb, és akkor könnyebb lesz.

2009. nov. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
74%
Ebben az esetben csökkenthető,de jobban teszi ha munkát vállal minél előbb!!Ne válogasson bármit vállaljon be!
2009. nov. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
87%

A bíróság engedélyezi ebben az esetben a csökkentést,ez biztos. De sztem először próbálja mega volt feleséggel megbeszélni h nem tud annyit,adni amig nincs munkája,és ha már elhelyezkedett,legfeljebb az elmaradottakat visszatörleszti. A bíróság is ezt állapítaná meg.

Az előző hozzászólokkal meg ne foglalkozz. Hisz nem arról van szó,h a férjed nem akar gondoskodni az előző két gyerekéről,csak csökkentést kér. Vagy az előzőek mégis hogyan gondolták? Fizesse ki a 20 ezer ft-t,és a harmadik gyerek meg a feleség éljen 8000Ft-ból? cöcöcö

2009. nov. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ilyen indokolt esetben csökkentik, de ne ez legyen a cél, hanem az, hogy találjon munkát, bármit, amit el tud végezni.
2009. nov. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
48%
Általában ilyen esetben a bíróság lecsökkenti a gyerektartás összegét a minimálbér 20%-kára..(1 gyerek esetében 20% míg 2 gyereknél ilyenkor 30%) A 10.000 forint gyermekeként még így is kevesebb mint a minimálbér 20%-a(14.000 forintot kellett volna fizetnie a 20%-ra)
2009. nov. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
40%

És nem sült le eddig is a bőr a képéről a kedves férjednek,hogy ennyivel kiszúrta a gyerekei szemét???És még ezt is elvennétek tőlük?Mégis milyen emberek vagytok ti?Mégis mit csökkentsenek szaros 10 ezer ft-on???

Minek csinál az ilyen lúzer gyerekeket??A gyerekeiről minden szülő 50-50%-ban köteles gondoskodni,akár a saját megélhetése kárára is!!!Ha az anyjuk is azt mondja csak ennyit tud rájuk szánni,akkor egy hónapban csak 1 hetet esznek fürdenek járnak oviba suliba...stb....a maradék 3 hétben meg a szögre akassza Őket???Gratulálok a férjedhez,csak ennyit mondhatok!!És persze magadhoz is,igazán értelmes jellemes emberek lehettek!!Pfúújjj!!!

2009. nov. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
68%
10:45 hülyeségeket beszélsz. Ha a saját megélhetés veszélybe kerül,akkor nem kell annyit fizetnie. Itt nem arról van szó h végleg csökkentené,hanem arról h időlegesen,amig nincs munkája. Vgay mégis hogyan gondolod? Fizesse ki a 20.000 Ft-ot a két gyerekre az előző kapcsolatából,8 FT-ból mega közös gyereket tartsa el,és ő meg a kérdező pusztuljon éhen vagy mi?
2009. nov. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
25%

És azt te hogyan gondolod,hogy addig a gyerekek időlegesen ne egyenek,addig hibernálja az anyjuk Őket???A gyerek felelősség,mind anyagi mind erkölcsi!!Kellene,hogy legyen.

És ahogyan nem lehet azt mondani a gyerekeknek,hogy nincs,ugyan úgy nem lehet apukát sem felmenteni a kötelezettségei alól!!!Az ilyen ember nem ember!!!

2009. nov. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
70%
Én is csak azt tudom mondani, hogy nagyon gyorsan vállaljon munkát..akármit. 10000 amúgy is rohadt kevés egy gyereknek. És ha fél évig nem lesz munkája, akkor fél évig nem lesz mit enniük a gyerekeknek? Már bocs, de szerinted ha lecsökkentik 6-7000-re, az mire lesz elég? Mert szerintem még kajára sem. Főleg, ha már nem olyan kicsik a gyerekek, a ruháztatás, iskolai költségek is elég húzósak. Egy apának mindenáron el kell tartania a gyerekeit, nincs olyan, hogy jaj most nincs munkám, kiszúrom a szemüket havonta egy ötezressel.
2009. nov. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!