Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha gyesre megyek és kiveszem...

Ha gyesre megyek és kiveszem a szabijaimat, akkor mindenképpen vissza kell mennem dolgozni? Főleg ha még közbe terhes leszek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 5. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Két verzió van. A gyerkőc 2 éves korától gyesen vagy, és nem dolgozol. Ilyenkor fizetés nélküli szabadságon vagy a munkahelyedről. Ebben az esetben a szabadságot majd csak a gyes lejárta után lehet kivenni.

A gyes folyósítása mellett lehet 8 órában dolgozni. Ilyenkor lehet kivenni a szabadságokat. Azzal kell még kalkulálni, ha terhes leszel közben saját jogodon csak annyi napot lehetsz táppénzen amennyit gyes folyósítása mellett dolgoztál.

2009. szept. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Ha vissza megyek dolgozni,akkor valószínűleg sajnos kirúgnak.

2009. szept. 5. 17:25
 3/5 A kérdező kommentje:
És ha gyes mellett kiveszem a szabijaimat és nem megyek vissza dolgozni,akkor nem is mehetek el tápra a következő babával majd?
2009. szept. 6. 13:57
 4/5 anonim ***** válasza:
A gyes alatt védve vagy, nem rúghatnak ki, csak közös megeggyezéssel (de ha nem írod alá, akkor nem!!) Ha közben terhes leszel akkor szintén védve vagy, terhes kismamának se mondhatnak fel rendes felmondással!!
2009. szept. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A TB-nél rákérdeztem hogy tényleg csak annyit lehetek tápon amennyit ténylegesen dolgoztam gyes alatt,mivel ügyvédnél is voltam és ő is ezt mondta.

Ott azt mondták hogy folyamatosan vagyok biztosítva,ezért nem kell dolgozni.Ez a frissen kezdő dolgozokra igaz.

2009. szept. 23. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!