Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kisgyerekkori jellemvonások...

A kisgyerekkori jellemvonások mennyiben maradnak meg a későbbiekben? Tapasztalt szülők véleménye érdekel.

Figyelt kérdés

Pl. egy öntörvényű, független kisgyerek, aki nem nem érzékeny, nem sír, ha csúfolják, nem igazán motiválja a tetszeni akarás, ezzel párhuzamosan ugyanakkor nevelni is nehezebb, mert nehezebb hatni rá, kevésbé fogkony a szabályokra, illetve nem okoz neki sikerélményt/örömet a betartásuk - az ilyen kisgyerek nagy korában vagy felnőttként is öntörvényű, független személyiség marad?


Vagy másképp: aki kicsiként nehezen szakad el az anyjától, könnyen megbántódik, érzékeny, a személyi változásokat nehezen viseli (pl. másik óvónő vigyáz rá), sírós, de "idegennek" nehéz kiszedni belőle, hogy miért sír, ugyanakkor mások lelki rezdüléseit azonnal megérzi, ő felnőttként vagy kamaszként is érzékeny ember marad, nagyobb szüksége lesz a támogatásra, akár labilisabb?



2013. jan. 30. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez engem is erdekelne. Emeld ki a kerdest ha eljon az ido, hatha valaki tudja a valaszt.

Engem is foglalkoztat a dolog, mert az en kisfiam egy nagyon boldog gyermek. Csupa mosoly es deru. Erzekeny, de ha valaki bunkozik vele, nem hagyja magat bar sosem keresi a konfliktust. Mint anya nagyon sokszor feltem ot. Nem tud mit kezdeni az agressziv gyerekekkel nem erti mire jo az ilyesmi. Megosztja a jatekat es az ennivalojat is. Amolyan magatol ertetodoen intelligens fajta. Nem kell neki millioszor elmondanom valamit. 2 ev 3 honapos.

Kivancsi vagyok megmarad-e ez?

2013. jan. 31. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen is meg nem is - az iskolai, munkahelyi és egyéb közösségek, a párkapcsolat(ok), a sikerek, kudarcok, sőt az esetleges tragédiák vagy betegség szerintem még nagyon fogják árnyalni a személyiséget. Bár nekem is csak kisgyerekem van, magamból kiindulva írom ezt :) Plusz múltkor olvastam az IPM-ben egy cikket, ahol ugyanerről - a veleszületett vs. közösségek vs. családban nevelés személyiségformáló erejéről - volt szó. A nevelést hozták ki legkevésbé "hatékonynak", viszont a veleszületett személyiség jócskán vezetett.
2013. febr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az jó, mert a lányomat a veleszületett tulajdonságai - szerintem - eléggé sikeresnek determinálják :) Jó lenne egy pillanatra a jövőbe látni néha, ha nem is lennék mindenre kíváncsi, arra mindenképp, hogy milyen lett a gyerekem :)
2013. febr. 1. 13:05
 4/8 krisztivan ***** válasza:
100%

Párom(édesanyja szerint)mindig,mindenben segíteni akart és tudott is kicsinek.Ahogy nőtt ez a vonás megmaradt benne.A mai napig nem okoz gondot a háztartási munka sem.Én nem voltam ilyen,viszont két lábbal toppantva mondtam:azért sem.A mai napig öntörvényű,konok vagyok.

A fiunk: mindenben segíteni akar(és ügyes is) de nagyon akaratos és néha csak trükkel tudom elterelni.Ha valamit megígérek akkor számon kéri.2.5 éves.De én is nagyon kíváncsi vagyok,hogy milyenné alakítjuk mi és az élet:-))

2013. febr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is csak magamból tudok kiindulni.

Kicsinek zárkózott, érzékeny gyerek voltam, segítőkész, megfelelni akaró, mindig, mindent magamban tartottam, de ettől függetlenül boldog, mosolygós gyerek voltam, mindig függtem valakitől.

Most felnőttként egy bizonyos törés után a gyerekkori tulajdonságaim a zárkózottság kivételével megmaradtak, de szépen kialakult mellé egy jó adag konokság, szókimondóság, függetlenség. A megfelelni akarás egy idő után annyiba módosult, hogy nem minden áron akarok megfelelni (mondjuk a főnököknek), de ez a gyerek születése után alakult már át.

Tehát szerintem alakítható a dolog de úgy is maradhat.

2013. febr. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Krisztivan a kisfiadnak igaza van! Ne igerj olyat amit nem tudsz megtartani ;)!!!! amit igersz meg tartsd meg. Kis ugyes!

En elso valaszolo vagyok. Azert is aggodom a kicsim miatt, mert anyum is es en is kaptunk egy kis mentalis klikket. Anyu depis volt sokaig en meg panikbeteg lettem a sok stressztol. A ferjem is egy csupa napsugar, pozitiv ember mint a kisfiam. Ugy feltem, nehogy orokolje tolem a hajlamot az en Kicsikem. Jo lenne latni a jovot valoban!

2013. febr. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ. Utolsó: én már látom, hogy a rossz tulajdonságomat (amit legjobban utálok magamban) nem örökölte a kislányom, úgyhogy én mástól félek: hogy ne legyen olyan buta, mint anyósom :) Az ember mindig vizionál valami hülyeséget, aztán az élet majd pont azzal vág pofon, amire nem is gondoltunk :) Nem így van?
2013. febr. 4. 09:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz buta! Nem szabad erre meg csak gondolni sem. Azonkivul te magad is tudsz segiteni a logikus gondolkodas kialakitasaban talan...

Sokszor eszembe jut hogy mikor megszuletett azt mondtak nekem tobben is, nagyon eros fiam lesz. Nemigazan ertettem, mire ertik. Fizikalisan vagy mentalisan? aztan kiderult az utobbi...de az elobbi is jol alakul...

2013. febr. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!