Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magánrendelés vagy SZTK? Ki...

Magánrendelés vagy SZTK? Ki hova jár és miért?

Figyelt kérdés
Legyen az bármilyen nőgyógyászati vizsgálat, vagy ha nehezen jön össze a baba és szülés is hogy fogadtok-e orvost.
2009. szept. 5. 07:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
Én a magánorvosra szavazok. Amig megtehetem hogy kifizetem, hozzá fogok járni. Utálom az sztk-t, mindig rengeteget várni, aztán az a rengeteg "boxos"... kösz nem. Engem mindig megtalál vmi idióta aki mellém ül, és elsorolja hogy ő most mért van orvosnál, éppen mi fáj neki. Inkább egy szép tiszta, csendes magánrendelő, ahol még az orvost is ismerem, ő nála szültem. Nem bántam meg hogy egy vagyont fizettem (90 ezer), mert végig ott volt velem, kedves volt, foglalkozott velem (jó persze ez a dolga, de vannak dokik akik a pénz ellenére is szarnak rád).
2009. szept. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
Én magánorvoshoz jártam/járok, nem csak nőgyógyászhoz, hanem egyéb problémákkal is, mert egyszerűen borzasztó, hogy mennyit kell várni mindenhol, és főleg nagy pocival, most meg kisbabával nem tudom megoldani, hogy órákat ücsörögjek és várakozzak. Kedvesebbek is, kapok időpontot, megismer az orvos, ha visszamegyek. Szüléshez fogadtam orvost és szülésznőt is, nekem megérte (első baba). De orvosa válogatja, van, aki az sztk-ban is kedves, van, akinek fizetsz, mégis bunkó, szerintem emberileg kell válogatni alapvetően, meg hát ugye nem is olcsó a magándoki.
2009. szept. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Első babámat várom,magándokinál kezdtem,de ott is hagytam,SZTKzok újabbann.

Én kis naiv azt gondoltam,ha majd magánhoz járok,foglalkozik velem,velünk,lehetnek kérdéseim,és azokra válaszok is,de azt végképp nem gondoltam volna,hogy 2-3 hetet is kell várnom mire sikerül bejutnom hozzá egy vizsgálat erejéig,ami teszem hozzá max 10 perc volt mindig.

Hát köszönöm,másra is tudom költeni azt a pénzt.Valószínűleg rosszul választottam :(

Csütörtökön voltam először SZTKs terhesrendelésen,ahová másnapra kaptam időpontot,időben sorra is kerültem és a doki végtelenül kedves volt,és türelmesen válaszolt a kérdéseimre.Persze annak is vannak hátrányai,a tömeg miatt,de ki lehet bírni

2009. szept. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

SZTK-s nőgyógyászat, majd terhesgondozás -anyagi okok miatt.

Szülés valószínűleg ügyeletesnél ugyanezért.

2009. szept. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
8:39 én is pont ugyanilyen cipőben járok, csak én előbb SZTK-s voltam, amivel meg is voltam elégedve, de nem akartam idegennél szülni, meg már frusztrált kicsit, hogy mindenki azt kérdezgeti, hogy ki az orvosod?...ezért vélasztottam egyet. Azt hittem, hogy minden rendben lesz, de csalódtam. Nem tudom mit tegyek...? Válasszak újat? Vagy menjek vissza SZTK-ra? Olyan kínos ez az egész.
2009. szept. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

9:05-ös, szerintem menj vissza az sztk-ba, ha ott elégedett voltál :)

második voltam

2009. szept. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Én is magán rendelésre szavazok.Sokkal jobban figyel rád a doki, persze ez orvos függő!(de aki meg nem foglalkozik veled oda nem is kell elmenni!)

Nekem nagyon sokat jelentett, hogy nem kellett órákat várni,ha berendelt a kórházba UH-ra vagy laborba vagy bár mire azonnal sorra kerültem.Nehezen jött össze a babánk,ráadásul magas vérnyomás, vizesedés...stb és bármikor felhívhattam ha problémám volt.

2009. szept. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Én sokaktól hallottam, hogy akiknek nem volt választott orvosuk azokkal nem nagyon foglalkoztak szülés után. Nekem is magándokim van, de most kerestem mást, mert az előzőnél most volt olyan eset ami nem nagyon tetszett bár egészen addig nem volt vele problémám. Remélem a mostaniban nem fogok csalódni.
2009. szept. 5. 10:40
 9/19 anonim ***** válasza:
84%
Én még soha életemben nem voltam magándokinál. Szülés is ügyeletesnél történt, egy arany ember volt, fiatal, lelkes orvos, örülök, hogy nem költöttem feleslegesen, ha így is tökéletes ellátást kaptam.
2009. szept. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Sztk-ba járok, anyagi okok miatt, de nem bántam meg, mert jó az orvos, nem végez kézi vizsgálatot feleslegesen, csak ha panaszod van. Időpontra járok, 5 percnél tovább nem kellett várni, míg a magán orvoshoz járó ismerőseim bizony 1.5 órákat is várnak!! Ügyeletesnél fogok szülni, mert lakáshitel mellett nincs kidobandó 80ezrem a szülészorvosnak. A baba benn nem marad, így is úgy is megszületik, attól függetlenül, hogy fizetsz-e az orvosnak vagy sem.
2009. szept. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!