Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen példát mutatnak a...

Milyen példát mutatnak a szülők/felnőttek a gyerekeknek a közlekedésben?

Figyelt kérdés

Én sajnos azt tapasztalom, hogy nem a legjobbakat. Például anyuka egyik kezében gyerekkel, másikban mobil telefonnal rohan át a piros lámpán, vagy össze-vissza az úttesten keresztül. Vagy: kivilágítatlan bicikli csomagtartóján (nem gyerekülésben) utazik a gyerek.

Milyen közlekedési morált sajátítanak el ezek a gyerekek? Hogyan lehetne ezen változtatni?



2013. jan. 27. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, nem a legjobban tanítják őket.

Én is elhűltem egyszer. Odaérek a zebrához a gyerekeimmel, már villog a lámpa, pont pirosra vált. Erre jön egy anyuka 3 gyerekkel. Kettő biciklivel, a legkisebb kismotron. Mondja nekik felemelt, hangon, hogy gyorsan, gyorsan menjetek. Nem semmi, ha jobbról kanyarodik egy autó, aki mondjuk csak egy kicsit is gyorsabban megy, mint kellene, úgy elviszi őket, mint a huzat!

Ráadásul a gyereket, ha már biciklivel van, arra kéne tanítani, hogy leszáll és áttolja a biciklit, ugye a kresz szerint. Ráadásul, ha elüti egy autó őket, akkor is a sofőr a hibás, még ha szabályosan közlekedett is.

Én meg nem győztem mondani a 3 éves fiamnak, hogy ez csúnya, rossz dolog, ilyet nem szabad csinálni, akik átmentek azok csúnyák.

2013. jan. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, ezen nem lehet változtatni. Akkor változtatnának az illető szülők, ha megtörténne a baj és baleset éri őket.
2013. jan. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én szerintem én jó példát mutatok, bár addig is betartottam a szabályokat, amíg nem volt gyerekem. Nem megyek át a piroson, nem futok át az úttesten, sisakban, és megfelelő ülésben bicajozok a gyerkőccel, sőt lámpám is van elől és hátul is. Én nagyon sokat szoktam vele beszélgetni is a közlekedésről, tudja a jelzőlámpák sorrendjét, tudja, hogy szét kell nézni a zebrán mielőtt lelépünk a járdáról. (négy éves lesz a kislányom)
2013. jan. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Na, sikerült a vesszőparipámba kérdezned!

Teljesen fel tudom hergelni magam azon, hogy az emberek egy részének (vagy csak akikkel én találkozom?!) fogalmuk nincs az alapvető KRESZ-szabályokról, mégis bicajra pattannak pl. És az hagyján, hogy biciklizik, de hátul a gyerek, és fogalma sincs, kinek mikor van elsőbbsége vagy netán, jelezni kellene, ha lefordul!

Én senkit ki nem engednék az utcára egy alapvető KRESZ -ismeret nélkül.

Mi egy kis településen élünk, a Viharsarokban, és nálunk azóta van változás, hogy a kezdő rendőrök itt gyakorolnak, és büntetnek orrba-szájba. Na, azóta többen járnak kivilágított biciklivel és igyekeznek betartani a főbb szabályokat. (Persze a rendőrök a hülyék, ha este kivilágítatlanul, sötét kabátban az út közepén bicikliző állampolgár-társunkat leszállítják a kerékpárról, gondolom ezt mondanom se kell!)

Igaz, egyedül az én gyerekem hord sisakot biciklizésnél (MÉG), de már fél füllel hallottam, hogy más is vett tavaszra a gyerkőcnek.

Változtatni szerintem egy nagy városban nem lehet, mert hiába hallják az oviban/suliban, hogy kell közlekedni, ha a szülőktől nem ezt látja a gyerek. Az enyém 3 éves, de tisztában van vele, hogy mit jelentenek a lámpák színei, mondja is, hogy: "piros tilos, zöld mehet" pedig maximum havonta egyszer találkozik vele, ezért és 12 év pedagógusi gyakorlattal a hátam mögött mondom, hogy a szülői példa fontosabb bárminél.

2013. jan. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezen én is nagyon ki tudok akadni. A múltkor egy apuka 2X2 sávos úton 15 méterre a zebrától lavrozik a gyerekével az autók között az úton, és nekem integet még, mert nem engedtem át őket. Mindezt valósznű azért, mert a buszmegállónál akart átmenni. És még ő van felháborodbva ha esetleg elütik, de, hogy a zebránál menne át, az eszébe sem jut. Meg az, hogy majd ha pár év múlva így közlekedik a gyereke egyedül, és elütik, akkor arról ő is tehet. Mi iskola mellett lakunk, és borzalmas reggel, hogy milyen eszetlenül járnak az úton a tizenévesek. A zebra mindegy hol van, ahol a legrövidebb neki, ott megy át az úton. De még akkor sem néz körül.
2013. febr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!