Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a szülők egy idő...

Igaz, hogy a szülők egy idő után sokkal engedékenyebbek?

Figyelt kérdés
Öten vagyunk tesók, én tizenhat vagyok, a legkissebb tesóm hét. Amikor kicsi voltam, sem nekem, sem a nagyobbik húgaimnak nem volt szabad körmöt festeni, ékszereket hordani. A most hét éves kishúgomnak igen, lassan úgy néz ki, mint Suri Cruise, szép ruhák, szép cipők, parfüm, rózsaszín körmök. Amikor kicsik voltunk, nekünk nem vettek csak úgy játékot, mert ne legyünk elkényeztetve, húgom megfog valamit a boltban, máris megkapja. Mi évekig könyörögtünk okostelefonért, mert csak olyan alaotelefonunk volt, amikor pedig kaptunk, a másodikos kishúgom is kapott egy Samsung Galaxyt, pedig neki már volt egy egy éves alapmobilja. Zsebpénzt is kap, hét éves kora óta, én ennyi idősen nem kaptam egy figyinget sem, nem is beszélve arról, hogy lefizetik őket, hogy ne sírjanak az úszáson, ilyenek. Engem még féltettek, hogy "nehogy megüsd magad!", nyakamba lihegtek, követtek, kistesóm meg már hároméves korában egyedül csatangolt a kertben, őt nem féltették ennyire. Most nem irigy vagyok, hanem inkább az lenne a kérdésem, hogy egy idő után minden szülő feladja az elveit a gyerekneveléssel kapcsolatban, mint a két kissebb húgomnál? Minket, három nagyot egész máshogy neveltek, hova lett az a sok elv, amit olyan bőszen hangoztattak?

2013. febr. 5. 10:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt. Köztem és az öcsém között 6 év van. Engem mindig megbüntettek, sosem kaptam semmit. Öcsémnek mindig minden szabad volt, és állandóan kapott valamit. A vicc az,hogy utóbb azt állították a szüleim, hogy velem is úgy bántak,mint az öcsémmel...

Nekem iker gyerekeim vannak, szóval nálunk nincs kivételezés :)

2013. febr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!